AWS wprowadza na rynek instancję z 896 rdzeniami, dwukrotnie przewyższającą ofertę konkurencji


Firma Liftr Insights, pionier analityki rynkowej opartej na unikalnych danych, ujawniła dzisiaj, że wykryła niedawne wprowadzenie przez AWS instancji typu 896-rdzeniowego, co przekroczyło poprzednią najwyższą liczbę rdzeni wśród wszystkich dostawców usług w chmurze. Jest to ważne dla firm chcących poprawić wydajność. Jeśli oni z nich nie korzystają, mogą to robić ich konkurenci.

Dane Liftr pokazują, że poprzednia instancja AWS o dużej liczbie rdzeni miała 448 rdzeni i pojawiła się po raz pierwszy w maju 2021 r. Wcześniej największą instancją dostępną u sześciu największych dostawców usług w chmurze (reprezentujących ponad 75% przestrzeni w chmurze publicznej) była instancja 384– instancja podstawowa zaoferowana po raz pierwszy przez platformę Azure w 2019 r.

Ceny tego nowego typu instancji wahają się w zależności od konfiguracji i miasta od ~150 USD za godzinę do ponad 400 USD za godzinę, przy średniej cenie 263,10 USD.

Firmy są skłonne płacić te ceny, aby uzyskać dużą liczbę wątków, która poprawia wydajność, szczególnie w przypadku baz danych takich jak SAP HANA i Oracle. Liftr Insights śledzi wiele cech, w tym konfigurację dużej ilości pamięci związaną z tymi instancjami oraz cenę na żądanie.

„Wdrażanie rozwiązań, które się nie sprzedają, szczególnie w tym przedziale cenowym, nie jest korzystne dla AWS” – mówi Tab Schadt, dyrektor generalny Liftr Insights. „Poświęcają dużo czasu i pieniędzy na badanie rynku. Inne firmy mogą skorzystać z ich badań na temat tego, co i gdzie oferują, za ułamek tej ceny”.

Podobnie jak w przypadku innych wdrożeń AWS, ta instancja pojawiła się po raz pierwszy na wschodnim i zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, ale tego typu instancje wdrożono także w Seulu i Sydney. 448-rdzeniowe instancje zostały wcześnie wdrożone na całym świecie, ale pierwsze wystąpienia miały miejsce w Dublinie, Frankfurcie i Singapurze. Wdrożenia instancji 448-rdzeniowej pojawiły się w Seulu i Sydney dopiero odpowiednio 3 i 6 miesięcy później. Wdrożenie od początku tej instancji 896-rdzeniowej w regionach poza USA jest wyraźną oznaką popytu w tych obszarach.

„Być może w najbliższej przyszłości zobaczymy większe instancje, co pokaże jeszcze większe zapotrzebowanie na obciążenia o wysokiej wydajności” – mówi Schadt. „Przynajmniej będziemy obserwować, czy i kiedy platforma Azure lub inni dostawcy usług w chmurze zareagują w naturze”.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Inside Out 2 psuje jeden z najlepszych gagów Inside Out – i musiał

Moment, w którym Pixar ujawnił pierwsze nowe postacie w Od środka 2, fani studia animacji zaczęli kłócić się o podstawową koncepcję...

Oto programy i filmy, które tego lata pojawią się w Apple TV+

AppleTV+ może nie oferować nowych treści w porównaniu z usługami takimi jak Netflix, ale mimo to zawsze pojawiają się nowe wydania. Tego lata Apple...

Wesoła, inteligentna lampa Philips Hue o wschodzie słońca nosi nazwę Twilight

Philips Hue następna inteligentna lampka nocna podobno będzie nosił nazwę „Zmierzch”. Lampa będzie wyposażona w dwa przyciski na górze służące do zasilania,...
Advertisment