Apple zostaje pierwszą spółką publiczną, która osiągnęła kapitalizację rynkową wynoszącą 2 biliony dolarów


Apple stał się pierwszą spółką publiczną, która osiągnęła magiczny kamień milowy w postaci kapitalizacji rynkowej wynoszącej 2 biliony dolarów, zaledwie dwa lata po jej przekroczeniu znak 1 biliona dolarów.

Kapitalizacja rynkowa to wartość akcji pomnożona przez liczbę akcji, a tym samym postrzegana jako ogólna wartość firmy notowanej na giełdzie. Apple odnotował w tym roku prawie dwukrotny wzrost cen w porównaniu do minimów związanych z pandemią COVID w marcu. Zaufanie inwestorów wzrosło, gdy Apple zapewnił silny wzrost przychodów w wielu oddziałach biznesowych w ostatnim kwartale, a dział usług oferuje obiecujące możliwości monetyzacji w ciągu najbliższych kilku lat.

Pomimo szerszej słabości makroekonomicznej, duże firmy technologiczne odnotowały w ostatnich miesiącach wzrosty akcji.

Akcje AAPL spadły do ​​najniższego poziomu 230 USD w marcu w okresie największej liczby blokad na koronawirusa, w wyniku których Apple zamknął wszystkie swoje sklepy detaliczne na całym świecie. Jednak sprzedaż iPhone’a była dość stabilna, a inne segmenty biznesowe Apple – takie jak iPad i Mac – radziły sobie dobrze, a więcej klientów przechodzi do pracy z domu.

Akcje AAPL przekroczyły dziś kapitalizację rynkową 2 bilionów dolarów, kiedy przekroczyły poziom 467,77 dolarów.

Patrząc w przyszłość, inwestorzy są podekscytowani możliwościami usług subskrypcji treści firmy Apple, które pozwolą zwiększyć bieżące dochody. Apple prowadził subskrypcje za pomocą Apple Music i chce powtórzyć swój sukces z innymi mediami. Usługi takie jak Apple TV +, Apple News + i Apple Arcade mają powolny start, ale wielu uważa, że ​​się przyzwyczają, ponieważ Apple inwestuje jeszcze więcej w produkcję treści i nowe funkcje.

Reklama

Jeszcze w tym roku Apple ma połączyć wszystkie te usługi w pakiet podobny do Amazon Prime o nazwie kodowej Apple One.

Społeczność finansowa liczy również na silny cykl sprzedaży iPhone’a z iPhone’em 12 z obsługą szybkiej sieci komórkowej 5G, z wyjątkiem zachęcania klientów do aktualizacji. Nowa linia iPhone’ów ma się pojawić w październiku.

Oczywiście wartość giełdy może zarówno spadać, jak i rosnąć. Na przykład, jeśli sprzedaż iPhone’a 12 nie spełni oczekiwań, jeśli Apple nie będzie w stanie zachęcić ludzi do skorzystania z nadchodzących pakietów subskrypcji, jeśli pandemia koronawirusa powróci po szkodliwą “ drugą falę ” lub jeśli rządy rozprawią się z monopolem App Store w sposób bolesny finansowo, akcje mogą spaść z powrotem.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!