Badanie wykazało, że dane z Oura Ring mogą wskazać stany depresyjne


W 2020 roku grupa badaczy z Kalifornii chciała sprawdzić, czy trackery fitness, takie jak Pierścień Oury, mogłyby wykryć wczesne oznaki i objawy COVID-10 (spoiler: mogą). Badanie wykazało jednak również korelację między objawami depresyjnymi zgłaszanymi przez uczestników badania a danymi dotyczącymi temperatury ciała dostarczonymi przez firmę Oura. Przejdź poniżej, aby dowiedzieć się więcej.

The Badanie TemPredict z Uniwersytetu Kalifornijskiego rozpoczęło się w 2020 r., trwało łącznie siedem miesięcy i wzięło w nim udział 20 880 uczestników ze 106 krajów. Celem badania było ustalenie, czy pierścienie Oura mogą pomóc w wykryciu wczesnych objawów COVID-19, co jest możliwe. Według badania urządzenie Oura Ring było w stanie wykryć oznaki świadczące o tym, że uczestnicy mogli zostać zakażeni średnio 2,75 dnia wcześniej, zanim uzyskali pozytywny wynik testu na obecność Covida.

The Pierścień Oury wykorzystuje technologię biometryczną, która dostarcza użytkownikom szczegółowych danych na temat ich zdrowia, w tym informacji dotyczących tętna, poziomu tlenu we krwi, analizy snu i, co ważne, temperatury ciała. Według Oury strona internetowa:

Oura monitoruje zmiany temperatury i tętna, dzięki czemu możesz szybciej rozpoznać, kiedy zachorujesz.

Według artykułu z 5 lutego opublikowanego w Scientific Reports, Badanie TemPredict odkryło, że pierścienie Oura mogą również wykryć, kiedy dana osoba cierpi na objawy depresyjne. Przez cały czas trwania badania uczestnicy musieli nie tylko przedstawiać parametry życiowe zebrane przez Oura Ring, ale także musieli samodzielnie zgłaszać badaczom swoje własne zdrowie emocjonalne i psychiczne w codziennych ankietach.

Według badania uczestnicy, którzy mieli wyższą temperaturę ciała w stanie czuwania, również zgłaszali uczucie depresji i częstsze występowanie objawów depresyjnych, jak odnotowali ich codzienne ankiety. Naukowcy stwierdzili W badaniu:

W szczególności w analizach tych powtórzono wcześniejsze wyniki wskazujące, że zgłaszana przez respondentów temperatura ciała w ciągu dnia była powiązana z większymi objawami depresyjnymi i oparto się na jednym z wcześniejszych badań wykazujących, że różnica temperatur ciała podczas snu i czuwania była ponad dwukrotnie większa wśród grupy kontrolnej w porównaniu z osobami z depresją.

Reklama

Chociaż nie jest jasne, czy zła regulacja temperatury ciała jest w rzeczywistości objawem depresji (lub odwrotnie), badacze biorący udział w badaniu zauważyli, że u osób chorych na depresję nastąpiła ogólna zmiana w ich naturalnym systemie sprzężenia zwrotnego opartym na odporności.

Oznacza to, że inni ludzie będą doświadczać naturalnych cykli temperatur w ciągu dnia i na przestrzeni czasu, podczas gdy osoby cierpiące na depresję nie doświadczają tego samego – zamiast tego trudniej będzie im się ochłodzić (poprzez Pszczoła Sacramento).

Połącz ujęcie Wattsa

Byłem fanem Pierścień Oury od kilku miesięcy i nic w tym badaniu mnie nie dziwi. Chociaż nie cierpiałem na stany depresyjne ani uczucie depresji, Oura Ring jest tak zaawansowana w swoich technologiach (moim zdaniem o lata świetlne wyprzedza konkurencję), że grupa badaczy wybrała Ourę jako monitor kondycji do przeprowadzenia badania i dowiedział się, że Oura Ring może nie tylko pomóc wykryć wczesne objawy Covida, ale może również pomóc określić, czy dana osoba cierpi na stan depresyjny.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Vice porzuca Vice.com i zwalnia setki pracowników

Po niemal trzech dekadach Wice przestanie publikować artykuły na swojej stronie internetowej. Wiceprezes ds. mediów, Bruce Dixon, powiedział dzisiaj, że firma zamierza...

Nasze ulubione gry, ubrania i akcesoria dla fanów Elden Ring

Pierścień Eldena jest przez wielu uważana za najlepsze doświadczenie FromSoftware, z mroczną, średniowieczną scenerią i głęboką historią napisaną częściowo przez...

CrossOver 24 jest teraz dostępny dla komputerów Mac z obsługą większej liczby gier

CrossOver to platforma, która umożliwia użytkownikom uruchamianie oprogramowania Windows w systemie macOS tak, jakby było to oprogramowanie natywne, i jest powszechnie używana do...
Advertisment