Banishers: Ghosts of New Eden – porady dla początkujących przed rozpoczęciem


Wygnańcy: Duchy Nowego Edenu wrzuca Cię do niesamowitego świata widm i przekleństw. To łagodny początek, a gra dobrze uczy mechaniki w trakcie jej wprowadzania, ale wciąż są rzeczy, o których chcielibyśmy wiedzieć, kiedy zaczynaliśmy.

Nasz Wygnańcy: Duchy Nowego Edenu przewodnik pomoże Ci zacząć, korzystając ze wskazówek, które zebraliśmy podczas pierwszych 10 godzin gry.


Podnieś wszystko

Wędrując po świecie wokół Nowego Edenu nie znajdziesz zbyt wielu zasobów, ale to, co znajdziesz będzie być przydatnym. Każdy grzyb kopytowy, kawałek skóry i hiacynt liliowy ma zastosowanie – mianowicie ulepszenia sprzętu i rytuały.

Reklama

Obraz: Nie kiwaj głową/skup się na rozrywce za pośrednictwem wielokąta

Podnieś wszystko. Nawet rzeczy, o których nie wiesz, jak będziesz ich używać, ponieważ prawdopodobnie pojawią się one w aktualizacjach sprzętu nieco później. Jasne, w końcu będziesz nosić 200 dzikich trybuli, ale lepiej mieć dodatki niż za mało, gdy nadejdzie czas rytuału.

Wykonaj rytuał odpowiedni do zadania

Czerwony ma możliwość wykonania trzech różnych rytuałów w trakcie swoich obowiązków wygnańca: Harken, Make-Manifest i Summon Scourge. Każdy ma inny przypadek użycia:

  • Harken ma coś zapamiętać, odtwarzając wspomnienie
  • Make-Manifest sprawia, że ​​duch się ujawnia
  • Summon Scourge… cóż, Summon Scourge nie pojawia się w ciągu pierwszych 10 godzin gry.

Menu rytuału Banishers

Obraz: Nie kiwaj głową/skup się na rozrywce za pośrednictwem wielokąta

Co ważniejsze, za wykonanie złego rytuału nie grozi żadna kara poza utratą części zasobów (patrz wyżej). Zawsze możesz po prostu spróbować ponownie, stosując inny rytuał. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz używać Harkena do szukania wskazówek, Make-Manifestu do konfrontacji i Przywoływania Plagi, aby (prawdopodobnie) przywołać plagę w dalszej części gry.

Elementy rozgrywki, które od jakiegoś czasu nie są wprowadzane, to właściwie temat, o którym warto wspomnieć…

Nie spiesz się z grą

Wyrażenia takie jak „oparty na narracji” lub „skoncentrowany na narracji” tak naprawdę nie wyjaśniają mechaniki gry, więc pomyśl o Wygnańcy nie tyle, że jest na szynach, ile jest otoczony zderzakami.

Wygnańcy ma cechy charakterystyczne zarówno dla gier z otwartym światem, jak i RPG akcji — możesz swobodnie wędrować po mapie i stawiać czoła wyzwaniom w dowolnej kolejności, znajdziesz nieprzejezdne ścieżki, do których będziesz musiał wrócić później, ulepszasz swój sprzęt i wybieraj umiejętności na drzewie umiejętności — ale nie podchodź do gry tak, jakby to był naprawdę otwarty świat.

Prowadzi Cię przez swoją historię i dodaje mechaniki oraz sposoby otwierania zablokowanych ścieżek według własnego harmonogramu. Odpowiadasz za tempo gry – możesz odejść, jeśli chcesz – ale historia toczy się w ustalonej kolejności, a na osi czasu gry otrzymasz ulepszenia niczym karabin.

Jedną z rzeczy, nad którymi masz nieco większą kontrolę, jest to, kiedy zrobić – a czasem czy to zrobić – nawiedzone sprawy.

Rozwiązuj nawiedzone sprawy, aby zdobyć punkty umiejętności

Nawiedzone przypadki to krótkie, krótkie misje poboczne, w których jako wygnaniec badasz nawiedzenie, znajdujesz wskazówki i intencje, a następnie pozbywasz się ducha. Zwłaszcza na początku wiele z nich podąża ścieżką głównej historii, ale nawet jeśli są opcjonalne, zapewniają ważną nagrodę — punkty umiejętności i esencje.

Banishers Red i Antea rozwiązują zagadkę

Obraz: Nie kiwaj głową/skup się na rozrywce za pośrednictwem wielokąta

Poza tym nawiedzone sprawy wpisują się w szerszy wątek fabularny gry (i dylemat moralny), więc będą stanowić dalszy ciąg tej historii. (Aby uzyskać głębsze przewodniki, zapoznaj się z naszymi solucjami dotyczącymi dwóch przypadków nawiedzeń na początku gry, „Starzy przyjaciele” I „Ciało jest słabe”.)

Przy ognisku, przy którym odpoczywasz, będziesz mieć możliwość przejścia do swojego drzewa umiejętności w menu Ewolucji gry. To tam będziesz wydawać punkty umiejętności i esencje, aby odblokować nowe zdolności bojowe. Możesz nawet bezpłatnie przełączać umiejętności, które już odblokowałeś, co pozwala…

Eksperymentuj z drzewkiem umiejętności Ewolucja, aby dopasować je do swojej gry

Podczas walki będziesz przełączać się między Redem a Anteą, aby wykorzystać ich mocne strony. Antea lepiej radzi sobie z wyrzucaniem duchów z ciał cielesnych, podczas gdy Red lepiej przecina duchy swoją bronią wygnania. Czerwony może blokować nadchodzące ataki, natomiast Antea ignoruje bloki przeciwników.

Łączenie dwóch wojowników i ich lekkich i ciężkich ataków wymaga przyzwyczajenia się. Ale możesz to zmodyfikować za pomocą drzewek umiejętności.

Wygnańcy Odsłoń drzewo umiejętności

Obraz: Nie kiwaj głową/skup się na rozrywce za pośrednictwem wielokąta

Wydawanie punktów umiejętności i esencji w drzewkach umiejętności pozwala modyfikować sposób walki Reda i Antei. Będziesz robić takie rzeczy, jak dodanie ciosu Antei po tym, jak Czerwony trafi trzy razy, dodanie naładowanego ciężkiego ataku lub po prostu uzyskanie dodatkowego wywaru zdrowotnego.

Umiejętności leżą wzdłuż ścieżek i nie można wybrać dwóch gałęzi jednocześnie. Na przykład w drzewie Unveil będziesz musiał wybrać albo Pocket of Holding na dodatkową miksturę zdrowia Lub Tag-Team doda czwarty lekki atak. Nie możesz mieć obu. Na szczęście przy ognisku możesz dowolnie przełączać odblokowane umiejętności. Zrób to. Często. Eksperymentuj i znajdź zestaw umiejętności, który będzie dla Ciebie odpowiedni.

Skoro mowa o walce…

Uniki w czasie są trudne

Nie jest to wielka wskazówka, ale przyzwyczajenie się do niej zajęło nam dużo i frustrującego czasu. Kiedy podczas walki świecący pierścień zagrożenia zmieni kolor na czerwony, oznacza to, że nadchodzi atak.

Wskaźnik zagrożenia Wygnańcami świeci na czerwono

Obraz: Nie kiwaj głową/skup się na rozrywce za pośrednictwem wielokąta

Jeśli jednak natychmiast wykonasz unik, ten atak zmieni orientację i i tak cię trafi. Pomyśl o tym bardziej jako o „ataku”. właśnie się stało” niż „ma miejsce atak”. Kiedy zobaczysz czerwoną poświatę, masz jeszcze jeden lub dwa uderzenia, zanim będziesz musiał wykonać unik.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Concept przewiduje, że Apple może wprowadzić nowe funkcje do systemu VisionOS 2

Chociaż Vision Pro pojawił się w sklepach zaledwie kilka tygodni temu, Apple ogłosiło nowe urządzenie w czerwcu ubiegłego roku na WWDC – i...

Vice porzuca Vice.com i zwalnia setki pracowników

Po niemal trzech dekadach Wice przestanie publikować artykuły na swojej stronie internetowej. Wiceprezes ds. mediów, Bruce Dixon, powiedział dzisiaj, że firma zamierza...

Nasze ulubione gry, ubrania i akcesoria dla fanów Elden Ring

Pierścień Eldena jest przez wielu uważana za najlepsze doświadczenie FromSoftware, z mroczną, średniowieczną scenerią i głęboką historią napisaną częściowo przez...
Advertisment