Bank Lloyds rozpoczyna operację w Hyderabad


Grupa Lloyds Banking określiła otwarcie centrum dostarczania technologii w Hyderabad w Indiach jako „kluczowy moment” w trzyletniej transformacji cyfrowej banku o wartości 3 miliardów funtów

Centrum technologiczne, co ogłoszono w czerwcupomieści około 600 specjalistów IT, w tym ekspertów ds. bezpieczeństwa danych i cyberbezpieczeństwa.

Centrum technologiczne w Hyderabad będzie świadczyć programy sztucznej inteligencji (AI), chmury i blockchain w całym banku, ze szczególnym naciskiem na wykorzystanie danych, uczenie maszynowe i chmurę do wspierania klientów w Wielkiej Brytanii. W ramach wsparcia role w centrum obejmą specjaliści ds pełny stoszaplecze Java, Reagowaći inżynieria chmurowa.

Lloyds Bank powiedział: „Długoterminową ambicją jest, aby centrum stało się centrum nowoczesnej doskonałości inżynieryjnej, wspierającym realizację transformacji technologicznej Lloyds Banking Group i wykorzystującym kwitnący indyjski krajobraz technologiczny i specjalistyczne talenty”.

Dyrektor operacyjny Grupy, Ron van Kemenade, powiedział: „Otwarcie Lloyds Technology Center stanowi kluczowy moment w naszej ogólnej podróży do transformacji, opartej na rozwoju naszych talentów technologicznych w Wielkiej Brytanii.

„To centrum, zlokalizowane w tętniącym życiem centrum technologicznym Hyderabad, stanie się centrum innowacji i doskonałości inżynieryjnej. Cieszymy się, że możemy skorzystać z tego obiektu, aby pomóc w przeprowadzeniu transformacji, której Grupa potrzebuje, aby sprostać stale zmieniającym się potrzebom naszych klientów.

Reklama

Centrum nie będzie świadczyć żadnych usług bankowych, ale skoncentruje się na wykorzystaniu technologii, rozwiązań cyfrowych, danych i możliwości analitycznych w celu „wprowadzania innowacji i dostarczania kompleksowych produktów” – twierdzi bank. Stwierdzono, że centrum stanowi także „krok naprzód” w podejściu do międzynarodowych zasobów.

W rozmowie z Computer Weekly, kiedy ogłoszono otwarcie centrum, Peter Schumacher, dyrektor generalny firmy konsultingowej The Value Leadership Group specjalizującej się w outsourcingu, powiedział, że Lloyds dołącza do rosnącej liczby banków z całego świata posiadających duże centra w Hyderabad.

„Ekosystem finansowy w Hyderabadzie znacznie się poszerzył i obejmuje obecnie brytyjskie firmy, takie jak pretendent do banku OakNorth, Tide i London Stock Exchange. Oprócz banków w Hyderabadzie działają także firmy zajmujące się oprogramowaniem skupiające się na usługach bankowych i finansowych” – powiedział.

Schumacher dodał, że rosnące inwestycje w Hyderabad tworzą bogaty ekosystem technologiczny i biznesowy. „Ogromne tempo zmian i ciągła interakcja między firmami umożliwiają przyspieszony rozwój uzupełniających się możliwości i możliwości o wyższej wartości, które wykraczają daleko poza jedynie stopniowe ulepszenia” – powiedział.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsza podklasa myśliwca BG3, osiągnięcia i przewodnik po budowie

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The Wojownik Jest the archetypowa klasa walcząca...

iOS 17.2 beta 4, data premiery Vision Pro, współpraca z Apple Card słabnie

Chance ma więcej przemyśleń na temat swojego nowego MacBooka Pro, potem on i Benjamin zagłębiają się w zmiany w iOS 17.2 beta 4,...

Najlepsza podklasa Mnicha BG3, atuty i przewodnik po budowie

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The Mnich to klasa walcząca w zwarciu,...
Advertisment