Avid mianuje Wellforda Dillarda na stanowisko dyrektora generalnego


Firma Avid ogłosiła, że ​​mianowała Wellforda Dillarda na kolejnego dyrektora generalnego (CEO) organizacji. Wellford zastępuje Jeffa Rosicę, który pozostaje w firmie w charakterze doradcy, aby zapewnić płynne i pomyślne przejście. Nominacja ta nastąpiła po przejęciu spółki przez spółkę powiązaną z partnerem private equity STG, zawartym 7 listopada 2023 r. Avid działa obecnie jako spółka prywatna z siedzibą w Burlington w stanie Massachusetts.

Firma Avid ogłosiła, że ​​mianowała Wellforda Dillarda na kolejnego dyrektora generalnego (CEO) organizacji. Wellford zastępuje Jeffa Rosicę, który pozostaje w firmie w charakterze doradcy, aby zapewnić płynne i pomyślne przejście. Następuje nominacja przejęcie firmy przez podmiot stowarzyszony partnera private equity STG, zawarta w dniu 7 listopada 2023 r. Avid działa obecnie jako spółka prywatna z siedzibą w Burlington w stanie Massachusetts.

Ogłoszenie nowego dyrektora generalnego następuje w samą porę przed obecnością firmy na targach NAB Show 2024 w Las Vegas, gdzie Avid będzie miał pierwszą okazję do zaprezentowania planu działania dotyczącego produktu mediom, nadawcom i społecznościom tworzącym treści. Avid w dalszym ciągu jest wiodącym dostawcą rozwiązań technologicznych dla newsroomów i postprodukcji, a zarówno były, jak i nowy dyrektor generalny wezmą udział w NAB, aby podzielić się swoją wizją branży.

To, co zaczęło się ponad 30 lat temu od pionierskiej roli firmy w nieliniowym cyfrowym montażu wideo, rozwinęło się w jedną z wiodących sił w świecie studiów i nagrań wraz z przejęciem firmy Digidesign, pioniera cyfrowej stacji roboczej audio (DAW), którą Avid nabyta w 1995 roku. Avid Pro Tools nadal reprezentuje znaczącą część jej ogólnej działalności i pozostaje wiodącym rozwiązaniem DAW w produkcji dźwięku dla telewizji, muzyki i filmu, co jest dziedzictwem będącym zarówno solidnym fundamentem, jak i niezwykłym wyzwaniem.

Firma Avid przechodzi migrację ze sprzętu do subskrypcji oprogramowania do współpracy w chmurze i stoi przed poważnymi wyzwaniami, aby bezproblemowo wdrożyć ten model na różnych rynkach aplikacji, które obsługuje – z których niektóre są w dużym stopniu zależne od sprzętu, np. konsole do miksowania dźwięku na żywo. To była właśnie transformacja, którą Jeff Rosica umiejętnie przeprowadził w czasie, gdy był dyrektorem generalnym, i która ma przyspieszyć w ramach nowej struktury firmy i nowego zarządzania.

Wellford Dillard dołącza do Avid po prawie siedmiu latach pracy na stanowisku dyrektora generalnego Marigold, firmy zajmującej się marketingiem SaaS. Wellford ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży oprogramowania, a przed Marigold piastował stanowiska dyrektora finansowego, między innymi w Opower i GetWellNetwork.

Reklama

„Jesteśmy podekscytowani mianowaniem Wellforda na nowego dyrektora generalnego firmy Avid” – mówią William Chisholm, partner zarządzający i Patrick Fouhy, dyrektor STG. „Ma wyjątkowe doświadczenie w prowadzeniu firm zajmujących się oprogramowaniem i wnosi do Avid bogactwo cennego doświadczenia. Jego bogate doświadczenie w napędzaniu rozwoju będzie nieocenione na kolejnym etapie podróży firmy. Ponadto chcemy wyrazić naszą szczerą wdzięczność Jeffowi za za jego przywództwo i wkład w firmę podczas pełnienia funkcji dyrektora generalnego, a także za jego zaangażowanie w pomoc w zapewnieniu pomyślnego przejścia na emeryturę przed przejściem na emeryturę”.

 

Zapalony dyrektor generalny Wellford Dillard (po lewej) z ustępującym dyrektorem generalnym Jeffem Rosicą.

„Jestem zaszczycony możliwością dołączenia do tak wspaniałego zespołu i znaczącego lidera technologicznego w branży mediów i rozrywki. To krytyczny czas dla branży, a także ważny czas dla firmy Avid i jestem podekscytowany możliwością przewodzenia tej kultowej organizacji, – dodaje Wellford Dillard. „Nieustanna koncentracja firmy na innowacyjnych technologiach, które mogą pomóc jej znakomitej bazie klientów w realizacji ich celów kreatywnych i biznesowych, pozostanie w centrum uwagi Avid, gdy będziemy realizować cele strategiczne firmy i kolejną fazę rozwoju”.

„Jestem podekscytowany przyszłością firmy Avid pod przywództwem Wellforda i osobiście uważam, że jest to właściwa osoba we właściwym czasie, aby kierować firmą” – stwierdza Jeff Rosica. „To był dla mnie zaszczyt być dyrektorem generalnym Avid przez ostatnie kilka lat. Jestem przekonany, że Wellford ma wszystko, czego potrzeba, aby posunąć firmę do przodu i poprowadzić zespół do jeszcze większych sukcesów w nadchodzących latach”.
www.avid.comSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Taylor Swift nawiązuje niestandardową współpracę z TikTok, gdy bitwa UMG trwa

TikTok uruchomił nowe centrum promujące nowy album Taylor Swift, w którym możesz zdobywać nagrody w aplikacji za wykonanie określonych zadań, np. śledzenie konta...

24-calowy iMac M3 zaczyna się od 1199 USD, a do tego sprzęt Anker MagSafe i akcesoria Satechi Mac

Najlepsze oferty z piątku pojawiają się na pierwszych stronach gazet Nowy 24-calowy iMac M3 firmy Applektóry się zaczyna z 1199 dolarów. Dołącza...

Oto każda postać Hades 2, o której wiemy z testu technicznego

Hades 2 jest wciąż we wczesnej fazie testów, ale gra wygląda dobrze. Naprawdę dobre. W środę deweloper Supergiant Games wypuściło...
Advertisment