Badania pokazują, że liderzy IT „nieświadomi” wpływu „niechcianych” danych na środowisko


The większość przedsiębiorstw pozornie nie zdaje sobie sprawy z wpływu na środowisko strategii przechowywania danych, sugeruje badanie zlecone przez firmę NTT zajmującą się infrastrukturą i usługami IT.

W badaniu wzięło udział łącznie 312 starszych decydentów IT z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Holandii, których celem było rzucenie światła na związek między strategiami przechowywania danych przedsiębiorstw a emisją gazów cieplarnianych.

W powstałym 24-stronicowym raporcie firma NTT stwierdziła, że ​​jej dane wykazały, że zrównoważony rozwój jest najważniejszą kwestią dla 75% kadry kierowniczej wyższego szczebla, którzy wzięli udział w ankiecie, przy czym 59% przyznało, że posiadanie w pełni sprawdzonej strategii zrównoważonego rozwoju pomaga przyciągnąć i zatrzymać największe talenty.

Dane pokazały również, że 67% organizacji jest „nieświadomych” konsekwencji swoich strategii przechowywania danych dla środowiska, a wiele z nich przechowuje dane, których już nie potrzebują, co wywiera efekt domina na energię zużywaną przez ich centra danych i wymaganą liczbę serwerów.

„Respondenci przyznają, że aż 60% ich danych jest niewykorzystanych, a większość organizacji nie zdaje sobie sprawy z głębokiego wpływu niezbadanych danych na emisję i koszty przechowywania” – stwierdziła NTT w swoim raporcie: Niewidoczny koszt środowiskowy danych.

„Ponieważ unijna dyrektywa w sprawie raportowania zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw (CSRD) ma stać się obowiązkowa w 2025 r., organizacje muszą pilnie udoskonalić swoje strategie dotyczące danych, aby zoptymalizować przechowywanie i spełnić wymagania w zakresie raportowania. Brak śledzenia i ograniczania emisji gazów cieplarnianych powiązanych z danymi może również spowodować, że koszty wymkną się spod kontroli”.

Reklama

Aby temu zaradzić, w raporcie wskazano, że przedsiębiorstwa powinny zacząć priorytetowo traktować usuwanie „bezużytecznych i niechcianych” danych ze swoich zasobów infrastruktury IT i wprowadzić „solidne praktyki” w zakresie wykrywania i profilowania danych, aby móc zminimalizować ilość zbędnych danych przechowywanych oni używają.

„Po tym należy przeanalizować, czy dane są przechowywane na odpowiednich poziomach pamięci masowej, zarówno lokalnie, jak i w chmurze. Nie jest to jednorazowy wysiłek, ale powinien stanowić część codziennych operacji w centrum danych” – dodał.

„Chociaż organizacje stopniowo zdają sobie sprawę z ilości przechowywanych przez siebie marnowanych danych, szczególnie niepokojące jest to, że tak wiele z nich nie znalazło skutecznego sposobu, aby aktywnie sobie z tym poradzić”

Matt Watts, NetApp

W tym samym kontekście ponad połowa respondentów (58%) stwierdziła, że ​​widzi dział IT odgrywający „kluczową” rolę w napędzaniu inicjatyw w zakresie zrównoważonego rozwoju, ale – jak twierdzi się – operatorzy IT nie biorą pod uwagę usuwania niechcianych i niewykorzystanych danych za najwyższy priorytet roboczy.

„Ogrom danych jest trudny do zmniejszenia – jedna trzecia przedsiębiorstw zgłasza poczucie przytłoczenia, a prawie dwie trzecie postrzega rosnącą ilość danych jako problem, z którym muszą się uporać” – czytamy dalej w raporcie.

„Wielu specjalistów IT wstrzymuje się z usuwaniem odpadów danych ze względu na wielkość zadania, ryzyko usunięcia czegoś przydatnego oraz wysiłek wymagany do uzyskania zgody organizacyjnej”.

Badanie wykazało również rozdźwięk pomiędzy priorytetami dostawców IT i ich klientów w zakresie zrównoważonego rozwoju, przy czym połowa respondentów jako barierę dla zmian podała konieczność współpracy z dostawcami, którzy „nie podzielają ich wizji i celów” w zakresie zrównoważonego rozwoju.

„Sytuację pogarsza brak zrozumienia wpływu różnych technologii na zrównoważony rozwój oraz ograniczona świadomość wpływu przechowywania danych na emisję gazów cieplarnianych” – dodał.

Miriam Murphy, dyrektor generalna NTT na Europę, stwierdziła, że ​​dane te uwydatniają, jak w rzeczywistości „złożone i zawiłe” jest powiązanie między technologią a zrównoważonym rozwojem.

„Bez wątpienia pozostaje jeszcze wiele do zrobienia, a jedynie 38% ankietowanych pomyślnie wdrożyło kompleksową strategię obejmującą całą firmę. To tutaj partnerzy mogą zintensyfikować działania i zaoferować wszystko, od doradztwa, audytów technologicznych i strategii, po projekty planów działania, usługi wdrożeniowe i zarządzanie” – powiedział Murphy.

Matt Watts, główny propagator technologii w firmie producenta urządzeń do przechowywania danych i współautor raportów NetApp, dodał: „Chociaż organizacje stopniowo zdają sobie sprawę z ilości przechowywanych przez siebie marnowanych danych, szczególnie niepokojące jest to, że tak wiele z nich nie znalazło skutecznego sposobu na proaktywne uporać się z tym.”

Dodał: „Badanie pokazuje, o ile więcej pracy potrzeba, nawet w czasach, gdy efektywność i cele w zakresie zrównoważonego rozwoju są na pierwszym miejscu w biznesie. W NetApp wierzymy, że inteligentniejsze przechowywanie danych jest niezbędne do zmniejszenia zużycia energii i emisji gazów cieplarnianych”.



Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowa aplikacja pogodowa na Apple Watch: jak to wygląda i działa

Wraz z systemem watchOS 10 dostępna jest przeprojektowana aplikacja Pogoda, która wygląda świetnie, zawiera więcej wskaźników pogodowych i lepiej wykorzystuje wyświetlacz Apple Watch...

Jak wyłączyć opcję „Kliknij tapetę, aby odsłonić pulpit” w systemie macOS

We wtorek Apple wypuściło macOS Sonoma publicznie, a aktualizacja wprowadza wiele nowych funkcji – w tym kilka mniejszych. Jedną z rzeczy, którą...

Apple i Google zmieniają sposób słuchania podcastów

To jest Gorąca kapsuła, Krawędźbiuletyn poświęcony podcastingowi i branży audio. Zapisać się Tutaj po więcej.Witajcie Hot Podders, tu Amrita i Ariel! ...
Advertisment