Asus ROG Ally X jest już oficjalny – i zajrzałem do środka


Kiedy Valve wprowadziło OLED pokładu parowego, nazwałem to „wszystkim, czym powinien być oryginał”. Asus próbuje zrobić dokładnie to samo z nowym ROG Ally X.

Po miesiącach przecieki, dokuczaI ekskluzywne wczesne szczegóły z Z poważaniemto już oficjalne: przenośny komputer do gier ROG Ally X będzie dziś dostępny w przedsprzedaży za 799 dolarów.

W momencie premiery 22 lipca będzie wyposażony w dwukrotnie pojemniejszą baterię, dwukrotnie większą ilość pamięci, podwójną liczbę portów USB-C i czterokrotnie większą przepustowość USB, o 50 procent więcej (i szybszą) pamięć 7500 MHz, co zapewni wzrost wydajności nawet o 15 procent. Radykalnie zmieniona ergonomia, zmieniony układ wewnętrzny i obszerna lista innych ulepszeń.

ROG Ally (na górze) kontra ROG Ally X (na dole).

Zmian jest tak wiele, że spędziłem dwie godziny na rozmowie telefonicznej z dyrektorem ds. marketingu technicznego Asusa, Saschą Krohnem, aby dowiedzieć się o nich wszystkich. Poszedłem także do siedziby firmy w USA, aby otworzyć ROG Ally X za pomocą własnych śrubokrętów i pobawić się nową wersją. Zrobiłem mnóstwo zdjęć, bo chcę, żebyś się ze mną pobawił.

Ale najpierw przypomnę, co ROG Ally X nie jest. Oto co napisałem w zeszłym miesiącu:

Nie nazywaj tego Ally 2: kiedy Ally X z systemem Windows pojawi się na rynku w drugiej połowie roku, będzie miał ten sam chipset AMD Z1 Extreme i ten sam 7-calowy ekran VRR 48–120 Hz. To nie do końca tak, jak w przypadku Steam Deck OLED, w którym Valve nakłoniło AMD do zmiany chipa w celu zapewnienia lepszej żywotności baterii i stabilności oraz dodało większy, jaśniejszy i wspaniały nowy panel OLED z poprawionym czasem reakcji i węższymi ramkami.

Reklama

ROG Ally X to wersja, a nie kontynuacja, i jest droższa. Nadal działa pod kontrolą systemu Windows i nadal mocno w niego wierzę ściąga przenośne urządzenia do gier w dół. Ale Ally X może być najlepszym jak dotąd palmtopem z systemem Windows — ponieważ Asus włożył potwornie 80-watową baterię do palmtopa, który nie czuje ciężki, taki, który lepiej pasuje do moich dłoni średniej wielkości niż jakikolwiek przenośny komputer z systemem Windows, jaki próbowałem.

1/18

Chcesz zobaczyć porównania z oryginalnym ROG Ally i Steam Deck? Oto krótka prezentacja sprzętu:

Ważący 1,49 funta (678 g) ROG Ally X jest tylko 0,15 funta (70 g) cięższy od oryginału i jest tylko o 0,18 cala (4,5 mm) grubszy w najgrubszym miejscu. Ma prawie taką samą wagę jak oryginalny Steam Deck i jest prawie o pół cala cieńszy, ale ma w środku dwukrotnie większą pojemność akumulatora.

Jak? Podczas gdy większa bateria zwiększyła wagę o ponad 120 gramów, Asus był w stanie zrównoważyć połowę tej wagi, zmniejszając wagę innych komponentów. Krohn twierdzi, że mocniejsza, cieńsza i lżejsza obudowa zapewniła największe oszczędności — do czasu, gdy Asus skończył produkcję, waga wypełnionego talkiem kompozytu ABS i poliwęglanu wzrosła ze 176 gramów do 134 gramów. (Napotkałem jeden efekt uboczny sztywniejszej mieszanki plastiku: trudniej jest ją otworzyć w celu naprawy.)

Ally X ma również lżejsze płytki drukowane, które pozwalają pozbyć się dużej ilości niepotrzebnej płytki, oraz lżejszy moduł chłodzący — w tym o 23% mniejsze wentylatory, które w rzeczywistości są więcej potężna, ponieważ wewnętrzny zespół projektowy firmy stworzył własny, niestandardowy zestaw 77 ultracienkich ostrzy, które przewyższają 47 oryginalnych ostrzy. Krohn twierdzi, że Ally może działać o kilka stopni chłodniej, a cieńsze łopatki pomagają również zredukować słyszalny wzrost hałasu przy częstotliwości około 5000 Hz.

Dostępna jest także nowa seria otworów wentylacyjnych, które pozwalają Ally X skuteczniej chłodzić ekran dotykowy — nawet o 6°C.

1/11

Przyjrzyjmy się elementom wewnętrznym Ally X, zaczynając od baterii 80 Wh.

Joysticki to kolejne miejsce, w którym oba są lepsze I lżejsze: całkowicie zmienione płyty modułowe wykorzystują teraz te same wysokiej jakości drążki ALPS oparte na potencjometrach, które znajdziesz w gamepadzie PS5 lub Xbox, z dużo węższym rzutem niż oryginalny Ally, uroczo lepkie wklęsłe blaty a la Steam Deck OLED, szersze podstawy lepsza odporność na kurz i plastikowe trzpienie POM o niskim tarciu, zapewniające płynniejszą pracę podczas ocierania się o krawędź pierścienia joysticka.

Są przystosowane do 5 milionów cykli obrotu, w porównaniu z 2 milionami, a jeśli to nie wystarczy, są modułowe — gotowe do zastosowania w wersji odpornej na dryft Zestaw do aktualizacji joysticka magnetycznego z efektem Halla nad którym Gulikit już pracuje. (Krohn twierdzi, że niewystarczająca liczba graczy woli drążki z efektem Halla, aby były one standardem, co… może?)

I najwyraźniej Asus rozwiązał prawie wszystkie największe skargi dotyczące wejść/wyjść:

Otrzymujesz teraz pełnowymiarowe gniazdo M.2 2280 PCIe 4 SSD, które obsługuje również dyski dwustronne, zapewniając zarówno największą pojemność, jak i najbardziej ekonomiczne opcje przechowywania na rynku.

Asus porzucił także swój zastrzeżony port eGPU XG Mobile na rzecz drugiego portu USB-C, który oferuje wszystkie zalety Thunderbolt 4: prędkość 40 Gb/s, ładowanie USB-C PD o mocy 100 W, wyjście wideo DP 1.4 i 4 linie PCIe dla standardowe eGPU. (NIE OculinkPrzepraszam.)

Obydwa porty są zamontowane od góry, ale Krohn twierdzi, że dzięki temu nawet słabszy może oferować ładowanie z mocą 100 W i transmisję danych z szybkością 10 Gb/s.

I tak, Asus mówi, że dostajesz nowy Czytnik kart SD to jest to nie taki sam jak ten do którego Asus nie chce się przyznać, ma problem.

Jednostronicowy ROG Ally X. 24 GB pamięci RAM oznacza, że ​​procesor graficzny i system w zasadzie nie muszą już być współdzielone.

Oto kilka mniejszych szczegółów, których się dowiedziałem:

 • D-pad jest teraz nie tylko ośmiokierunkowy, ale także większy i wygodniejszy. Zdecydowanie wolę to.
 • Przyciski twarzowe są o 3 mm wyższe i umieszczone w dłuższej tubie, co zapewnia większą stabilność. Zauważyłem, że mają bardziej płaską prasę.
 • Głośniki mają nieco większą komorę, co zapewnia nieco większą głośność i bas.
 • Siłowniki dotykowe przesunięto na krawędzie urządzenia, pod dłonie, aby zapewnić wyraźniejsze sprzężenie zwrotne i rozkład masy.
 • Przyciski na ramionach są inaczej zamontowane na desce, dzięki czemu nie pękają tak łatwo podczas upadku.
 • Spusty są szersze i wykonane z przydymionego, półprzezroczystego plastiku, który wygląda fajnie.
 • Tylne otwory wlotowe są nieco większe.
 • Wierzchołki joysticków są teraz przymocowane za pomocą śrub, więc teoretycznie można wydrukować w 3D własne blaty lub przedłużki mostka.
 • Podobnie nowe przyciski tylne są teraz przykręcone do tylnej skorupy, więc teoretycznie można zmienić ich położenie we własnej tylnej skorupie wydrukowanej w 3D.
 • Wokół przycisku zasilania odciskiem palca znajduje się teraz pierścień, który ułatwia jego odnalezienie poprzez dotyk.
 • Tryb Turbo nadal działa przy 25 W, ale tryb Silent został zwiększony z 10 W do 13 W, a wydajność z 15 W do 17 W.
 • Obecnie szacuje się, że pojemność akumulatora wynosi 80 procent po 3 latach jazdy na rowerze, w porównaniu z 70 procent
 • Urządzenie przenośne używa teraz innego IMU.
 • Nadal ma magnetyczne wyzwalacze z efektem Halla, ale nieco zmienione, aby mieć pewność, że nie zakłócają głośników ani silników wibracyjnych.
 • Chociaż obsługuje teraz ładowanie 100 W, nadal jest wyposażony w ten sam zasilacz 65 W.
 • Nie jest kompatybilny z istniejącymi obudowami i uchwytami, ale Asus jest w kontakcie z ulubieńcami fanów JSAUX, Kolega z pokładu I Dbrand zaproponować nowe.
 • Obecni właściciele Ally będą mogli przenieść ustawienia do Ally X za pomocą kopii zapasowej w chmurze.

Na koniec, co nie mniej ważne, w nowych, wygodnych chwytach znajduje się jajko wielkanocne — tak jak kontroler PS5 jest usiany niesamowicie małymi symbolami PlayStationuchwyty ROG Ally X są pokryte powłoką „ROG ROG ROG”:

Nie mogę się doczekać recenzji tego palmtopa, ponieważ bateria jest królem w świecie przenośnych komputerów do gier, a Ally X wkrótce będzie królem przenośnych akumulatorów. Tylko niekoniecznie spodziewaj się, że zdetronizuje to Steam Deck OLED, ponieważ Asus może zajść tak daleko bez bardziej wydajnego chipa i ekranu – i ponieważ nadal nie jestem pewien, co sądzę o Asusie pogarszająca się reputacja dla wsparcia.

Jednak dzisiaj też jest tam kilka drobnych nowości: Właśnie ogłosił to Asus że wszystkie urządzenia ROG Ally w Ameryce Północnej są teraz objęte dwuletnią gwarancją.

Fotografia: Sean Hollister / The Verge

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak powielić Wspomnienia w DLC Elden Ring Shadow of the Erdtree

Możesz duplikaty wspomnień W Pierścień Eldena'S Cień Erdtree DLC, tak jak było to możliwe w grze podstawowej. Zasadniczo daje...

Podstawowy pokład Steam jest tańszy niż kiedykolwiek przed letnią wyprzedażą Steam

Lato ma różne oficjalne i nieoficjalne początki sezonu, ale prawdziwym dla wielu z nas, graczy, jest coroczna letnia wyprzedaż Steam — która Niedawno...

Najlepsze teorie fanów na temat Legend of Zelda: Echoes of Wisdom

Dla niektórych fanów Legenda ZeldyTeoretyzowanie i analizowanie świata daje tyle samo frajdy, co granie w gry. Tak więc, kiedy Nintendo...
Advertisment