Audible i Amazon MGM współpracują przy tworzeniu większej liczby seriali telewizyjnych opartych na podcastach


Audible będzie współtwórcą i współproducentem Programy telewizyjne na podstawie oryginalnych podcastów oraz audiobooki w Amazon MGM Studios, które może udostępnić Prime Video i MGM Plus, a także kupującym spoza Amazona. Wiadomość była pierwsza zgłoszone przez Różnorodność.

Dostosowanie rozpoznawalny adres IP podcastu z wbudowaną publicznością jest zazwyczaj bezpiecznym wyborem dla Hollywood. Chris Morrow, szef audio w firmie produkcyjnej Plan B, która podpisał umowę deweloperską obejmującą wiele projektów z firmą Audible w zeszłym roku, odnotowano Krawędź że celem było wykorzystanie dźwięku do „pomocy w uruchomieniu IP, a następnie ostatecznie znalezienia dla niego nowego życia w postaci scenariuszy fabularnych lub scenariuszy filmów dokumentalnych”.

A liczba oryginałów z obu serwisów podcastowych Amazon Music, Audible i Wondery, zamieniły się ostatnio w programy telewizyjne. Doktor ŚmierćA Cudowny, oryginalny podcastbył zaadaptowany na serial telewizyjny dla Peacock, którego najnowszy sezon zadebiutował w grudniu. „Te oryginalne podcasty już zaangażowały i zapewniły rozrywkę odbiorcom. Nie możemy się doczekać opracowania elementu wizualnego, który poszerzy narrację” – mówi w oświadczeniu Vernon Sanders, szef telewizji Amazon MGM Studio.

Umowa obejmuje zarówno podcasty oparte na scenariuszach fabularnych, jak i podcasty bez scenariusza, w tym Przepowiednia, Gorący biały napad, Wyrocznia, Orzechowe prace, Słowa + Muzyka, i inni. W projekty zaangażowane jest wiele wpływowych osobistości, w tym firma produkcyjna Kerry’ego Washingtona Simpson Street i James Patterson Entertainment.

Dla Amazona jako całości ta umowa stanowi kolejną szansę na nawiązanie współpracy przez należące do niego spółki medialne. Ostatnio Audible Original Morderstwa w Krainie Czarów i tajna historia Hollywood został zakupiony przez MGM Plus jako czteroodcinkowy serial dokumentalny, którego reżyserią zajmuje się Alison Ellwood.

Pełna lista tytułów obejmuje:

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Uzyskaj ograniczoną czasowo zniżkę na ten wielourządzeniowy power bank za 199,99 USD

Grafenowy power bank Flash Pro Plus potrafi po trochu wszystkiego. Ma akumulator o pojemności 25 000 mAh, porty USB-C i USB-A, bezprzewodowe...

Próbkowanie Kioxia Najnowsza generacja UFS Ver. Wbudowane urządzenia pamięci Flash 4.0

Kioxia Corporation, światowy lider w dziedzinie rozwiązań pamięciowych, ogłosiła dzisiaj, że rozpoczęła próbkowanie najnowszej generacji pamięci Universal Flash Storage (UFS) wer. Urządzenia...

Czy Trubbish może być błyszczący w Pokémon Go?

Trubbish, Pokémon w worku na śmieci z Unovy, można znaleźć na wolności w Pokemon Go. Tak, Trubbish może się błyszczeć...
Advertisment