Baldur’s Gate 3 nazwana przez Xbox „drugą wersją Stadia PC RPG”.


Wrota Baldura 3 opuścił wczesny dostęp i miał pełną premierę 3 sierpnia, odnosząc ogromny sukces — gra osiągnęła szczyt, w którym uczestniczyło jednocześnie 875 343 graczy, według SteamDB, co czyni ją jedną z najważniejszych gier roku. Nawet założyciel Larian Studios, Swen Vincke, był zszokowany: „W ogóle nie było tego w książkach. To było znacznie, znacznie powyżej tego, czego się spodziewaliśmy” informując firmę PC Gamer, że spodziewa się maksymalnie 100 000 graczy. Ponad miesiąc po premierze, Wrota Baldura 3 nadal przewyższa tę liczbę pod względem liczby jednoczesnych graczy, wynoszącą prawie 200 000 w momencie pisania tego tekstu.

Powiedzieć to Wrota Baldura 3 została niedoszacowana, byłoby, cóż, niedopowiedzeniem. Microsoft najwyraźniej nie spodziewał się zbyt wiele po przełomowym hicie Lariana, nazywając go „drugą wersją RPG Stadia na PC” w e-mailu, który wyciekł z maja 2022 r. w ramach sprawy FTC przeciwko Microsoft. E-mail ten zawierał wykres oceniający nadchodzące gry pod kątem potencjalnego włączenia ich do usługi subskrypcji Game Pass firmy Microsoft. Podczas gdy inne gry były oceniane na podstawie efektu „wow” – tj. Gwiezdne Wojny Jedi: Ocalały została oceniona jako bardzo wysoka, natomiast Dragon Ball: Łamacze został wymieniony z niskim współczynnikiem wow — Wrota Baldura 3 został oznaczony jako Hub i ostatni na liście. (Nie jest jasne, czy „Hub” odnosi się do Xbox Insiders Hub; gier takich jak Ubisoft Po prostu tańcz I Zaśpiewajmy ABBA otrzymał to samo wyróżnienie.)

Wymiana e-maili rozpoczęła się w maju 2022 r., kiedy szef Xbox Phil Spencer wysłał e-maile do kilku dyrektorów, w tym szefa Xbox Game Studios Matta Booty’ego i wiceprezes Xbox Sarah Bond, aby omówić skutki Pole Gwiazdopóźnienie, zanim zostało to oficjalnie ogłoszone. Opóźnienie oraz niejasne daty premiery Redfall I Prześladowca 2, stworzyło dużą lukę w dużych grach na platformie Xbox. „To dla nas naprawdę katastrofalna sytuacja, biorąc pod uwagę wszystko, co zainwestowaliśmy w treści w studiach naszego lekarza ogólnego [Game Pass] fundusz treści” – napisała Spencer. Spencer poinstruował kadrę kierowniczą, aby zajęli się uzupełnianiem tych luk.

„W 2021 roku postawiliśmy sobie bardzo wysoką poprzeczkę pod względem jakości i tempa treści, które oglądało się wspaniale” – napisał. „Ale zakończenie tego roku bez wprowadzenia na rynek żadnych dużych ekskluzywnych produktów w 2022 r. to błąd w planowaniu portfolio, na który nie możemy sobie pozwolić. Jeśli musimy opóźnić premiery (rozumiejąc, że wiąże się to z konsekwencjami finansowymi), aby stworzyć dla nas bardziej regularne bity, musimy to zrobić. Wszyscy musimy zrozumieć, że sytuacja, w której się obecnie znajdujemy, oznacza porażkę w zakresie planowania i realizacji produkcji”.

Spencer dodała, że ​​brak jasności co do harmonogramu i dat będzie „oczywisty dla społeczności”.

Zobaczcie sami listę projekcji gier:

Reklama

Zdjęcie: Microsoft za pośrednictwem zgłoszeń FTC

Tabela przedstawiająca ocenę Microsoftu dotyczącą potencjalnej popularności niektórych przyszłych gier

Zdjęcie: Microsoft za pośrednictwem zgłoszeń FTC

Microsoft przewidział, że Larian Studios spodziewałoby się około 5 milionów dolarów za włączenie gry do Xbox Game Pass. Dla porownania, Gwiezdne Wojny Jedi: Ocalałyzwany potencjalnym „klejnotem koronnym”, oczekiwany partner zażądał 300 milionów dolarów.

Wrota Baldura 3 kiedyś oczekiwano, że wystartuje na Google Stadia i komputer z systemem Windows. Google Stadia poniosło spektakularną porażkęw związku z wyłączeniem opartej na chmurze konsoli do gier po trzech latach.

Z perspektywy czasu Microsoft zrobił wielką furorę; Wrota Baldura 3 nie jest związana z żadną wyłącznością, więc jej wykluczenie z konsoli Xbox było zauważalne. W lutym Larian Studios wyjaśniło dlaczego Wrota Baldura 3 nie miała wówczas planowanej wersji na konsolę Xbox. Vincke powiedział to w X, a następnie na Twitterze Wrota Baldura 3‘S tryb współpracy na podzielonym ekranie nie działał na Xbox Series Stańsza konsola Microsoftu. Firma Microsoft wymaga, aby gry uruchamiały się z parzystością funkcji na Xbox Series X i Xbox Series S, których premiera została wstrzymana. Do 24 sierpnia, po Wrota Baldura 3najważniejsze sukcesy, Microsoft poszedł na ustępstwo pozwolić Wrota Baldura 3 wystartuje bez trybu współpracy na podzielonym ekranie na Xbox Series S.

Wrota Baldura 3 ma zadebiutować na konsolach Xbox jeszcze w tym roku.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

MINISFORUM wprowadza na rynek płytę BD770i ITX z procesorem AMD Ryzen 7 7745HX

MINISFORUM wprowadza dziś na rynek płytę główną BD770i ITX „Mobile on Desktop”, która jest wyposażona w 8-rdzeniowy procesor AMD „Zen 4” Ryzen 7...

W przyszłym roku LG wyrzuci ze swoich telewizorów technologię ATSC 3.0

ATSC 3.0 to kolejna główna wersja formatu nadawanej telewizji. (Wersja 2.0 była pomyślana jako aktualizacja kompatybilna wstecz, która ostatecznie została anulowana na...

Microsoft kończy aktywację systemu Windows przy użyciu kluczy Windows 7 i 8

Przez ponad dziesięć lat od premiery systemu Windows 8 system Windows skrywał niezbyt dobrze strzeżoną tajemnicę; możesz aktywować instalację za pomocą klucza...
Advertisment