Apple złoży odwołanie od orzeczenia UE, które zmusza firmę do wprowadzenia zmian w „gatekeeperze” App Store i iMessage


Być może nie zaskakującym posunięciem, Raport Bloomberga Apple ma zamiar zaapelować do Unii Europejskiej w sprawie uwzględnienia usług App Store i iMessage w ustawie o rynkach cyfrowych.

UE uznała App Store i iMessage za usługi monopolistyczne, co będzie wymagało od Apple wprowadzenia zmian, takich jak umożliwienie alternatyw dla zakupów w aplikacji, boczne ładowanie aplikacji i nie tylko.

Bloomberg twierdzi, że Apple sprzeciwi się włączeniu iMessage jako usługi gatekeepera (po wcześniejszych komentarzach że usługa nie jest wystarczająco duża w Europie, aby się zakwalifikować) i przedyskutuj, która dokładnie część App Store podlega przepisom.

Odwołanie nie zostało jeszcze formalnie złożone; ostateczny termin, w którym firmy mogą się zakwestionować, upływa w najbliższy czwartek, 16 listopada. Wtedy poznamy kontrargumenty Apple.

Niezależnie od tego, czy odwołanie jest ważne, czy nie, nie opóźnia wdrożenia przepisów. Ustawa o rynkach cyfrowych nakłada na Apple obowiązek dostosowania swoich usług do marca 2024 r. Jak zauważył TechCrunch na początku tego tygodnia Apple przyznał w formularzu 10-K, że spodziewa się wprowadzenia zmian, które będą miały istotny wpływ na model biznesowy App Store.

Reklama

Pod koniec ubiegłego roku Zostało to zgłoszone że inżynierowie Apple przygotowywali się już do nowych przepisów, a zmiany oprogramowania zaplanowano na cykl wydawniczy iOS 17. Obejmuje to obsługę zewnętrznych sklepów z aplikacjami i pobieranie aplikacji na iOS po raz pierwszy, przynajmniej w przypadku klientów Apple w Unii Europejskiej.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

NVIDIA świętuje 500 gier i aplikacji dzięki technologiom DLSS i RTX

Firma NVIDIA ogłosiła dziś ważny kamień milowy w postaci udostępnienia 500 gier i aplikacji wykorzystujących technologię NVIDIA RTX, rewolucyjny zestaw technologii graficznych do...

Przewodnik po lokalizacjach Medalionów Towarzystwa w Fortnite Rozdział 5

Medaliony Towarzystwa są nowym elementem Fortnite jak w Rozdziale 5 Sezonu 1. Te przedmioty wzmacniające tarcze są trudne do złapania...

ExpressVPN jest teraz dostępny dla Apple TV

Jednym z głównych zastosowań VPN jest oglądanie treści zablokowanych regionalnie, ale do niedawna nie można było z nich korzystać na Apple TV. ...
Advertisment