Wydajne komputery brzegowe do aplikacji wnioskowania AI
Zasilany przez procesory Intel Core 12. generacji, ASUS IoT przedstawia dziś trzy komputery GPU nowej generacji z AI.
PE3000G to prawdziwie bezwentylatorowy komputer brzegowy, który bezproblemowo współpracuje z procesorami graficznymi NVIDIA Ampere/Turing lub Intel Arc A-series MXM. W szczególności procesory graficzne Intel Arc A350M, A370M, A550M i A730M MXM są obsługiwane przez ASUS IoT.
PE4000G, wzmocniony komputer brzegowy, obsługuje procesor graficzny o TDP do 200 W i maksymalnie dwie karty rozszerzeń PCI Express (PCIe).
PE6000G, pierwszy na świecie komputer przemysłowy obsługujący procesor graficzny o TDP do 450 W, jest niezwykle potężnym potworem — skoncentrowanym na przetwarzaniu grafiki o wysokiej przepustowości przez PCIe 5.0.
Wszystkie trzy nowe maszyny z tej serii charakteryzują się wyjątkową odpornością na ekstremalne warunki, w tym znaczne wahania temperatury, szerokie wymagania dotyczące napięcia, a nawet sytuacje o wysokim poziomie wibracji — od ruchliwych hal fabrycznych po wyboje na drodze. Dzięki nawet 64 GB pamięci DDR5 4800 MHz, konstrukcji bez wentylatorów i zgodności z normą MIL-STD-810H są elastyczne i odporne na wymagające aplikacje Edge AI, takie jak widzenie maszynowe, inteligentna analiza wideo i pojazdy autonomiczne.
ASUS IoT wykorzystał również swoją obecność na targach Embedded World, aby zaprezentować system przetwarzania brzegowego PE1100N AI oparty na technologii NVIDIA Jetson Orin NX i Orin Nano. Zapewnia to wydajność sztucznej inteligencji na wyższym poziomie w kompaktowej i bezwentylatorowej formie, która idealnie nadaje się do sztucznej inteligencji na brzegu sieci. W szczególności oferuje bogatą łączność i zalety konstrukcji obsługującej szeroki zakres temperatur i napięć wejściowych. Oferuje również opcjonalne Wi-Fi i Bluetooth oraz rozszerzalne gniazdo na moduły 4G/5G i jest idealny do środowisk przemysłowych, takich jak analiza ruchu i odbiorców.
Rodzina Tinkerów powiększa się, przygotowując się do automatyzacji przemysłowej
Nowi członkowie rodziny Tinker zostali również ujawnieni przez ASUS IoT, w tym serię Tinker Board 3 i Tinker V. Nowa seria panelowych komputerów PC z otwartą ramą, zaprojektowanych do zastosowań automatyki przemysłowej, zawiera również Tinker Board 3 jako produkty wbudowane.
Wyposażona w czterordzeniowy procesor Cortex-A55 z 64-bitową architekturą ARM, seria Tinker Board 3 zapewnia jednopłytowe przetwarzanie w niewielkich rozmiarach z wiodącą w branży obsługą systemów operacyjnych Linux (Yocto i Debian) oraz Android. Dzięki gwarancji trwałości do siedmiu lat, seria Tinker Board 3 korzysta z wszechstronnych interfejsów zapewniających doskonałą rozbudowę systemu, w tym PoE, LVDS, COM i magistrala CAN, a także gniazd M.2 E i M.2 B w celu rozszerzenia sieci bezprzewodowej lub 4G/5G moduły.
ASUS IoT zrobił również krok naprzód, integrując Tinker Board 3 z najnowszą serią komputerów panelowych z otwartą ramą, aby sprostać rosnącym wymaganiom cyfrowej transformacji inteligentnego przemysłu, w tym automatyzacji HMI, kiosków samoobsługowych, oznakowania i wielu aplikacji IIoT. Całkowicie nowe modele PP-101W-3568 i PP-156W-3568 są wyposażone odpowiednio w 10,1- i 15,6-calowe projekcyjno-pojemnościowe panele dotykowe z panoramicznym ekranem o proporcjach 16:9 i korzystają z otwartej ramki ramki, co ułatwia dostosowanie . Bezwentylatorowa konstrukcja i energooszczędne procesory zapewniają lepszą niezawodność i trwałość. Dzięki uchwytom bocznym i instalacji VESA nowe komputery panelowe ASUS IoT z otwartą ramą oferują wsparcie dla różnych metod instalacji i aplikacji.
Wreszcie w tej dziedzinie firma ASUS IoT wprowadziła na rynek pierwszy 64-bitowy RISC-V SBC, Tinker V, wykorzystujący architekturę open source w celu rozszerzenia opcji dla społeczności programistów przemysłowego IoT. Ten kompaktowy produkt Pico-ITX, obsługujący system operacyjny Linux i rozbudowane porty wejścia/wyjścia, zapewnia elastyczność dla wszechstronnego wdrożenia przemysłowego.
Najnowsze przemysłowe płyty główne do zastosowań wbudowanych
ASUS IoT stworzył również obszerną ofertę przemysłowych płyt głównych obsługujących najnowsze procesory Intel 13. generacji i zaprojektowanych tak, aby sprostać wymaganiom różnych branż. W szczególności seria IM obejmuje wzmocnione przemysłowe płyty główne, podczas gdy EM zapewnia solidne przemysłowe płyty główne o przedłużonym cyklu życia.
W oparciu o te kluczowe komponenty systemowe, na rynek wprowadzana jest usługa ASUS IoT Configure-to-Order Service (CToS). Kierowany przez zaangażowany i zwinny zespół badawczo-rozwojowy ASUS IoT oraz wspierany przez naszą rozległą grupę dostawców branżowych, ASUS IoT jest w stanie wspierać klientów krótkim czasem wprowadzenia na rynek z elastycznością produkcji.
ASUS IoT przedstawia również nową płytkę Coral Dev Board Micro, potężną płytkę mikrokontrolera wyposażoną we wbudowaną kamerę, mikrofon i Coral Edge TPU, do szybkiego prototypowania i wdrażania systemów wbudowanych o niskim zużyciu energii z inferencją uczenia maszynowego (ML) na urządzeniu . Płytki Coral Wireless Add-on i PoE Add-on zapewniają łączność Wi-Fi, Bluetooth lub Ethernet.
Innowacyjne rozwiązania programowe oparte na sztucznej inteligencji do zastosowań przemysłowych
Oprócz naszych silnych możliwości sprzętowych, ASUS IoT zapewnia również pełną gamę zintegrowanych i opartych na sztucznej inteligencji rozwiązań programowych i sprzętowych do realizacji inteligentnej produkcji, w tym AISVision, AISPHM i AISEHS.
AISVision to intuicyjny zestaw narzędzi, który upraszcza działalność integratorów systemów (SI) i konstruktorów maszyn, umożliwiając tworzenie efektywnych modeli AI do automatycznej kontroli optycznej (AOI). Wymagane tylko cztery kroki, AISVision zmniejsza do 80% zwykle wymaganego wysiłku w porównaniu z tradycyjnymi metodami AOI.
AISPHM, czyli platforma AIS Prognostic and Health Management, łączy opartą na regułach normę ISO 10816 z naszymi zastrzeżonymi technologiami sztucznej inteligencji, aby zwiększyć dokładność mechanizmu diagnostycznego pierwotnej przyczyny.
Wreszcie, AISEHS jest platformą usług zarządzania środowiskiem, zdrowiem i bezpieczeństwem (EHS). Ten oparty na sztucznej inteligencji SaaS ma na celu poprawę standardowych procedur operacyjnych w zakresie bezpieczeństwa pracowników i zminimalizowanie potencjalnych zagrożeń dzięki sztucznej inteligencji. Dostarcza również menedżerom BHP raporty o ryzyku wizualizacji, pomagając osiągnąć większą optymalizację produkcji i zarządzanie nią.