Bank of Ireland zredukuje sieć oddziałów o prawie połowę


Bank of Ireland zamyka około 100 oddziałów, ponieważ klienci migrują do kanałów bankowości cyfrowej podczas pandemii Covid-19.

Bank podał, że zamyka ponad 80 oddziałów w Irlandii, zmniejszając swoją sieć do 169, podczas gdy w Irlandii Północnej sieć zostanie zmniejszona o 15, pozostawiając zaledwie 13.

Prezes Bank of Ireland, Francesca McDonagh, powiedziała, że ​​w ostatnich latach wielu klientów przeniosło się na kanały cyfrowe, a klienci coraz rzadziej korzystają z oddziałów.

„Covid-19 przyspieszył to zmieniające się zachowanie iw ciągu ostatnich 12 miesięcy byliśmy świadkami sejsmicznej zmiany w kierunku bankowości cyfrowej” – powiedziała.

Bank osiągnął punkt zwrotny w bankowości online i offline, powiedział McDonagh. „Dlatego ogłosiliśmy również zmiany w naszej sieci oddziałów w Irlandii i Irlandii Północnej”.

Bank poinformował, że zawarł umowę z irlandzką pocztą An Post, która za pośrednictwem swojej sieci oddziałów zapewni dostęp do usług bankowych tym, którzy muszą osobiście odwiedzić bank, ale nie mają go już lokalnie.

„W ciągu ostatnich 12 miesięcy byliśmy świadkami sejsmicznej zmiany w kierunku bankowości cyfrowej. Dlatego ogłosiliśmy zmiany w naszej sieci oddziałów ”

Francesca McDonagh, Bank of Ireland

Reklama

Przemawiając w irlandzkiej stacji radiowej RTE Radio 1, McDonagh powiedział, że nie będzie przymusowych zwolnień w wyniku zamknięcia oddziałów, chociaż dotyczy to 200 pracowników. Powiedziała, że ​​zamknięcia zaczną się we wrześniu.

Bank planował, że koszty wyniosą mniej niż 1,65 mld euro w 2021 r. I 1,5 mld euro w 2023 r., Ale zamknięcie oddziałów „nie wiązało się z kosztami”, powiedział McDonagh w wywiadzie dla RTE Radio 1. „Chodzi o zaangażowanie naszych zasobów, inwestowanie, w którym nasi klienci chcą z nami korzystać. Jeszcze dwa lata przed pandemią liczba osób odwiedzających oddziały spadła o jedną czwartą.

„W ciągu ostatnich 12 miesięcy [branch visits have] spadły o połowę i spadły o ponad 60% w zamykanych oddziałach. W przeciwieństwie do tego, zaobserwowaliśmy ogromny wzrost wykorzystania cyfrowego, w tym naprawdę dobre wykorzystanie naszej nowej aplikacji mobilnej ”- powiedziała.

Bank of Ireland nie jest sam ogłaszając zamykanie oddziałów w odpowiedzi na rosnącą popularność bankowości cyfrowej w czasie pandemii. Setki – prawdopodobnie tysiące – oddziałów zostało przeznaczonych do zamknięcia przez wiele banków w ostatnich miesiącach.

Gdy HSBC ogłosił zamknięcie 82 oddziałów, powiedział, że pandemia Covid-19 „skrystalizowała” jego „myślenie” w kategoriach zmniejszenia zależności od sieci oddziałów obsługującej klientów.

TSB ogłosiło, że w tym roku zamknie ponad 150 oddziałów, pozostawiając prawie 1000 miejsc pracy.

W Wielkiej Brytanii organ nadzoru finansowego obawia się, że banki zamykają oddziały podczas obecnego kryzysu zdrowotnego. Financial Conduct Authority (FCA) powiedział, że został poinformowany przez niektóre banki i towarzystwa budowlane, że „albo zamierzają już zapowiedzieć zamknięcie oddziałów, albo ogłosić zamknięcie nowych oddziałów podczas obecnej blokady”.

„Obawiamy się, że te działania mogą mieć poważne konsekwencje dla klientów. Dotarcie do wszystkich klientów przy obecnych ograniczeniach i skuteczne zaangażowanie się w propozycje zamknięcia może być trudniejsze niż zwykle – na przykład małe firmy, które są tymczasowo zamknięte ”- powiedział FCA.

„Niektórzy klienci mogą potrzebować dostępu do usług w oddziałach, aby pomóc im przygotować się do zamknięcia, ale mogą nie być w stanie tego zrobić. Klienci mogą również potrzebować dodatkowej pomocy, aby uzyskać dostęp do bankowości internetowej i dokonywać płatności. Chcemy, aby firmy dokonały przeglądu swoich planów pod kątem naszych istniejących wytycznych i upewniły się, że nadal przestrzegają naszych zasad ”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Poważny problem BSOD systemu Windows powoduje, że banki, linie lotnicze i nadawcy są offline

Tysiące komputerów z systemem Windows doświadczają dziś problemu z niebieskim ekranem śmierci (BSOD) podczas rozruchu, co wpływa na banki, linie lotnicze, nadawców telewizyjnych,...

OpenAI prowadzi rozmowy z Broadcom na temat opracowywania niestandardowych układów AI do zasilania modeli nowej generacji

Według InformacjaOpenAI podobno prowadzi rozmowy z Broadcom na temat opracowania niestandardowego akceleratora AI, który zaspokoi rosnące zapotrzebowanie OpenAI na rozwiązania o wysokiej wydajności....

Dokumenty regulacyjne firmy Acer ujawniają karty graficzne Radeon RX 7900, RX 7800 i RX 7700 bez układów XT

Dokumenty regulacyjne głównego producenta komputerów PC, Acer, wraz z Eurazjatycką Komisją Gospodarczą (EEC), porzucają niektóre z pierwszych odniesień do trzech nadchodzących modeli kart...
Advertisment