Apple zezwala Rosji na preinstalowanie aplikacji na iPhone’ach w ramach konfiguracji urządzenia


Od przyszłego miesiąca Apple pozwoli rosyjskiemu rządowi na wstępne instalowanie aplikacji na iPhone’ach, iPadach i innych urządzeniach od przyszłego miesiąca.

Zgodnie z a nowe prawo rosyjskie, Użytkownicy Apple zobaczą okno dialogowe podczas początkowej konfiguracji nowych urządzeń, które domyślnie zawierają przeglądarki internetowe, program antywirusowy, komunikator, klientów poczty e-mail i nie tylko. Lista aplikacji jest dostarczana przez rząd.

Wszystkie aplikacje na liście są wstępnie wybrane do zainstalowania w ramach konfiguracji, jednak użytkownicy mogą indywidualnie odznaczyć aplikacje, jeśli ich nie chcą.

Te wstępnie zainstalowane aplikacje można również usunąć po zakończeniu konfiguracji, tak jak każdą inną aplikację innej firmy pobraną z App Store. Istnienie tych ekranów w iOS zostały znalezione przez 9to5Mac z powrotem w listopadzie.

Niemniej jednak Apple oczywiście ma duże znaczenie. Firma ciężko walczyła, aby w ogóle uniemożliwić operatorom lub sprzedawcom detalicznym jakikolwiek wpływ na korzystanie z iPhone’a. Kontrastuje to z rynkiem Androida, gdzie normą jest, że telefony mają preinstalowane oprogramowanie „crapware”.

Ustawodawstwo wchodzi w życie 1 kwietnia 2021 r. Apple wcześniej groziło opuszczeniem rynku rosyjskiego, jeśli prawo wejdzie w życie, ale wyraźnie nie zastosowało się do tego zagrożenia i teraz przestrzega prawa.

Reklama

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

CarPlay wyrusza na kemping z nową aplikacją Airstream do monitorowania funkcji podłączonych pojazdów kempingowych

Oficjalnie dostępna jest teraz aplikacja CarPlay do wszystkiego. Airstream, tak, ten Airstream ma teraz aplikację CarPlay do monitorowania funkcji kampera. Okazuje się,...

Spotify dodaje automatycznie generowane transkrypcje do milionów podcastów

W nadchodzących tygodniach Spotify udostępni automatycznie generowane transkrypcje podcastów większej liczbie twórców ogłoszony Czwartek. Transkrypcje tekstowe będą również zsynchronizowane w czasie, dzięki czemu...

Manga Legend of Zelda Legendary Edition jest 35% tańsza

Nie wszyscy fani The Legend of Zelda wiedzą, że istnieje długa (i bardzo dobra) manga oparta na niektórych tytułach serii. ...
Advertisment