ASUS prezentuje rozwiązania dla centrów danych zasilane przez MGX


Firma ASUS ogłosiła dzisiaj swój udział w globalnej konferencji poświęconej sztucznej inteligencji NVIDIA GTC, gdzie zaprezentuje swoje rozwiązania na stoisku nr 730. Na wystawie zaprezentowane zostaną szczytowe innowacje serwerów GPU ASUS, ESC NM1-E1 i ESC NM2-E1, oparte na modułowej architekturze referencyjnej NVIDIA MGX, przyspieszające superkomputery AI na nowy poziom. Aby pomóc sprostać rosnącym wymaganiom w zakresie generatywnej sztucznej inteligencji, ASUS wykorzystuje najnowsze technologie firmy NVIDIA, w tym procesor graficzny B200 Tensor Core, GB200 Grace Blackwell Superchip i H200 NVL, aby pomóc w dostarczaniu zoptymalizowanych rozwiązań serwerowych AI w celu zwiększenia wykorzystania sztucznej inteligencji w szerokim zakresie branż.

Aby lepiej wspierać przedsiębiorstwa w tworzeniu własnych generatywnych środowisk AI, ASUS oferuje szeroką gamę serwerów, od podstawowych do zaawansowanych rozwiązań serwerów GPU, a także kompleksową gamę rozwiązań do szaf chłodzonych cieczą, aby sprostać różnorodnym obciążeniom. Dodatkowo, wykorzystując swoją wiedzę MLPerf, zespół ASUSa dąży do doskonałości poprzez optymalizację sprzętu i oprogramowania pod kątem uczenia i wnioskowania w oparciu o model dużego języka (LLM) oraz bezproblemową integrację kompleksowych rozwiązań AI, aby sprostać wymagającemu krajobrazowi superkomputerów AI.

Dostosowane rozwiązania AI z całkowicie nowym serwerem ASUS NVIDIA MGX

Najnowsze serwery 2U wyposażone w technologię ASUS NVIDIA MGX, ESC NM1-E1 i ESC NM2-E1, wyposażone są w superchip NVIDIA GH200 Grace Hopper Superchip, który zapewnia wysoką wydajność i efektywność. Procesor NVIDIA Grace zawiera rdzenie procesora Arm Neoverse V9 ze skalowalnymi rozszerzeniami wektorowymi (SVE2) i jest zasilany technologią NVIDIA NVLink-C2C. Integrując się z jednostkami DPU NVIDIA BlueField-3 i kartami sieciowymi ConnectX-7, serwery ASUS MGX zapewniają niesamowitą przepustowość danych 400 Gb/s, idealną do tworzenia i wdrażania sztucznej inteligencji w przedsiębiorstwach. W połączeniu z NVIDIA AI Enterprise, kompleksową platformą oprogramowania natywną w chmurze, służącą do tworzenia i wdrażania aplikacji AI klasy korporacyjnej, procesor ESC NM1-E1 oparty na technologii MGX zapewnia niezrównaną elastyczność i skalowalność dla centrów danych opartych na sztucznej inteligencji, HPC, analityka danych i aplikacje NVIDIA Omniverse.

Zaawansowana technologia chłodzenia cieczą
Gwałtowny wzrost zastosowań sztucznej inteligencji zwiększył zapotrzebowanie na zaawansowaną technologię chłodzenia serwerów. Chłodzenie ASUS direct-to-chip (D2C) oferuje szybką i prostą opcję, która wyróżnia się na tle konkurencji. D2C można szybko wdrożyć, obniżając współczynnik efektywności zużycia energii (PUE) w centrum danych. Serwery ASUS, ESC N8-E11 i RS720QN-E11-RS24U, obsługują kolektory i płyty chłodzące, umożliwiając różnorodne rozwiązania chłodzące. Dodatkowo serwery ASUS są wyposażone w wymiennik ciepła umieszczony w tylnych drzwiach, zgodny ze standardowymi konstrukcjami serwerów stelażowych, co eliminuje potrzebę wymiany wszystkich stelaży — do umożliwienia chłodzenia cieczą w stelażu potrzebne są tylko tylne drzwi. Dzięki ścisłej współpracy z wiodącymi w branży dostawcami rozwiązań chłodzących, ASUS zapewnia kompleksowe rozwiązania chłodzące klasy korporacyjnej i angażuje się w minimalizację PUE, emisji gazów cieplarnianych i zużycia energii w centrach danych, aby pomóc w projektowaniu i budowie bardziej ekologicznych centrów danych.

Pewne rozwiązania programowe AI
Dzięki swojej wiodącej na świecie wiedzy specjalistycznej w zakresie superkomputerów AI, ASUS zapewnia zoptymalizowaną konstrukcję serwerów i integrację szafy serwerowej w przypadku obciążeń wymagających dużej ilości danych. Na targach GTC firma ASUS zaprezentuje ESC4000A-E12, aby zademonstrować niewymagającą kodu platformę sztucznej inteligencji ze zintegrowanym stosem oprogramowania, umożliwiającą firmom przyspieszenie rozwoju sztucznej inteligencji w zakresie wstępnego szkolenia LLM, dostrajania i wnioskowania – redukując ryzyko i czas wprowadzenia produktu na rynek bez zaczynając od zera. Dodatkowo ASUS zapewnia kompleksowe rozwiązanie do obsługi różnych tokenów LLM od 7B, 33B, a nawet ponad 180B z dostosowanym oprogramowaniem, ułatwiając bezproblemową wysyłkę danych serwera. Optymalizując alokację zasobów procesora graficznego w celu precyzyjnego szkolenia, stos oprogramowania zapewnia działanie aplikacji i obciążeń AI bez marnowania zasobów, co pomaga zmaksymalizować wydajność i zwrot z inwestycji (ROI). Co więcej, synergia oprogramowania i sprzętu zapewniana przez firmę ASUS zapewnia firmom elastyczność w wyborze funkcji sztucznej inteligencji, które najlepiej odpowiadają ich potrzebom, co pozwala im jeszcze bardziej zwiększyć zwrot z inwestycji.

To innowacyjne podejście do oprogramowania optymalizuje alokację dedykowanych zasobów procesora graficznego na potrzeby szkolenia i wnioskowania AI, zwiększając wydajność systemu. Zintegrowana synergia oprogramowania i sprzętu zaspokaja różnorodne potrzeby szkoleniowe w zakresie sztucznej inteligencji, umożliwiając firmom każdej wielkości, w tym małym i średnim firmom, łatwe i wydajne wykorzystywanie zaawansowanych możliwości sztucznej inteligencji.

Reklama

Aby sprostać zmieniającym się wymaganiom aplikacji IoT dla przedsiębiorstw, firma ASUS, znana z solidnych możliwości obliczeniowych, współpracuje z partnerami przemysłowymi, ekspertami w zakresie oprogramowania i integratorami dziedzinowymi. Celem tej współpracy jest zapewnienie wsparcia serwerów „pod klucz” dla kompletnych rozwiązań, w tym pełnej instalacji i testowania nowoczesnych aplikacji dla centrów danych oraz aplikacji AI i HPC.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple wycofuje WhatsApp i Threads z App Store w Chinach [U: Signal and Telegram]

Aktualizacja: Zarówno Signal, jak i Telegram zostały również usunięte pod naciskiem Chin. Oświadczenie Apple w historii. Na prośbę chińskiego rządu Apple usunął dwie...

Kaiju nr 8 jest już pretendentem do jednego z najlepszych anime roku

Kaiju nr 8nowe anime akcji science-fiction oparte na trwającej mandze Shōnen Jump Plus Naoyi Matsumoto, miało swoją premierę w zeszłą sobotę....

Jak planowanie i infrastruktura zawiodły podczas pożarów na Maui

W tym tygodniu pojawiły się nowe szczegóły na temat kaskadowych awarii, które doprowadziły do ​​pożarów, które w sierpniu ubiegłego roku szalały na Maui....
Advertisment