Awaryjne SOS w Apple Watch może uratować tonących pływaków


Potencjalna nowość Zegarek Apple awaryjne SOS funkcja opisana w nowym patent Aplikacja może pomóc uratować niektórych pływaków przed utonięciem.

Patent opisuje, w jaki sposób zegarek może wykryć „nieregularne zachowanie” i automatycznie wysłać wezwanie pomocy…

Jabłko zaczyna się wskazując, że utonięcie jest główną przyczyną przypadkowej śmierci, szczególnie w przypadku dzieci.

Co roku w Stanach Zjednoczonych w wyniku utonięcia umiera ponad 3500 osób. Utonięcie jest także piątą najczęstszą przyczyną przypadkowej śmierci w kraju, a większość osób, które umierają w wyniku utonięcia, to dzieci.

Firma zwraca uwagę na potrzebę szybkiej reakcji, gdy ktoś wpadnie w kłopoty w wodzie.

Jeśli dana osoba zostanie zanurzona w wodzie na 4–6 minut bez resuscytacji, nastąpi uszkodzenie mózgu i ostatecznie śmierć przez utonięcie.

Apple zauważa, że ​​niektóre baseny są wyposażone w systemy kamer podwodnych, których zadaniem jest wykrywanie pływaka mającego trudności i ostrzeganie ratowników, ale są one drogie w instalacji i zawodne.

W związku z tym potrzebne jest prostsze i tańsze rozwiązanie systemów zapobiegania utonięciu, które można zastosować w każdym typie basenu ze słodką wodą, w tym w basenach publicznych i prywatnych, a także w basenach naturalnych (np. jeziorach, stawach itp.), gdzie zainstalowanie kamer podwodnych byłoby niepraktyczne.

Reklama

Zgłoszenie patentowe mówi, że urządzenie do noszenia, takie jak Apple Watch, działałoby w większej liczbie środowisk, było bardziej niezawodne i wykrywało więcej rodzajów problemów.

Na przykład, jeśli zegarek jest skonfigurowany tak, aby powiadamiał, że użytkownik nie umie pływać, może automatycznie wysłać ostrzeżenie, jeśli wejdzie on na głębszą część basenu, zamiast czekać na oznaki niebezpieczeństwa.

Powiadomienia mogą być wysyłane do innych urządzeń (na przykład do znajomych i członków rodziny obecnych na basenie), a także mogą łączyć się z istniejącymi systemami wykrywania i alarmowania utonięć, dzięki czemu automatycznie powiadamiani są także ratownicy.

Jak zawsze, dołączamy nasze zwykłe zastrzeżenie dotyczące patentowania przez Apple znacznie większej liczby rzeczy, niż kiedykolwiek wypuści na rynek, ale to wydaje się doskonałym kandydatem do uwzględnienia w przyszłej aktualizacji systemu watchOS.

Zegarki Apple już potrafią wykrywać i reagować spada, awaria pojazduI problemy sercowe. Firma podzieliła się historiami niektórych osób, którym udało się uratować życie, w dwóch filmach: 911, jaka jest twoja sytuacja awaryjna I Drogie Jabłko. Pierwszy nie jest już dostępny, prawdopodobnie dlatego, że Apple uważa, że ​​drugi radzi sobie lepiej – możesz obejrzeć go poniżej.

Przez Patent Apple. zdjęcie zrobione przez Dea Andrea NA Usuń rozpryski.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Senat ponownie zatwierdza program szpiegowski FISA, ale nie przed jego wygaśnięciem o północy

Senat przyjął ustawę ponownie zatwierdzającą art. 720 ustawy o nadzorze wywiadu zagranicznego (FISA), kontrowersyjny program umożliwiający szpiegowanie zagranicznych „celów” bez nakazu ale długa,...

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Bellsprout

PokemonGo organizuje wydarzenie z okazji Dnia Społeczności Bellsprout 20 kwietnia od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w przypadku...

Co oznacza restrukturyzacja Google dla Pixela i Androida?

Kluczowe dania na wynos Wewnętrzne zmiany Google pod rządami Ricka Osterloha mają na celu usprawnienie działania Pixela i Androida oraz usprawnienie...
Advertisment