Badanie Stanforda łączy Apple Watch i sztuczną inteligencję w celu badania zaostrzeń bólu u dzieci


A nowe badanie na Uniwersytecie Stanforda ma na celu ocenę, w jaki sposób Apple Watch może odegrać rolę w identyfikowaniu „fizjologicznych, dietetycznych i środowiskowych czynników powodujących poważne zaostrzenia bólu” u dzieci ze złożonym regionalnym zespołem bólowym (CRPS).

Oprócz Apple Watch w badaniu uwzględniona zostanie technologia sztucznej inteligencji z platformy badań klinicznych Medeloop. Medeloop jest opisywany jako „kompleksowa platforma oparta na sztucznej inteligencji, służąca do prowadzenia badań klinicznych i prób klinicznych na wczesnym etapie”.

Krótkie wyjaśnienie CRPS, dzięki uprzejmości Medycyna Stanforda:

Złożony zespół bólu regionalnego (CRPS) to schorzenie powodujące poważną niepełnosprawność, które zwykle dotyka kończyny po urazie lub operacji. Głównymi objawami są silny ból, obrzęk, utrata zakresu ruchu, zmiany temperatury i zmiany skórne. Chociaż CRPS może wystąpić w dowolnym miejscu ciała, zwykle dotyczy ramienia, nogi, dłoni lub stopy.

CRPS najczęściej następuje po urazie, takim jak złamanie lub amputacja. Mimo to może wystąpić nawet po niewielkim urazie, takim jak skręcenie kostki. W rzadkich przypadkach CRPS pojawia się samoistnie, bez widocznej przyczyny. Jest to bardziej prawdopodobne w okresach zwiększonego stresu emocjonalnego.

Jak zauważył Moje zdrowe jabłkow ramach tego badania uczestnicy – ​​czyli dzieci w wieku od 8 do 17 lat – otrzymają Apple Watch Series 8 na sześć miesięcy. Oprócz danych zebranych za pomocą Apple Watch uczestnicy będą robić zdjęcia swoich posiłków, a wszystkie dane zostaną przeanalizowane przez Medeloop.

Z opisu badania:

Apple Watch będzie przesyłać dane fizjologiczne do Medeloop w czasie rzeczywistym przez okres 6 miesięcy w celu uzyskania parametrów fizjologicznych na podstawie zmierzonej przez Apple Watch częstości tętna, nasycenia tlenem, pory dnia, pomiaru EKG oraz ruchu/aktywności. Zmienne pochodne obejmują zmienność tętna, godziny snu, dzienny przebyty dystans, obciążenie prawą/lewą stroną oraz chód i inne.

Za pomocą sparowanego smartfona badani będą fotografować wszystkie posiłki w celu analizy zawartości diety przez sztuczną inteligencję, która po przechwyceniu zostanie przesłana do Medeloop w celu analizy AI. Oprogramowanie Medeloop będzie codziennie wykorzystywać dane lokalizacyjne i porównywać odpowiednie dane środowiskowe i pogodowe (np. warunki atmosferyczne, jakość powietrza i wody). Wszystkie zaostrzenia bólu będą rejestrowane w czasie rzeczywistym za pośrednictwem aplikacji Medeloop.

Reklama

W badaniu podkreślono dwa główne cele:

  1. Agregowanie dużych baz danych zawierających w czasie rzeczywistym dane dotyczące bólu fizjologicznego, psychologicznego, subiektywnego, środowiskowego i dietetycznego oraz analizowanie tych danych za pomocą sztucznej inteligencji w celu identyfikacji czasowych czynników powodujących zaostrzenia bólu.
  2. Identyfikacja potencjalnych strategii przerwania postępu ostrych napadów bólu w oparciu o zdobytą wiedzę.

„Wczesne leczenie i strategie mające na celu przerwanie napadów ostrego bólu miałyby znaczący wpływ na jakość życia tej populacji pacjentów w trakcie leczenia i ustąpienie trwającego schorzenia” – twierdzą naukowcy.

Więcej szczegółów na temat badania można znaleźć na stronie Strona internetowa Biblioteki Narodowej Medycyny.

Podążaj za Chancem: Wątki, Świergot, InstagramaI Mastodont.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

57-calowy Predator Z57 firmy Acer trafia do sprzedaży detalicznej

Dla tych, którzy nie są zadowoleni z rozdzielczości większości ultraszerokokątnych wyświetlaczy dostępnych na rynku, nowy dodatek firmy Acer do linii Predator powinien zadowolić...

Emulator iPhone’a „iGBA” został usunięty z App Store, ale nie jesteśmy pewni dlaczego

W weekend pierwszy emulator gier na konsolę przenośną trafić do App Storepo złagodzeniu wytycznych dotyczących recenzji App Store tydzień wcześniej. Przewiń do przodu o...

MSI prezentuje serwery GPU dla branży mediów i rozrywki na targach NAB Show 2024

MSI, wiodący światowy dostawca serwerów, zaprezentuje swoje najnowsze serwery GPU wyposażone w procesory AMD podczas targów NAB Show 2024 na stoisku nr SL9137...
Advertisment