Australia rozszerza sondę o dominację przeglądarek Google i Apple – 9to5Mac


Australijska Komisja ds. Konkurencji i Konsumentów chce poznać wpływ Google jako dominującej usługi wyszukiwania w sieci na większości urządzeń, w tym w przeglądarce iPhone i Safari. Plik informacja prasowa wysłane dzisiaj poszukuje opinii konsumentów i przedstawicieli branży na temat ekranów wyboru.

Jak po raz pierwszy poinformował ZDNet, rząd Australii przeniósł swoją gigantyczną bitwę technologiczną na scenę przeglądarkową, przyjmując jednocześnie Apple i Google.

Komunikat prasowy ACCC mówi:

Raport końcowy z zapytania dotyczącego platform cyfrowych wykazał, że przeglądarka Google Chrome jest wstępnie zainstalowana na prawie wszystkich urządzeniach z Androidem, a wyszukiwarka Google była domyślną opcją w przeglądarkach mobilnych Chrome i Safari firmy Apple, co czyni ją domyślną wyszukiwarką na ponad 95 procentach urządzeń mobilnych. Okazało się również, że firma Google dokonuje znacznych płatności na rzecz Apple, aby wyszukiwarka Google była domyślna w Safari.

Skarga z 2020 r. Złożona przez Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych przeciwko Google twierdzi, że Google płaci Apple szacunkowo 8-12 miliardów USD za domyślną usługę wyszukiwania w Apple Safari i niektórych usługach Apple (takich jak Siri i Spotlight na iPhonie).

Chociaż użytkownik może zmienić domyślną wyszukiwarkę internetową, przewodniczący ACCC Rod Sims uważa, że ​​konsumenci na ogół o tym nie myślą. „Wiemy, że ustawienie domyślnej opcji znacznie zwiększa prawdopodobieństwo, że konsumenci i firmy będą ją trzymać. Może to mieć wpływ na ograniczenie konkurencji i możliwości wyboru konsumenta w zakresie świadczenia tych usług ”.

Rząd Australii stara się znaleźć konkurencję w dostawach przeglądarek internetowych i powiązaniach między usługami wyszukiwania, przeglądarkami internetowymi, systemami operacyjnymi i urządzeniami.

W styczniu Jane Horvath, starszy dyrektor Apple ds. Globalnej prywatności wyjaśnił, dlaczego firma nie ustawia DuckDuckGo jako domyślnej wyszukiwarki na iOSzamiast Google, na co odpowiedziała:

„Obecnie Google jest najpopularniejszą wyszukiwarką. Wspieramy Google, ale mamy też wbudowaną obsługę DuckDuckGo, a ostatnio również wprowadziliśmy obsługę Ecosia ”

Reklama

Fakt jest taki Google rzeczywiście płaci Apple miliardy dolarów aby pozostać domyślną wyszukiwarką w Safari na iOS. Stanowi to znaczną część działalności Apple w zakresie usług. Na razie musimy poczekać, do jakich wniosków dojdzie rząd Australii po sfinalizowaniu raportu.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Tesla wprowadza na rynek chiński zaktualizowany Model Y, zachowując tę ​​samą cenę początkową

Chińskie ramię Tesli zostało ogłoszone w Wpis na WeChacie W niedzielę rano wypuścił nowy Model Y z ulepszeniami konstrukcyjnymi i wydajnościowymi, które utrzymują...

Zagrajmy w Heat: Pedal to the Metal w najnowszym odcinku Overboard

Istnieje wiele gier planszowych ze świetnymi motywami i wiele gier planszowych ze świetną mechaniką, ale rzadko zdarza się, aby gra łączyła...

Every movie and show coming to Netflix in October

Even with Netflix’s recommendation algorithm serving you new movies, new TV shows, and original programming tailored to your viewing habits, the...
Advertisment