Axon, producent paralizatorów, współpracuje ze Skydio, aby sprzedawać drony bezpośrednio policjantom


Axon – firma zajmująca się egzekwowaniem prawa, która produkuje tasery, policyjne kamery ciała i inne technologie policyjne i wojskowe – ogłosiła nowe partnerstwo z amerykańską firmą dronową Skydio. Dzięki nowej umowie Axon stanie się wyłącznym dostawcą dronów Skydio (takich jak Skydio 2 i X2) organom ścigania i policji, a Skydio będzie w stanie zaoferować narzędzia programowe Axon oparte na dronach, jak Axon Evidence i Axon Respond na swoich dronach.

Oba narzędzia mają w dużej mierze charakter obserwacyjny, więc nie zamieniają dronów w broń. Axon Evidence służy do kompilowania materiału filmowego, podobnie do tego, jak działają istniejące kamery ciała Axon, dzięki czemu drony mogą zaoferować dodatkowe spojrzenie na sytuację. Sam Axon wyraźnie ogłoszone w 2019 r że nie będzie to „komercjalizacja produktów do dopasowywania twarzy”. Podobnie, Dyrektor generalny Skydio już to robił powiedział The Verge że nie będzie uzbroić swoich produktów.

Umowa ze Skydio nie jest pierwszym partnerem Axona w zakresie dronów; w 2018 roku, uruchomił swój „Axon Air”We współpracy z DJI, oferując oprogramowanie Axon do dronów DJI sprzedawanych bezpośrednio przez Axon.

Ale od tego czasu chińskie powiązania DJI skutecznie wykluczały ją z pracy rządu USA. Siedziba firmy DJI znajduje się w Shenzhen, a jej drony są w większości produkowane w Chinach z chińskimi częściami, co prowadzi niektórych urzędników do obaw, że drony DJI mogą być narażone na atak łańcucha dostaw ze strony chińskiego rządu. Departament Spraw Wewnętrznych uziemił swoją flotę DJI w październiku 2019 r. w związku z obawami dotyczącymi bezpieczeństwa przed szpiegowaniem lub cyberatakami. Departament Sprawiedliwości zakazał kupowania dronów wyprodukowanych za granicą ze środków agencji w październiku ubiegłego roku. Plik Lista zatwierdzonych dronów Departamentu Obrony obejmuje tylko produkty firm Skydio, Parrot i Vantage, przy czym DJI nie ma na liście.

Niedawno dodano również DJI do Listy podmiotów Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych, która miała na celu ukaranie DJI za umożliwienie „szeroko zakrojonych naruszeń praw człowieka w Chinach”, gdy firma dostarczyła drony rządowi chińskiemu w celu nadzorowania obozów zatrzymań w prowincji Xinjiang.

I podczas gdy DJI nadal jest w stanie sprzedawać swoje drony w USA dla konsumentów, w szczególności Skydio zdążyło już wykorzystać rządową czarną listę chińskich firm zajmujących się dronami, a niedawno stało się pierwszą amerykańską firmą zajmującą się dronami aby osiągnąć wycenę 1 miliarda dolarów.

Reklama

Prezes Skydio Adam Bry powiedział The Verge ostatni rok że nadal zamierza pozostać w branży dronów konsumenckich i że nie będzie uzbroić swoich dronów. „Mamy więcej produktów na tym rynku, którymi jesteśmy podekscytowani” – powiedział Bry.

Ale umowy rządowe i wojskowe to niewątpliwie duża część planów Skydio. W zeszłym roku firma zadebiutowała Skydio X2 (wyłącznie dron wojskowy i biznesowy będzie to jeden z modeli sprzedawanych przez Axon). Skydio też już to zrobił istniejące oferty z Siłami Powietrznymi i DEA i jest w trakcie oceny przez armię USA, aby być częścią Program rozpoznania krótkiego zasięgu.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

AirTagi firmy Apple są w sprzedaży za 23,99 USD za sztukę, co odpowiada ich najniższej cenie w historii

W ciągu ostatniego miesiąca byliśmy świadkami wysypu nowych lokalizatorów Bluetooth, począwszy od nadchodzącego modelu Motoroli Tagowanie Moto Do Portfel zgodny z funkcją Znajdź...

Overwatch 2 otwiera drzwi do powrotu 6 na 6

Kilka lat do Ostrzeżenia 2 doświadczenieniepokój graczy osiągnął punkt, w którym twórcy gry rozważają przywrócenie starych rozgrywek 12-osobowych. Dzisiejszy wpis na blogu od...

Harmonogram wydań wersji beta systemu iOS 18: Oto, kiedy można spodziewać się nowych wersji beta

Lato jest sezon beta dla platform oprogramowania Apple. Wraz z nowymi funkcjami i zmianami w każdej wersji, pytanie w głowach wielu użytkowników wersji...
Advertisment