Arizona State University i Deca Technologies otwierają pierwsze w Ameryce Północnej centrum badawczo-rozwojowe w zakresie zaawansowanych opakowań na poziomie wafli typu wachlarzowego


Arizona State University (ASU) i Deca Technologies (Deca), czołowy dostawca zaawansowanych technologii pakowania na poziomie wafli i paneli, ogłosiły dziś przełomową współpracę mającą na celu stworzenie pierwszego w Ameryce Północnej badania i rozwoju w zakresie opakowań na poziomie wafli typu fan-out (FOWLP) Centrum.

Nowe Centrum Zaawansowanych Zastosowań i Rozwoju Opakowań na poziomie Wafla ma katalizować innowacje w Stanach Zjednoczonych, poszerzając możliwości krajowej produkcji półprzewodników i stymulując postęp w najnowocześniejszych dziedzinach, takich jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, elektronika samochodowa i obliczenia o wysokiej wydajności .

Centrum będzie łączyć najnowocześniejszą technologię zaawansowanego pakowania, sprzęt, procesy, materiały, wiedzę specjalistyczną i szkolenia, wspierając rozwój nowych możliwości, od weryfikacji koncepcji po skalę pilotażową. ASU to pierwsze uniwersyteckie wdrożenie technologii fan-out serii M firmy Deca i wzorców adaptacyjnych w ramach Microelectronics Commons, sieci regionalnych centrów technologicznych skoordynowanych w celu realizacji projektów wymaganych przez Departament Obrony w ramach CHIPS and Science Act, ustawy ustawodawstwo federalne, którego celem jest wzmocnienie światowego przywództwa Ameryki w dziedzinie mikroelektroniki.

Nowe centrum będzie obejmować integrację z uniwersyteckim centrum MacroTechnology Works w ASU Research Park w Tempe i zapewni zwiększone możliwości, które pozwolą na realizację projektów w ramach kierowanego przez ASU centrum Southwest Advanced Prototyping (SWAP), będącego częścią Microelectronics Commons.

„To jest sedno nowej generacji innowacji w mikroelektronice i wszystkiego, co umożliwia” – powiedział Zak Holman, prodziekan ds. badań i innowacji w szkole inżynierskiej Ira A. Fulton na ASU. „Deca opracowała unikalną technologię, a ASU wnosi niezwykłe możliwości, które zapewnią zasoby umożliwiające wykorzystanie technologii Deca w sposób, który będzie wyróżniał się we współpracy, którą wykonujemy za pośrednictwem centrum SWAP”.

Inicjatywa oferuje również możliwości rozwoju siły roboczej dzięki zaangażowaniu wykładowców i studentów ASU w wykonywaną pracę, zapewniając szkolenia dla rosnącej liczby techników potrzebnych w kraju, w tym w metrze Phoenix, gdzie mieszczą się firmy Intel, TSMC, Amkor i inne firmy.

We współpracy z firmą Deca firma ASU stara się zapewnić dostęp lądowy do tych zaawansowanych możliwości pakowania. Wiąże się to z zakupem, instalacją i wdrożeniem w zakładzie kompleksowego zestawu sprzętu procesowego i metrologicznego, zdolnego pomieścić zarówno płytki przyrządowe w formacie 200 mm, jak i 300 mm, a także płytki formowane wachlarzowo o średnicy 300 mm serii M, zapewniając niezrównaną elastyczność różnorodna gama klientów i zastosowań.

Reklama

„Mając za podstawę wiodącą w branży technologię fan-out1, jesteśmy podekscytowani możliwościami, jakie to nowe centrum oferuje Arizonie, a także szerszemu amerykańskiemu przemysłowi półprzewodników” – skomentował Tim Olson, założyciel i dyrektor generalny Deca. „Dzięki współpracy ASU i Deca bezprecedensowy dostęp dla przemysłu, środowiska akademickiego, rządu i innych osób otwiera drzwi do przyspieszenia innowacji i wzmocnienia wiodącej pozycji USA w technologii”.

Pierwsza generacja FOWLP serii M firmy Deca jest szeroko stosowana w wiodących smartfonach na całym świecie. Seria M Gen 2, obejmująca technologię Adaptive Patterning, zapewnia bezprecedensowe skalowanie do wyższych gęstości w przypadku integracji heterogenicznej i zastosowań chipletowych.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Oto każda postać Hades 2, o której wiemy z testu technicznego

Hades 2 jest wciąż we wczesnej fazie testów, ale gra wygląda dobrze. Naprawdę dobre. W środę deweloper Supergiant Games wypuściło...

Apple wycofuje WhatsApp i Threads z App Store w Chinach [U: Signal and Telegram]

Aktualizacja: Zarówno Signal, jak i Telegram zostały również usunięte pod naciskiem Chin. Oświadczenie Apple w historii. Na prośbę chińskiego rządu Apple usunął dwie...

Kaiju nr 8 jest już pretendentem do jednego z najlepszych anime roku

Kaiju nr 8nowe anime akcji science-fiction oparte na trwającej mandze Shōnen Jump Plus Naoyi Matsumoto, miało swoją premierę w zeszłą sobotę....
Advertisment