ASUS przedstawia system Edge-AI PE6000G


ASUS IoT, globalny dostawca rozwiązań AIoT, ogłosił dzisiaj PE6000G – pierwszy w branży system AI, który obsługuje procesory graficzne o mocy do 450 W dla wymagających aplikacji obliczeniowych o wysokiej przepustowości. Zasilany przez procesor Intel Core 12. generacji i połączony z chipsetem Intel R680E, PE6000G obsługuje karty graficzne o mocy do 450 W i jest gotowy na najnowszy standard PCI Express (PCIe) 5.0, spełniając wymagania dotyczące wnioskowania AI w czasie rzeczywistym na krawędź.

Zapotrzebowanie na wysokowydajne rozwiązania z akceleracją GPU na krawędzi rośnie, aby zaspokoić potrzeby aplikacji AI o znaczeniu krytycznym. Użytkownicy, którzy wymagają wytrzymałych i trwałych systemów odpornych na wstrząsy i wibracje, a także szeroki zakres temperatur roboczych w celu obsługi dużej mocy obliczeniowej GPU, stają przed dylematem znalezienia rozwiązań, które zapewniają niezbędne specyfikacje, aby sprostać ograniczeniom przestrzeni fizycznej, a także rozpraszać ciepło i zużycie energii w wytrzymałej konstrukcji mechanicznej. Całkowicie nowa seria PE6000G zapewnia równowagę między wszystkimi tymi potrzebami w zakresie wdrażania w różnych wymagających środowiskach.

PE6000G to zaawansowana platforma obliczeniowa z obsługą sztucznej inteligencji, idealna do głębokiego uczenia i wnioskowania na brzegu sieci. Obsługuje do 64 GB ECC/non-ECC DDR5 4800 SDRAM, cztery 2,5-calowe dyski SSD i po jednym z kluczem M.2 M (NVMe), M.2 B key (5G NR) i M.2 E key (WiFi 6). Zapewnia również bogatą łączność z szeroką gamą popularnych portów we/wy, a także obsługę najnowszych kart graficznych o pełnej wysokości i pełnej długości — umożliwiając wnioskowanie w czasie rzeczywistym i przesyłanie sztucznej inteligencji do krawędzi.

Fenomenalna moc i konstrukcja termiczna
Podczas przetwarzania ogromnych zbiorów danych nagłe skoki prądu osłabiają stabilność systemu, a przetwarzanie w ekstremalnych temperaturach lub niestabilnych napięciach może pogorszyć sytuację. Urządzenia z serii PE6000G łączą solidne rozwiązania termiczne i zasilające, aby złagodzić okoliczności, które mogą prowadzić do problemów, a nawet awarii systemu, zapewniając maksymalny czas pracy bez przestojów. Zoptymalizowana konstrukcja termiczna zapewnia niezawodną, ​​elastyczną pracę w temperaturach od -20°C do 60°C.

Idealny do autonomicznej jazdy
Seria PE6000G jest również idealna do zastosowań w pojazdach dzięki obsłudze szerokiego zakresu napięcia wejściowego prądu stałego od 8 do 48 V, w tym wbudowanemu sterowaniu mocą zapłonu, a także możliwości monitorowania mocy — i solidnej konstrukcji mechanicznej. W szczególności konstrukcja obudowy jest zgodna ze standardem wojskowym MIL-STD 810H i została zaprojektowana tak, aby wytrzymać wstrząsy i wibracje.

W rzeczywistości PE6000G może wytrzymać silne wibracje, dzięki czemu idealnie nadaje się do zastosowań, takich jak wizja maszynowa, automatyzacja fabryk oparta na sztucznej inteligencji, inteligentna analiza wideo (IVA) oraz w bardziej trudnych warunkach, takich jak jednostki drogowe (RSU), pojazdy autonomiczne i nie tylko.

ASUS IoT oferuje również PE4000G jako część tej samej rodziny produktów co PE6000G. Ten model oferuje te same doskonałe możliwości obliczeniowe CPU/GPU i został specjalnie zaprojektowany do obsługi procesorów graficznych o mocy do 200 W, w tym NVIDIA RTX A4500, do wszechstronnego i wymagającego przetwarzania AI.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!