Base M3 MacBook Air oferuje znacznie większą niż dotychczas prędkość dysków SSD


Jabłko wypuścił nowe M3 MacBook Air w tym tygodniu, z większą wydajnością, Wi-Fi 6E i obsługa dwóch wyświetlaczy zewnętrznych. Jak się okazuje, Apple rozwiązało także inny problem, który nękał podstawowy model MacBooka Air poprzedniej generacji: prędkość przechowywania dysków SSD.

The historia jest taka podstawowy model MacBooka Air M2 z 256 GB pamięci masowej oferował wolniejsze prędkości dysku SSD niż konfiguracje wyższego poziomu. Wynikało to z faktu, że w modelu podstawowym zastosowano jeden układ pamięci o pojemności 256 GB zamiast dwóch układów o pojemności 128 GB. Był to regres w stosunku do podstawowego MacBooka Air M1, który wykorzystywał dwa układy pamięci o pojemności 128 GB.

Jak po raz pierwszy zauważyli nasi przyjaciel Gregory McFadden na Twitterzenowy MacBook Air M3 oferuje znacznie większą prędkość dysków SSD niż wcześniejszy MacBook Air M2. Rozbiórka w wykonaniu Max Tech na YouTube potwierdza, że ​​dzieje się tak dlatego, że Apple używa obecnie dwóch układów pamięci o pojemności 128 GB w podstawowym modelu MacBooka Air zamiast jednego modułu o pojemności 256 GB.

Dzięki temu dwa układy NAND o pojemności 128 GB w MacBooku Air M3 mogą przetwarzać zadania równolegle, znacznie zwiększając prędkość przesyłania danych.

Testy przeprowadzone przez firmę Max Tech wykazały, że MacBook Air M3 może osiągać prędkość zapisu wynoszącą 2108 MB/s, w porównaniu z podstawową prędkością MacBooka Air M2 wynoszącą 1584 MB/s. Jeśli chodzi o prędkości odczytu, MacBook Air M2 osiągnął 1576 MB/s, a MacBook Air M3 osiągnął 2880 MB/s.

Reklama

Sugeruje to, że MacBook Air M3 oferuje prędkość zapisu na dysku SSD o około 33% większą i prędkość odczytu o około 82%. Prędkości te odpowiadają prędkościom MacBooka Air M1, a czasami je przekraczają.

Pełne filmy YouTube autorstwa Grega i Max Tech można znaleźć poniżej.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Tak, aplikacja YouTube próbuje teraz przejąć wygaszacz ekranu Apple TV

Jedną z najlepszych funkcji Apple TV jest bogata kolekcja wygaszaczy ekranu Antena. Gdy Apple TV będzie bezczynny przez kilka minut, system tvOS...

Fortnite pozwoli graczom ukryć wredne emotki

Fortnite we wtorek udostępni aktualizację zawierającą nowe ustawienie filtrujące emocje „konfrontacyjne”.. Aktualizacja v29.30 pozwoli graczom „nie widzieć” następujących emotek: „Śmiej się”, „Weź...

22 kwietnia 2024 r. – pogłoski o iPadzie Air i przejęciu Apple AI

Posłuchaj podsumowania najważniejszych artykułów dnia z 9 do 5Mac. Dostępny jest 9to5Mac Daily w iTunes i aplikacji Podcasty firmy Apple, Zszywacz, Dostroić,...
Advertisment