Archiwiści próbują opisać niezapomniany pierwszy rok Animal Crossing: New Horizons


„Szczęście tamtych czasów [Animal Crossing: New Horizons] wyszło jest śmieszne ”- mówi Lex Roberts, kustosz brytyjskiego National Videogame Museum Przejście dla zwierząt Pamiętniki. Projekt ma na celu uchwycenie „zjawiska kulturowego, które nastąpiło po wydaniu przejścia dla zwierząt … W marcu 2020 r., Gdy świat został zmieniony przez pandemię ”.

Nowe Horyzonty jest nierozerwalnie związany z COVID-19, z wcześnie Opinie zrobienie wzmianka o tym, jak bardzo potrzebowaliśmy ucieczki, ponieważ zamknięcia i kwarantanny nagle stały się naszym życiem. Gdy stało się jasne, że dystans społeczny będzie istniał jeszcze przez długi czas, gra stała się lokacją wesela, pamiętnik, protesty, i kampanie polityczne, żeby wymienić tylko kilka.

Ale nie można doświadczyć tego samego Nowe Horyzonty jak ten, w który wszyscy grali wiosną 2020 roku. „Nie możesz zagrać w tę grę i zrozumieć, jak ludzie ją używali i jakie są wrażenia z grania w nią [early days of the] była pandemia ”- mówi Roberts.

Kelsey Lewin, współreżyserka Video Game History Foundation, zauważa, że ​​doświadczenie społeczne zmieniło się wraz z przemieszczaniem się ludzi. „[Early on], koleżanka sprzed sześciu lat po prostu przypadkowo zawędrowała do mojego miasta, ponieważ wszyscy się bawili, a moje bramy były otwarte ”- mówi. – Gdybyś miał przypadkowo pojawić się niezapowiedziany na czyjejś wyspie [now], to nie zostanie potraktowane w ten sam sposób ”.

„To, co ważne na przyszłość, to upewnienie się, że mamy jakiś zapis tego, jak wyglądała gra w tych momentach” – mówi. Właśnie do tego dąży National Videogame Museum, a to wymaga czegoś więcej niż tylko dostępu do konsoli Nintendo Switch i kasety z grą.

„To coś, co chcieliśmy robić w Muzeum od jakiegoś czasu” – mówi Conor Clarke, kierownik ds. Marketingu i komunikacji. „Wiele historii gier wideo i ich ochrony dotyczy postępu technicznego w grach i tak naprawdę nie rzuca zbyt wiele uwagi na historię kultury związaną z grami”.

Reklama

Szczęśliwość Nowe Horyzonty’ data premiery była dla nich okazją do spróbowania czegoś nowego. Fundacja Esmée Fairbairn, organizacja charytatywna udzielająca dotacji, zwróciła się do organizacji zajmujących się dziedzictwem kulturowym o „zbieranie historii na bieżąco” – mówi Clarke, a wniosek muzeum o wykorzystanie gry w tym celu okazał się sukcesem.

„Granie w grę niekoniecznie jest najlepszym sposobem zrozumienia gry” – mówi Roberts. Zamiast tego w otwartym konkursie prosi się o wszelkiego rodzaju dane, które wolontariusze chcieliby zaoferować. „Mieliśmy… nagrania audio, mieliśmy nagrania wideo ludzi mówiących do kamery, mieliśmy ludzi piszących do pamiętników swoje doświadczenia, pamiętniki ze zdjęciami„ to jest postęp na mojej wyspie w ciągu ostatniego roku ”. Mieliśmy kilka naprawdę interesujących esejów ludzi, którzy naprawdę zastanawiali się nad swoim doświadczeniem i tym, co się wydarzyło ”.

Lewin i Roberts podkreślają wartość zwracania uwagi na to, co zwyczajne w burzach roku 2020. „To naprawdę ważne, że mogliśmy uchwycić protesty i wszystkie wielkie wydarzenia związane z pandemią… które zostały wyrażone w AC, ale także na co dzień. Naprawdę nie możemy przegapić tych codziennych doświadczeń, takich jak wieczorne randki i spotkania z przyjaciółmi ”- mówi Roberts. Podają przykład wpisu, w którym zepsuła się Joy-Con danej osoby, co oznacza, że ​​zaczęli grać w telewizji, gdy byli zamknięci z rodziną. „Oznaczało to, że ich rodzina zaczęła widzieć, co robią… a rodzice naprawdę się w to wciągnęli”.

„Jest o wiele więcej informacji, niż to, co się dzieje, ale wciąż jest bardzo znaczące” – mówi Lewin. „Ważne będzie to, że udokumentowaliśmy, jak to jest grać… co się działo w tamtym czasie, jaki był kontekst, czym społeczność interesowała się i czym rozmawiała oraz jaka była dynamika społeczna. dziać się.”

Jest to coś, co w pewnym sensie jest dziś łatwiejsze niż kiedyś. „Ponieważ ludzie nie przeprowadzali wtedy wywiadów z dziećmi na placach zabaw, jeśli mówisz o grze z lat 80-tych czy coś w tym stylu, [magazines] to naprawdę wszystko, co mamy ”- mówi Lewin. „Ale Twitter to nowa dyskusja na placu zabaw, prawda?”

Jest to, przynajmniej częściowo, przedmiotem badań humanistyki cyfrowej, chociaż uczeni Quinn Dombrowski i Liz Grumbach twierdzą, że pełna definicja jest wymijająca. „Jeśli ująć to własnymi słowami, tyle osób się nie zgodzi, co się zgodzi”, śmieje się Dombrowski, który pracuje na wydziale literatury, kultury i języków na Uniwersytecie Stanforda.

Grumbach, która kieruje Digital Humanities Initiative na Arizona State University, usłużnie daje z siebie wszystko. „Zwykle mówię, że albo używa narzędzi cyfrowych do badania czegoś, co badaliby humaniści, albo używa metodologii humanistycznych do eksploracji cyfrowej… albo jest to jedno i drugie w tym samym czasie. A kiedy obie te rzeczy są w tym samym czasie, jest naprawdę, naprawdę fajne ”.

Ta dwójka biegła seria błyskawicznych rozmów gdzie inni uczeni humanistyki cyfrowej zostali zaproszeni do zabrania głosu z wnętrza Dombrowskiego Przejście dla zwierząt wyspa. Uczestnicy mogą odwiedzać w grze lub oglądać na Twitchu. Chociaż rozmowy zazwyczaj nie dotyczą Przejście dla zwierząt same w sobie mają pewien wgląd w to, dlaczego mogło stać się tak popularne, zwłaszcza w pierwszych miesiącach pandemii.

“Mysle co Przejście dla zwierząt działa tak dobrze, że oddaje wrażenie podróży w czasie, w którym nie możemy podróżować, aby zobaczyć ludzi, na których nam zależy ”- mówi Grumbach. Ona i Dombrowski są starymi przyjaciółmi i odkryli tę grę Przejście dla zwierząt „Wydaje się, że się spotykamy” w sposób, który jest bardziej przyjazny niż rozmowa głosowa lub wideo, a nawet inne wirtualne przestrzenie, które próbują symulować fizyczne, takie jak Zbierać. Ustawienie wyspy pomaga; Grumbach nazywa to „naprawdę radosnym otoczeniem”.

„Jedna z rzeczy, które mi się podobają Przejście dla zwierząt w porównaniu z niektórymi innymi platformami jest to, że jest to osobiste ”- dodaje Dombrowski. „Kiedy wybierasz się na czyjąś wyspę, spędzają dużo czasu na układaniu elementów tak, jak lubią… i możesz podlewać dla nich ich rośliny, a ich fizyczna obecność cyfrowa jest czymś, co dostosowali sposób w jaki wyglądają ”.

Pomysł utworzenia archiwum COVID był popularny w humanistyce cyfrowej w marcu zeszłego roku. Chociaż Grumbach i Dombrowski ostrzegają, że istnieją potencjalne względy etyczne związane z proszeniem ludzi o przetworzenie tych wydarzeń przy jednoczesnym udostępnianiu ich do analizy i konsumpcji, ten pierwszy podkreślił, że stan Arizona Dziennik Roku Zarazy, a ten ostatni również napisał część własne myśli o graniu Nowe Horyzonty podczas pandemii.

Zbliżając się do rocznicy, muzealnicy zaczynają się zastanawiać, jakiego rodzaju wystawę zestawią z zebranymi danymi. „Kiedy otwieraliśmy ten projekt, bardzo się staraliśmy, aby nie zakładać z góry, co ludzie będą zgłaszać, więc nie planowaliśmy wystawy” – mówi Roberts. „Więc to jest naprawdę ekscytujący następny etap”.

Rozważali tematy w miarę napływu zgłoszeń, podając przykłady, takie jak najnowsza kolekcja o miłości, którą zebrali na walentynki, ludziach wyrażających kreatywność poprzez kręcenie filmów i komiksów, a także o tym, jak ludzie nawiązali relacje z niegrywalnymi wieśniakami w grze. I, jak echo Dombrowskiego i Grumbacha, zauważają, że wiele zgłoszeń wydaje się być oglądanych Nowe Horyzonty jako specyficzne miejsce w sposób podobny do innych gier społecznościowych Mario kartnie byłoby.

Muzeum ma nadzieję, że w przyszłości będzie to trampolina do kolejnych projektów związanych z historią kultury. „Nieustannie przyglądamy się… różnym sposobom przedstawiania historii gier” – mówi Clarke. „Nieustannie próbujemy wprowadzać innowacje i próbować nowych rzeczy, ponieważ jest to naprawdę interesujący temat. Gry wideo to naprawdę trudny temat do pokazania! ”

„Musisz tylko pomyśleć: co będzie ważne, aby wiedzieć o tej grze za 100 lat? Co takiego chcemy zatrzymać? I nie jest to łatwe pytanie ”- mówi Lewin. „Ale jeśli chcemy naprawdę dobrze zachować historię gier wideo, oto pytania, które powinniśmy zadać”.

„Myślę, że konieczne jest zebranie i zebranie wszystkich tych rzeczy teraz, zanim spróbujemy je znaleźć i zabrać później”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Przebicie mogłoby przekonać producentów samochodów do przyjęcia nowej generacji CarPlay

Jabłko nie miał szczęścia przekonać producentów samochodów do przyjęcia nowej generacji CarPlay, w którym własny interfejs użytkownika przejmuje wszystkie lub większość wyświetlaczy pojazdu....

Pamięć G.SKILL osiąga 31 rekordów podkręcania w okresie Computex 2024

G.SKILL International Enterprise Co., Ltd., wiodąca na świecie marka wydajnych podkręcanych pamięci i komponentów do komputerów PC, z radością ogłasza osiągnięcie 31 rekordów...

Wgłębianie się w obietnicę reformy planowania centrów danych Partii Pracy w programie wyborczym Partii Pracy

Manifest wyborczy Partii Pracy zawiera zobowiązanie do usunięcia barier planistycznych, które wstrzymują rozwój centrów danych i, z kolei, hamują wzrost gospodarczy Wielkiej Brytanii. Według...
Advertisment