Apple zgadza się zezwalać aplikacji WordPress w App Store bez zakupów w aplikacji po aktualizacji


Podczas gdy Apple borykało się z spór z Epic Games jeśli chodzi o system zakupów w aplikacji, firma wczoraj – zapytał WordPress aby w swojej aplikacji uwzględnić natywne opcje płatności. Jednak Apple i WordPress osiągnęły teraz porozumienie, aby zezwolić na aplikację w sklepie iOS App Store bez zakupów w aplikacji.

Jeśli nie znasz WordPressa, jest to darmowa platforma typu open source używana przez wielu twórców witryn internetowych na całym świecie. Jednak WordPress pozwala użytkownikom płacić za więcej miejsca na dane, pomoc techniczną i dodatkowe funkcje, co spowodowało konflikt z zespołem App Store.

Założyciel WordPress, Matt Mullenweg, powiedział wczoraj na Twitterze, że Apple zdecydowało się zablokować aplikację WordPress na iOS, dopóki programiści nie dołączą systemu zakupów w aplikacji Apple, mimo że aplikacja WordPress niczego nie sprzedaje.

Chociaż aplikacja WordPress na iOS nigdy nie oferowała żadnych płatnych funkcji, programiści umieścili bezpośredni link umożliwiający użytkownikom zażądanie aktualizacji planu za pośrednictwem witryny WordPress, co zostało uznane przez Apple za próbę obejścia systemu zakupów w aplikacji.

Zgodnie z sekcją 3.1.3 (b) Wytyczne dotyczące recenzji App Store, nawet aplikacje wieloplatformowe nie mogą zachęcać użytkowników do płacenia za treści lub subskrypcje inną metodą niż zakupy w aplikacji Apple.

Aplikacje działające na wielu platformach mogą umożliwiać użytkownikom dostęp do treści, subskrypcji lub funkcji, które nabyli w Twojej aplikacji na innych platformach lub w Twojej witrynie internetowej, w tym materiałów eksploatacyjnych w grach wieloplatformowych, pod warunkiem, że te elementy są również dostępne jako zakupy w aplikacji w Aplikacja. Nie możesz bezpośrednio ani pośrednio kierować reklam do użytkowników iOS, aby korzystali z innej metody zakupu niż zakup w aplikacji, a Twoja ogólna komunikacja na temat innych metod zakupu nie może zniechęcać do kupowania w aplikacji.

Jak donosi Mark Gurman, Apple powiedział dzisiaj w oświadczeniu, że WordPress zgodził się zaktualizować swoją aplikację na iOS, aby usunąć wszelkie wzmianki o płatnych usługach. W rezultacie aplikacja WordPress na iOS jest ponownie dozwolona w App Store bez zakupów w aplikacji.

Uważamy, że problem z aplikacją WordPress został rozwiązany. Ponieważ programista usunął wyświetlanie opcji płatności za usługi z aplikacji, jest to teraz bezpłatna samodzielna aplikacja i nie musi oferować zakupów w aplikacji. Poinformowaliśmy dewelopera i przepraszamy za wszelkie zamieszanie, które spowodowaliśmy.

Reklama

Najnowsza aktualizacja aplikacji WordPress zgodna z wytycznymi Apple jest już dostępna dostępny w App Store.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Insta360 Flow to gimbal do telefonu ze wszystkimi dodatkami

Insta360 wkracza na rynek gimbali smartfonów z urządzeniem, które ma ułatwić filmowanie gładkich, ustabilizowanych i dobrze wykadrowanych filmów za pomocą aparatu w smartfonie....

Focus Entertainment i Deck13 potwierdzają, że Atlas Fallen jest opóźniony, przesunięty na sierpień

Drodzy gracze - dziękujemy za ogromne wsparcie, jakie otrzymaliśmy do tej pory w grze Atlas Fallen! Od waszych entuzjastycznych komentarzy na temat...

Wypożyczanie e-książek z bibliotek będzie wymagało Libby; OverDrive przeszedł na emeryturę

Jeśli obecnie korzystasz z aplikacji OverDrive podczas wypożyczania e-booków z bibliotek, musisz się na nią przełączyć Libby od 1 maja. Firma po raz...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!