ASUS IoT ogłasza Tinker V — Tinkerboard oparty na RISC-V


ASUS IoT, globalny dostawca rozwiązań AIoT, ogłosił dzisiaj zupełnie nowy Tinker V — wszechstronny komputer jednopłytowy (SBC) napędzany 64-bitowym procesorem RISC-V, który obsługuje zarówno systemy operacyjne Linux Debian, jak i Yocto. Pakiety Tinker V oferują bogatą łączność w kompaktowej obudowie Pico-ITX i łączą zapewnioną długowieczność z niezawodną obsługą, co czyni go idealnym wyborem dla różnorodnych aplikacji IoT i bramek.

Procesor RISC-V w Tinker V wykorzystuje otwartą architekturę zestawu instrukcji (ISA), opartą na zasadach ograniczonego zestawu instrukcji (RISC). W porównaniu z tradycyjnymi platformami x86 i ARM, decydującą zaletą RISC-V jest to, że ISA jest open source. Zarówno indywidualni programiści, jak i przedsiębiorstwa mogą swobodnie zmieniać, optymalizować i wdrażać rozwiązania w oparciu o architekturę RISC-V — z pominięciem opłat licencyjnych i praw autorskich.

Wprowadzenie na rynek Tinker V, opartego na RISC-V, odzwierciedla ciągłe zaangażowanie ASUS IoT w przyspieszanie technologii IoT, zapewniając wygodne i wydajne środowiska dla ludzi na całym świecie.

Idealny do przemysłowych zastosowań IoT
Całkowicie nowy Tinker V SBC został specjalnie zaprojektowany do obsługi systemów Linux Debian i Yocto. Dzięki ultrakompaktowym rozmiarom zapewnia imponującą moc, wszechstronną funkcjonalność i bogatą łączność, co czyni go idealnym wyborem dla różnorodnej gamy przemysłowych aplikacji IoT.

Specjalnie Tinker V jest wyposażony w Renesas RZ/Five MPU, który zawiera jednordzeniowy procesor RISC-V AndesCore AX45MP obsługujący częstotliwości robocze 1,0 GHz. Jest również zaprojektowany z szeroką gamą złączy peryferyjnych do zastosowań przemysłowych, w tym GPIO, micro-USB, dual Gigabit Ethernet, parą interfejsów magistrali CAN i dwoma portami RS232 COM. Korzysta również z 1 GB wbudowanej pamięci RAM i opcjonalnego 16 GB eMMC, a jednocześnie obsługuje szeroki zakres temperatur roboczych od -20°C do nawet 60°C.

Ścisła współpraca wspiera szybko rozwijający się ekosystem RISC-V
Komentując premierę Tinker V, Shigeki Kato, wiceprezes Renesas Enterprise Infrastructure Business Division, powiedział: „Jesteśmy podekscytowani współpracą z ASUS i jesteśmy świadkami tego, jak nasze uniwersalne RZ/Five MPU mogą przyczynić się do rozwoju RISC-V w systemach IoT. ASUS odegrał kluczową rolę w integracji naszego urządzenia z Tinker V SBC i nie możemy się doczekać wprowadzenia bardziej wszechstronnych rozwiązań MPU opartych na RISC-V naszym klientom dzięki naszej współpracy”.

Dr Charlie Su, prezes i dyrektor techniczny Andes Technology, dodał: „Andes współpracował z ASUS IoT nad ekscytującym produktem Tinker V. Ten potężny jednopłytowy komputer wykorzystuje Andes AX45MP i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć więcej urządzeń od innowatorów w globalnego rynku przemysłowego z wbudowanymi zaawansowanymi rodzinami procesorów RISC-V firmy Andes”.

Reklama

Kupując Tinker V, klienci otrzymują gwarancję co najmniej pięcioletniego wsparcia ze strony ASUS IoT, a dedykowane wsparcie techniczne na miejscu jest dostępne w celu skrócenia cykli rozwoju klienta i przyspieszenia wdrażania aplikacji.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!