BA przedstawia plan modernizacji IT, dodania sztucznej inteligencji i aktualizacji strony internetowej


Linie British Airways ogłosiły program modernizacji o wartości 7 miliardów dolarów, który obejmie migrację setek systemów do chmury, wdrożenie sztucznej inteligencji (AI) i obsługę klienta drogą powietrzno-naziemną.

Na początku tygodnia dyrektor generalny BA, Sean Doyle, ogłosił plan modernizacji, który obejmuje zobowiązanie do zapewnienia światowej klasy obsługi klienta i modernizacji IT.

W zeszłym roku analityk Forrester poinformował, że linie lotnicze tracą 1,4 miliarda dolarów rocznych przychodów z powodu braku wszechstronnej obsługi klientów. BA zastosowała w swoim arsenale sztuczną inteligencję i łączność z samolotami, aby zadowolić pasażerów.

Podczas wydarzenia przedstawiającego strategię powiedział: „Jesteśmy w drodze do lepszej BA dla naszych pracowników i klientów, w oparciu o program transformacji, w ramach którego w ciągu najbliższych dwóch lat zainwestujemy 7 miliardów funtów, aby zrewolucjonizować naszą działalność .”

W ciągu ostatnich sześciu lat linia lotnicza doświadczyła: liczba poważnych awarii IT które zakłócały loty z powodu awarii centrum danych. To było także ukarany grzywną w wysokości 20 milionów funtów przez Biuro Komisarza ds. Informacji za naruszenie danych ujawniające dane osobowe i finansowe niektórych jej klientów. Wśród obszarów poruszonych w jego przemówieniu znajduje się inwestycja o wartości 750 milionów funtów w infrastrukturę IT BA, która ma na celu migrację 700 systemów i tysięcy serwerów do chmury na początku przyszłego roku.

Linie lotnicze podały, że zainwestują w to 100 milionów funtów uczenie maszynowe, automatyzacja i AI w całym działaniu. BA twierdzi, że technologie te są wdrażane w celu usprawnienia procesów od rezerwacji po obsługę bagażu, pomagając w tym zrewolucjonizować działanie, przyspieszyć odloty i reagować na zakłócenia. „Nowe, innowacyjne narzędzia pomagają przewidywać opóźnienia (skłoniając do podjęcia działań zapobiegawczych w celu ograniczenia zakłóceń) oraz analizują w czasie rzeczywistym dane dotyczące pogody, przepustowości samolotów i połączeń klientów, aby pomóc zespołom w podejmowaniu lepszych decyzji” – stwierdził BA.

Reklama

Doyle dodał: „Intensywnie inwestujemy także w rozwój nowej witryny internetowej i aplikacji ba.com, a także skupiamy się na przekształcaniu naszej działalności i naprawianiu wszelkich problemów naszych klientów”.

Doświadczenie użytkownika cyfrowego jest ulepszane dzięki nowej stronie internetowej i aplikacji mobilnej, która oferuje to, co BA nazywa „głębszą personalizacją”. Zmodernizowana witryna internetowa ba.com, która jest obecnie w fazie beta, zapewnia klientom szereg samoobsługi, dzięki czemu mogą przejąć większą kontrolę nad podróżami i wprowadzać w nich zmiany, bez konieczności dzwonienia do jednego z biur obsługi klienta linii lotniczej. ośrodków do zmiany planów. Pierwsze zmiany zaczną być wprowadzane pod koniec roku.

Linia lotnicza stwierdziła, że ​​jako pierwsza zaoferowała usługę obsługi klienta na pokładzie samolotu za pośrednictwem sieci Wi-Fi, opartą na dostosowanej do potrzeb wersji Microsoft Connected Teams, która zapewnia obsługę klienta drogą naziemną.

BA twierdzi, że system, stworzony dla British Airways przez Microsoft, umożliwia naziemnym zespołom obsługi klienta kontakt z kolegami z personelu pokładowego podczas ponad 300 lotów dziennie. Ta funkcjonalność pozwala załodze pomóc w rozwiązaniu wszelkich nieoczekiwanych problemów, zanim samolot wyląduje w jednym z ponad 200 miejsc docelowych linii lotniczej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Uzyskaj ograniczoną czasowo zniżkę na ten wielourządzeniowy power bank za 199,99 USD

Grafenowy power bank Flash Pro Plus potrafi po trochu wszystkiego. Ma akumulator o pojemności 25 000 mAh, porty USB-C i USB-A, bezprzewodowe...

Próbkowanie Kioxia Najnowsza generacja UFS Ver. Wbudowane urządzenia pamięci Flash 4.0

Kioxia Corporation, światowy lider w dziedzinie rozwiązań pamięciowych, ogłosiła dzisiaj, że rozpoczęła próbkowanie najnowszej generacji pamięci Universal Flash Storage (UFS) wer. Urządzenia...

Czy Trubbish może być błyszczący w Pokémon Go?

Trubbish, Pokémon w worku na śmieci z Unovy, można znaleźć na wolności w Pokemon Go. Tak, Trubbish może się błyszczeć...
Advertisment