Audinate przedstawia oprogramowanie do zdalnego zarządzania Dante Director


Audinate będzie nadal zajęte konferencją InfoComm 2024, podczas której firma zaprezentuje Dante Director, rozwiązanie SaaS do zdalnego zarządzania produktami i instalacjami Dante, umożliwiające zarządzanie urządzeniami niezależnie od producenta z dowolnego miejsca. Firma Audinate ogłosiła także najnowszą, udoskonaloną funkcję bezpieczeństwa, dodając funkcję Dante Media Encryption w celu ochrony kompleksowych przepływów multimediów. Dante Media Encryption chroni zawartość za pomocą silnego szyfrowania AES-256, chroniąc multimedia przed przechwyceniem lub nieautoryzowanym dostępem.

Audinate będzie nadal zajęte konferencją InfoComm 2024, podczas której firma zaprezentuje Dante Director, rozwiązanie SaaS do zdalnego zarządzania produktami i instalacjami Dante, umożliwiające zarządzanie urządzeniami niezależnie od producenta z dowolnego miejsca. Firma Audinate ogłosiła także najnowszą, udoskonaloną funkcję bezpieczeństwa, dodając funkcję Dante Media Encryption w celu ochrony kompleksowych przepływów multimediów. Dante Media Encryption chroni zawartość za pomocą silnego szyfrowania AES-256, chroniąc multimedia przed przechwyceniem lub nieautoryzowanym dostępem.

Audinate uruchomiło Dante Director, aby umożliwić zdalną administrację siecią i zarządzanie urządzeniami Dante dowolnego producenta. To rozwiązanie typu „oprogramowanie jako usługa” działa w Internecie przy użyciu prostego i wygodnego panelu WWW i zapewnia potężną, interoperacyjną platformę niezależną od producenta, która doskonale uzupełnia możliwości sieci wielokanałowej. Jest to bardzo przydatny dodatek w momencie, gdy Audinate rozwija swoją technologię sieci audio w kompletne rozwiązanie audio-wideo-over-IP.

Dante stało się de facto standardem w sieciach audio-over-IP, dostępnym w ponad 4000 urządzeń od ponad 600 producentów. Dante umożliwia teraz transmisję strumieni audio i wideo z niskim opóźnieniem w dowolnej standardowej sieci IT. Dante Director dołącza do pakietu produktów Dante do profesjonalnego zarządzania AV wraz z Dante Domain Manager, który obsługuje potrzeby zarządzania siecią w przedsiębiorstwie i lokalnie.

Dante Director umożliwia administratorom systemów IT i AV większą produktywność dzięki zdalnemu dostępowi do zarządzania i monitorowania. Administratorzy mogą zdalnie konfigurować subskrypcje kanałów Dante, kontrolować dostęp użytkowników, zapewniać bezpieczeństwo sieci i monitorować wiele sieci Dante z jednego konta.

 

Reklama

Dante Director ściśle współpracuje z Dante Controller, aby zapewnić możliwości zarządzania AV. Po wstępnej konfiguracji użytkownicy mogą zdalnie uruchamiać i używać kontrolera Dante za pośrednictwem dowolnego połączenia internetowego, bez konieczności bezpośredniego, lokalnego dostępu do sieci. Dzięki Dante Director administratorzy mogą zarządzać wieloma sieciami AV z jednego panelu internetowego, zapewniając krótszy czas reakcji, większą elastyczność i większy spokój ducha dzięki monitorowaniu w czasie rzeczywistym.

„Dante Director to kolejny krok w zarządzaniu sieciami Dante, zapewniający maksymalną wygodę i elastyczność administratorom IT i AV” – powiedział Laurence Crew, starszy menedżer produktu w firmie Audinate. „Użytkownicy mogą zarządzać bezpieczeństwem urządzeń za pomocą kont użytkowników, śledzić stabilność urządzenia poprzez rejestrowanie zdarzeń oraz rozszerz kontrolę i przejrzyste monitorowanie dzięki niestandardowym integracjom Dante Managed API. Oczekujemy, że Dante Director stanie się domyślnym wyborem w przypadku stałych instalacji Dante, gdzie elastyczność zarządzania i monitorowanie mają kluczowe znaczenie.

Subskrypcje Dante Director zapewniają także dostęp do Dante Managed API, umożliwiając integratorom i twórcom oprogramowania dodanie wartości do swoich aplikacji poprzez tworzenie nowych interfejsów sieciowych i pobieranie danych sieciowych Dante do wykorzystania w pulpitach nawigacyjnych. Na przykład firma AVI-SPL wykorzystała interfejs API Dante Managed do integracji danych z sieci Dante klientów z platformą Symphony.


Dante Director jest objęty bezpłatną 30-dniową wersją próbną i jest dostępny w formie miesięcznej subskrypcji, zaczynającej się od 20 USD (USD) miesięcznie na maksymalnie 20 urządzeń Dante, z możliwością łatwej rozbudowy w celu objęcia sieci dowolnej wielkości za dodatkową opłatą 1 USD (USD) za urządzenie za miesiąc.

Dante bezpieczniejszy
Drugie ogłoszenie od Audinate dla InfoComm 2024 jest wprowadzenie Dante Media Encryption, zabezpieczającego media przed przechwyceniem lub nieautoryzowanym dostępem. Ponieważ Dante to kompletna platforma oparta na protokole IP, integrująca funkcje audio, wideo, sterowania i zarządzania, umożliwiająca użytkownikom dostęp do sygnałów AV i ich przekazywanie w dowolnym miejscu na świecie, dodanie kompleksowego szyfrowania pomiędzy połączonymi produktami staje się kolejnym poziomem zwiększonego bezpieczeństwa dla użytkowników technologii.

 

Rosnąca konwergencja sprzętu audio i wideo oraz technologii sieci IT zwiększyła potrzebę zapewnienia przez integratorów i producentów ochrony sieci użytkownikom systemów dzięki projektom uwzględniającym bezpieczeństwo i przestrzeganiu pojawiających się przepisów sieciowych IoT (Internet-of-Things). Zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie, Dante oferuje już producentom zabezpieczenia na poziomie urządzeń, sieci i mediów, które można zintegrować z ich produktami i rozwiązaniami systemowymi.

Systemy i punkty końcowe Dante wdrażają wielowarstwową architekturę bezpieczeństwa, która zapewnia ochronę przed zagrożeniami i lukami w sieci i podłączonych urządzeniach. Wielowarstwowa architektura bezpieczeństwa zapewnia producentom i integratorom systemów solidną podstawę do stosowania najlepszych praktyk podczas konfigurowania firmy Dante i jej produktów w celu spełnienia nowych przepisów. Dodanie Dante Media Encryption umożliwia producentom sprzętu aktualizację kwalifikowanego oprogramowania sprzętowego i oprogramowania Dante w nowych lub istniejących projektach w celu obsługi zasad bezpieczeństwa szyfrowania AES-256 w zarządzanych sieciach Dante.

„Dante Media Encryption to jedyne w pełni interoperacyjne i niezależne od producenta rozwiązanie dla instalacji AV, zapewniające potężne narzędzie klientom, którzy muszą przestrzegać rygorystycznych wymogów dotyczących bezpieczeństwa i prywatności” – mówi Mark Gerrard, Group Product Manager w Audinate.

Możliwości Dante Media Encryption są w pełni kompatybilne pomiędzy zaktualizowanymi urządzeniami w zarządzanych sieciach Dante. Zarządzane sieci są podstawą bezpiecznego systemu AV-over-IP, dzięki Dante Director i Menedżer domeny Dante (DDM) zapewnianie bezpiecznej kontroli dostępu, segmentacji sieci, zarządzania polityką i rejestrowania zdarzeń jako podstawowych zabezpieczeń instalacji. Administrator sieci może konfigurować politykę Dante Media Encryption za pomocą intuicyjnego interfejsu użytkownika na platformie zarządzania Dante Director. Dante Director zapewnia również skuteczne zarządzanie kluczami, w tym rotację kluczy, dla zarejestrowanych urządzeń.

Aktualizacje produktów Dante dla Dante Media Encryption będą dostępne dla producentów oryginalnego sprzętu w celu integracji ze swoimi produktami w drugiej połowie 2024 r.
www.getdante.com
www.audinate.comSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dom Smoka, sezon 2, poprawia makabryczne zabójstwa opisane w książce

Dom Smoka zawsze mówił o tym, jak najmniejsze decyzje mogą mieć nieprzewidziane konsekwencje, ale rzadko ten temat był tak jasny, jak...

iOS 18: 18 najważniejszych funkcji i zmian dla iPhone’a [Video]

W tym wstępnym, praktycznym przewodniku omawiam 18 moich ulubionych nowych zmian i funkcji z pierwszej wersji beta systemu iOS 18 dla iPhone'a. ...

Przeglądarka Chrome na Androidzie może czytać strony internetowe na głos z poziomu aplikacji

Google wprowadza nową opcję o nazwie „Posłuchaj tej strony”, która umożliwia odczytanie strony internetowej na głos w przeglądarce Chrome na Androidzie. Ta...
Advertisment