Awaria roamingu międzynarodowego u operatorów z USA: AT&T, T-Mobile, Verizon


Aktualizacja: Klienci AT&T otrzymują ofertę kredytu – zobacz koniec artykułu

Poważna awaria roamingu międzynarodowego powoduje utratę łączności mobilnej dla Amerykanów na całym świecie. Problem dotyka wszystkich trzech głównych amerykańskich przewoźników – AT&T, T MobileI Verizon.

Niektórzy spekulują, że przyczyną problemu mógł być błąd popełniony podczas prac nad zmianą sposobu, w jaki przewoźnicy obsługują dotychczasowe standardy danych…

Niektórzy użytkownicy zgłaszają, że ich usługa jest całkowicie niedostępna, podczas gdy inni opisują sporadyczne problemy, w których usługa danych pojawia się i znika. Są wiele wątki o the wydanie na Reddicie.

„Jestem obecnie w Chinach i przestała działać roaming danych w telefonie służbowym i prywatnym. AT&T jest operatorem obu moich telefonów, ale widzę inne posty dotyczące awarii transmisji danych w roamingu Verizon. Czy istnieje powszechny problem związany z roamingiem danych? Nie mogę znaleźć żadnych wiadomości na ten temat poza Redditem.”

„Obecnie jestem w Egipcie i do dzisiaj nie miałem żadnych problemów z roamingiem danych (w Egipcie jestem już około miesiąca) nie mogę się połączyć z żadną usługą i nie mogę do nikogo w tej sprawie zadzwonić od czasu mojego połączenia ciągle się zrywają. Próbowałem ręcznie połączyć się z usługą, ale chociaż usługi są wymienione jako dostępne, mój telefon nie może się połączyć. Mam telefon Samsung, a moja siostra ma iPhone’a i ma ten sam problem.

„To samo przydarza mi się, ale jestem we Francji. Rozmawiałem z pomocą techniczną, która twierdzi, że roaming międzynarodowy nie działa. Brak ustalonego czasu ETA.”

„Nastąpiła międzynarodowa awaria, która ma wpływ na wszystkich przewoźników. Verizon, AT&T i T-Mobile.

Użytkownicy, którzy skontaktowali się z pomocą techniczną, otrzymali informację, że problem powinien zostać rozwiązany w ciągu 24 godzin.

Reklama

Niektórzy twierdzą, że problem jest prawdopodobnie spowodowany zmianami w sposobie obsługi sieci 2G i 3G, co powoduje trudności z rezygnacją z usług 4G i 5G. Syniwers – która współpracuje z przewoźnikami, aby pomóc w przeprowadzeniu tej zmiany – odniosła się do tej pracy na początku tego tygodnia.

W tej chwili MNO [mobile network operators] wycofują swoje sieci 2G i 3G, aby odzyskać części widma bezprzewodowego i uniknąć poświęcania zasobów na kosztowną konserwację. Jednak operator musi w pełni obsługiwać usługi VoLTE przed wyłączeniem tych sieci, aby jego abonenci mogli pozostać połączeni podczas roamingu.

Aktualizacja: Klienci AT&T otrzymają kredyt

AT&T ma ogłoszony że zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi otrzymają zwrot opłat poniesionych podczas przerwy w dostawie prądu.

Zakłócenia w świadczeniu usług dla klientów podróżujących za granicę zostały rozwiązane. Wiemy, jak ważne jest pozostawanie w kontakcie i doceniamy zrozumienie naszych klientów, gdy współpracowaliśmy z naszym dostawcą łączności w roamingu, aby rozwiązać ten problem. Dla naszych klientów, którzy podróżowali i W przypadku wystąpienia takich zmian, w tym okresie (od 26.06 do 28.06) będziemy wystawiać noty kredytowe na opłaty dzienne.

Firma podała, że ​​problem wystąpił poza siecią AT&T, ale nie podała szczegółowej przyczyny.

Nie wiemy jeszcze, czy T-Mobile i Verizon podejmą podobne działania.

Zdjęcie:

Dodaj 9to5Mac do swojego kanału Google News.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak ułatwić korzystanie z telefonu jedną ręką

Będą chwile, kiedy będziesz mieć tylko jedną wolną rękę, aby korzystać z telefonu. Możesz wyprowadzać psa, nieść zakupy, trzymać się słupka metra lub...

Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o plotkowanym HomePodzie z wyświetlaczem firmy Apple

Po uwolnieniu HomePod 2 na początku 2023 r. pojawiło się wiele plotek o nowym modelu HomePoda, który zawiera jakiś rodzaj wyświetlacza. Plotki te...

Wadliwa aktualizacja CrowdStrike’a spowodowała awarię 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, twierdzi Microsoft

Błędna aktualizacja CrowdStrike spowodowała ogólnoświatową katastrofę technologiczną, która w piątek dotknęła 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, według Microsoftu. Microsoft twierdzi, że to...
Advertisment