Baterie Gogoro zasilają ten malutki miejski samochód elektryczny


Nie rezygnuj jeszcze z marzeń o małym samochodzie elektrycznym. Na Japan Mobility Show 2023 będzie można zobaczyć malutki samochód przeznaczony do jazdy po mieście i zasilany przez Akumulatory do hulajnogi Gogoro że właściciele mogą je wymienić i odjechać bez czekania na typowej stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Samochód nosi nazwę Project X (na razie) i jest budowany przez konsorcjum Mobility in Harmony (MIH), na którego czele stoi konglomerat produkcyjny Foxconn. Pojazd jest krótki, gruby i wygląda jak urocza zabawka, ale niezbyt odbiega od Smarta Fortwo. Jednak w Project X z tyłu zmieści się trzecia osoba. Miejsce, w którym mogło zmieścić się czwarte siedzenie, zajmują dwa ustawione pod kątem gniazda z tyłu akumulatora Gogoro, ułatwiające wkładanie i wyjmowanie.

Trzecie siedzenie znajduje się po prawej stronie, a po lewej stronie znajdują się dwa akumulatory Gogoro.
Zdjęcie: MIH

MIH twierdzi, że Project X ma także funkcje robotaxi bez kierowcy i przesuwane drzwi ułatwiające pasażerom wsiadanie i wysiadanie. Nie ma wzmianki o dostępności ani o tym, jak daleko wystarczy na jednym świeżym zestawie baterii, ale Gogoro hulajnoga na dwa akumulatory pokonuje około 160 km — więc spodziewaj się, że Project X uzyska mniejszy zasięg.

Jak Elektrek zwraca uwagę, wielu fanów hulajnóg Gogoro często zastanawia się, dlaczego akumulatory nie są w stanie zasilić w pełni sprawnego samochodu. Nie ma wątpliwości, że potrzebne są mniejsze miejskie pojazdy elektryczne, które nie zatykają parkingów na ulicach, nawet jeśli proszący o to stanowią prawdopodobnie głośną mniejszość.

Projekt X mógłby być może odmłodzić segment małych pojazdów elektrycznych w świecie, w którym wydaje się, że każdy producent samochodów koncentruje się na budowaniu nieporęcznych crossoverów z dużymi akumulatorami. Z pewnością zaletą posiadania samochodu jest możliwość przejechania wszystkich SUV-ów dostarczających żywność, które zatykają środkiem jednokierunkowej ulicy miejskiej swoimi samochodami. parkuj gdziekolwiek migają światła.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kody QR mogą być ukrytym oszustwem typu phishing – ostrzega FTC

Federalna Komisja Handlu (FTC) ostrzegła społeczeństwo przed skanowaniem jakichkolwiek starych kodów QR blog z alertami konsumenckimi zeszły tydzień. Oczywiście ostrzeżenie sprowadza się...

W miarę zbliżania się premiery Apple rozpoczyna planowanie szkoleń Vision Pro dla pracowników sprzedaży detalicznej

Apple intensywnie się do tego przygotowuje Premiera detaliczna Vision Pro– wynika z nowego raportu z Bloomberga. Według doniesień Apple zaczęło planować sesje...

Włącz podwójne dotknięcie dowolnego zegarka Apple Watch: instrukcje

Jedną z głównych nowych funkcji Apple Watch Series 9 i Ultra 2 jest tak zwane „podwójne dotknięcie”, które pozwala użytkownikom kontrolować urządzenie do...
Advertisment