Bankom nadal brakuje umiejętności technicznych na szczycie


Tylko jeden na dziesięciu dyrektorów zarządu w tradycyjnym sektorze bankowym ma doświadczenie zawodowe w zakresie technologii, a jedna trzecia dużych banków nie ma żadnej wiedzy technicznej w zarządzie.

Te wyniki badań Accenture ujawniają niepokojący brak wiedzy w czasie, gdy banki intensywnie inwestują w technologie, aby nadążać za obecnymi trendami.

Firmy świadczące usługi finansowe są przekształcane dzięki wykorzystaniu technologii usług finansowych, znanej jako fintech. „Pomimo znacznego wzrostu wykorzystania technologii cyfrowych w ciągu ostatnich kilku lat, w zarządach największych banków na świecie nadal brakuje wiedzy technologicznej i płynności cyfrowej” – powiedział Accenture.

W badaniu przeanalizowano przeszło 2000 dyrektorów w ponad 100 największych bankach świata. Okazało się, że dyrektorom „brakuje wiedzy technologicznej, która pozwoliłaby zminimalizować ryzyko i zmaksymalizować korzyści z inwestycji technologicznych”.

Mauro Macchi, szef działu strategii i doradztwa Accenture w Europie, powiedział, że pandemia Covid-19 przyspieszyła transformację cyfrową, a banki ryzykują popełnienie błędów z powodu braku wiedzy informatycznej w zarządzie. „Banki, które przyspieszają wdrażanie chmury, aby lepiej zarządzać zmianami, skorzystałyby na zarządzie z doświadczeniem technologicznym, które może pomóc zapewnić zgodność inwestycji technologicznych w różnych jednostkach biznesowych” – powiedział.

Accenture stwierdziło, że uważa, że ​​25% dyrektorów zarządów w bankach powinno mieć doświadczenie technologiczne i że poczyniono postępy w dodawaniu umiejętności technicznych do czołówki banków.

Reklama

Na przykład dwa lata temu Santander zatrudnił dyrektora ds. Platformy bezpośrednio z Google – Aiaz Kazi. W 2017 roku HSBC mianował byłego inżyniera Google Mark Warriner jako dyrektor ds. informatyki banku detalicznego i zarządzania majątkiem. Warriner przeszedł do HSBC Retail z Google UK, gdzie pracował przez prawie sześć lat, dochodząc do stanowiska dyrektora technicznego.

Jednak postęp jest powolny, powiedział Accenture, a 10% wszystkich dyrektorów zarządu posiadających doświadczenie techniczne stanowi wzrost o zaledwie 4% w porównaniu z badaniami przeprowadzonymi przez Accenture pięć lat temu.

W międzyczasie liczba banków, które nie mają członków zarządu z doświadczeniem technicznym, spadła do 33%, w porównaniu z 43% pięć lat temu. Raport wykazał również, że zwiększa się różnorodność – 33% dyrektorów z doświadczeniem technicznym to kobiety, w porównaniu z 19% w poprzednim badaniu.

Firma Accenture stwierdziła, że ​​banki w Wielkiej Brytanii, Finlandii, Irlandii i Stanach Zjednoczonych mają najwyższy odsetek umiejętności technicznych w zarządzie. W Wielkiej Brytanii 26% członków zarządów banków ma obecnie umiejętności techniczne, w porównaniu z 14% w 2015 r. W Finlandii 23% członków rad bankowych ma umiejętności techniczne, w porównaniu z żadnym z nich w 2015 r.

Macchi dodał: „Chociaż nie jest praktyczne, aby banki dokonywały pochopnej liczby nominacji do zarządu z doświadczeniem technicznym, aby wypełnić lukę w referencjach technologicznych, powinny one brać pod uwagę wiedzę technologiczną jako czynnik przy nowych nominacjach, obok innych kryteriów oceny”.

Powiedział, że istnieją bardziej bezpośrednie sposoby na zwiększenie wiedzy technicznej wśród członków zarządu: „Na przykład członkowie trenerów w zakresie najnowszych osiągnięć w zakresie kluczowych technologii, takich jak chmura, sztuczna inteligencja i internet rzeczy, aby lepiej zrozumieć, w jaki sposób połączenie technologii i ludzkiej pomysłowości odblokowuje wartość ”.

Dyrektorzy mogą również korzystać z wiedzy dostawców, dodał Macchi.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak uzyskać bezpieczeństwo kwantowe iMessage

Apple ogłosiło poważną aktualizację zabezpieczeń dla iMessage – ochronę przed komputerami kwantowymi. Przeczytaj dalej, jak zapewnić bezpieczeństwo kwantowe iMessage na swoim iPhonie,...

AT&T przeprasza za awarię i twierdzi, że jej sieć znów jest w pełni sprawna

Dziś po południu AT&T potwierdziło, że przywróciło świadczenie usług mobilnych poważna awaria co zakłóciło działanie sieci dla klientów w całych Stanach Zjednoczonych przez...

Wszystkie Spider-Women Madame Web mają całkowicie szalone historie

Pani Web'S słabe początkowe wyniki w kasie sugeruje, że niewiele osób chce go zobaczyć w teatrze, nie mówiąc już o mówieniu...
Advertisment