Apple zgłasza nowy patent na inteligentny pierścień z aplikacjami AR / VR


Amerykańskie Biuro Patentów i Znaków Towarowych opublikowało dziś zgłoszenie patentowe firmy Apple dotyczące projektu inteligentnego pierścienia, który może być używany w aplikacjach AR, VR i MR. To najnowszy dowód ciągłej pracy Apple w AR i VR.

Jak donosi Wyraźnie Apple, to nie pierwszy raz, kiedy firma złożyła wniosek o patent na inteligentny pierścień. Wszystko zaczęło się w 2015 roku, aw marcu zeszłego roku Apple wygrał patent na akcesorium w kształcie pierścienia, które jest specjalnie zaprojektowane do pracy z okularami VR i / lub zestawem słuchawkowym, który jest dokładniejszy niż noszenie rękawiczek VR.

Ten nowszy patent wykorzystuje inną metodę z systemem wprowadzania gestów opartym na czujnikach samomieszającej interferometrii (SMI). Większość wynalazku dotyczy inteligentnego pierścienia używanego samodzielnie lub w parach, z lub bez Apple Pencil do zastosowań AR, VR i MR.

Czujnik SMI może być użyty do optycznego pomiaru ruchu względnego (przemieszczenia) pomiędzy czujnikiem SMI a celem (np. Powierzchnią lub obiektem), z rozdzielczością poniżej długości fali.

W aplikacjach rzeczywistości rozszerzonej (AR), rzeczywistości wirtualnej (VR) i rzeczywistości mieszanej (MR), a także w innych aplikacjach, przydatne może być śledzenie ruchów palca użytkownika i / lub identyfikacja gestów użytkownika (np. gesty wykonane jednym lub kilkoma palcami, ręką, ramieniem itp.).

Na poniższym obrazku system podwójnego pierścienia jest używany w kontekście aplikacji Mixed Reality. Pierścienie na palce noszone na kciuku i palcu wskazującym użytkownika mogą służyć do identyfikacji gestów, takich jak szczypanie, powiększanie i obracanie.

Na innym obrazie opisuje, jak pierścień może być używany z obiektem takim jak Apple Pencil w aplikacjach AR, VR i MR.

Apple cały czas zgłasza patenty, więc teraz musimy poczekać i zobaczyć, czy ten produkt stanie się produktem w najbliższej przyszłości. Może być również używany z Podobno okulary Apple, gogle VR / AR, które mogą zostać wprowadzone na rynek w 2022 roku.

Reklama

Pamiętaj, aby zapoznać się z pełnym raportem pod adresem Wyraźnie Apple.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...

UE osiąga wstępne porozumienie w sprawie ustawy o sztucznej inteligencji, torując drogę dla prawa

Po rundzie intensywnych negocjacji w tym tygodniu prawodawcy w Brukseli osiągnęli obecnie ok „porozumienie tymczasowe” w sprawie proponowanej przez Unię Europejską ustawy o...

Święta Bożego Narodzenia z Batmanem, nowe filmy z serwisu Netflix i wszystko inne do obejrzenia

Witamy w najbardziej pracowitym sezonie kinowym w roku, kiedy naprawdę warto wybrać się do kin na filmy, a wszystko, co trafia...
Advertisment