Badania pokazują, że Apple traci tylko 5% swoich przychodów dzięki programowi App Store dla małych firm


Apple ogłosił Program App Store dla małych firm w zeszłym roku, co pozwala małym programistom płacić obniżoną prowizję za każdą sprzedaż dokonaną za pośrednictwem App Store. Chociaż może się wydawać, że firma rezygnuje ze znacznych kwot pieniędzy, nowe szacunki firmy analitycznej Sensor Tower pokazują, że dzięki programowi przychody Apple’a spadną tylko o 5%.

Badania uzyskane po raz pierwszy przez CNBC ujawnia, że ​​zarówno Apple, jak i Google, które we wtorek również ogłosiły podobny program, prawdopodobnie nie zostaną dotknięte obniżeniem opłat pobieranych od programistów. Sensor Tower twierdzi, że programiści stojący za popularnymi aplikacjami będą nadal płacić 30% prowizji w App Store i Google Play, ponieważ większość z nich zarabia rozsądną kwotę rocznie.

Aby kwalifikować się do programów Apple i Google, programiści muszą zarobić mniej niż 1 milion USD przychodu w poprzednim roku. Chociaż pomaga to wielu małym programistom, osoby odpowiedzialne za udane aplikacje już zarabiają znacznie więcej. „Firmy, które najlepiej wykorzystają możliwości sklepu, nadal będą płacić blisko 30% sprzedaży cyfrowej” – mówi firma.

5% redukcja to nic, jeśli weźmiemy pod uwagę przychody pochodzące z usług takich jak App Store, które sięgają miliardów dolarów. Sensor Tower sugeruje, że obie firmy zrezygnowały z tej opłaty tylko dlatego, że wiedzą, że nie zaszkodzi to dochodom.

Apple odnotował 54,76 miliardów dolarów przychodów z usług w roku fiskalnym 2020, czyli około 19% całkowitej sprzedaży. Opłaty za App Store to tylko jedna część działalności Apple w zakresie usług, która obejmuje subskrypcje, gwarancje i inne produkty.

Jednocześnie firma analityczna uważa, że ​​zapowiadanie programów typu App Store Small Business Program daje dobre wrażenie, że firmy te wreszcie próbują pomóc małym programistom. To dobry moment, odkąd Apple i Google zostały oskarżone o praktyki antykonkurencyjne ze względu na sposób, w jaki zarządzają swoimi sklepami z aplikacjami.

Jak podkreśla CNBC, CEO Epic Games, Tim Sweeney, zwrócił uwagę na Twitterze, że uszczęśliwiając małych programistów obniżoną o 15% prowizją, większość z nich czuje się „mniej skłonna do walki”, podczas gdy ci, którzy są odpowiedzialni za realne przychody, będą nadal płacić 30%.

Reklama

Przeczytaj także:

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

The best Netflix TV series of 2024 so far

The streaming landscape may be on the cusp of change, but in this kingdom of content, Netflix is still the supreme...

Nowe słuchawki Suunto w końcu pozwoliły mi docenić przewodnictwo kostne

Jako biegacz miejski nigdy nie zastanawiałem się zbytnio nad noszeniem słuchawek z redukcją szumów. W przeszłości eksperymentowałem z otwartymi słuchawkami, ale biegałem głównie...

Notion Calendar i Claude AI trafiają na Androida

Cześć, przyjaciele! Witamy w Instalator Nr 46, Twój przewodnik po najlepszych i Skraj-najlepsze rzeczy na świecie. (Jeśli jesteś tu nowy, witaj, mam nadzieję,...
Advertisment