Apple zawarł ugodę w sprawie tajemnicy handlowej ze start-upem chipowym Rivos


Dwa lata po pierwszym pozwaniu firmy za kradzież tajemnic handlowych Apple zdecydowało się ugodzić ze startupem Rivos, zajmującym się chipami. Z akt sprawy opublikowanych w piątek wynika, że ​​Rivos i Apple poinformowały sędziego, że planują sfinalizować ugodę do 15 marca.

Jabłko pozwał startup „w trybie ukrytym”. w maju 2022 r., oskarżając Rivos o wyłudzanie inżynierów dostępu do tajnych informacji firmy. W pozwie Apple zarzucano byłym pracownikom kradzież zastrzeżonych informacji na zlecenie Rivos w ramach procesu rekrutacyjnego.

„Począwszy od czerwca 2021 r. Rivos rozpoczął skoordynowaną kampanię mającą na celu umożliwienie pracownikom Apple dostępu do informacji zastrzeżonych i stanowiących tajemnicę handlową Apple na temat projektów SoC Apple” – czytamy w skardze Apple. Według Apple inżynierowie ukradli „gigabajty wrażliwych specyfikacji i plików projektowych System-on-a-Chip”.

Zatem Rivos oddał strzał z własnym pozwem przeciwko Apple we wrześniu 2023 r., zarzucając mu stosowanie zastraszania i innych taktyk mających na celu zniechęcenie inżynierów do odejścia.

W FilinG zauważony przez Bloomberga w piątek Apple i Rivos oświadczyły, że planują rozstrzygnąć pozew i obecnie pracują nad sfinalizowaniem porozumienia:

„Umowa przewiduje naprawę poufnych informacji Apple w oparciu o badania kryminalistyczne systemów Rivos i innych działań” – wynika z akt sprawy złożonych w sądzie federalnym w San Jose w Kalifornii. „Strony obecnie pracują nad tym procesem”.

Reklama

W kwietniu 2023 r. Apple po cichu wycofał pozew złożyła pozew przeciwko byłemu dyrektorowi Gerardowi Williamsowi III, którego uznano za krytycznego dla rozwoju wysokowydajnych chipów Apple Silicon z serii A i M. Williams opuścił Apple w 2019 roku, aby rozpocząć start-up z chipami serwerowymi Nuvia przejęty przez Qualcomma w 2021 r.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Prezes Microsoftu angażuje się w otwartą platformę Azure dla sztucznej inteligencji

Prezydent Microsoftu, Brad Smith, tak opublikował blog określa, w jaki sposób firma planuje wspierać twórców oprogramowania tworzących sztuczną inteligencję (AI). Wśród obszarów,...

ASUS IoT ogłasza zupełnie nowe przemysłowe płyty główne i komputery Edge AI oparte na rdzeniu 14. generacji

ASUS IoT, globalny dostawca rozwiązań AIoT, ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek nowej linii przemysłowych płyt głównych i komputerów brzegowych AI wyposażonych w najnowsze...

Podcast Apple @ Work: Webex pojawia się w Apple TV i Vision Pro

Usługa Apple @ Work jest dostarczana wyłącznie przez firmę Mosyle, jedyna zunifikowana platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które integruje w jednej...
Advertisment