Apple zapewnia właścicielom iPhone’a 14 dodatkowy rok bezpłatnych usług Emergency SOS


Kupujący iPhone’a 14 i 15 nie będą musieli w najbliższym czasie płacić za zasilaną satelitarnie funkcję bezpieczeństwa Apple Emergency SOS. Dziś rano firma ogłoszony że przedłuża bezpłatną fazę Emergency SOS o dodatkowy rok dla posiadaczy iPhone’a 14. Oznacza to, że usługa wygaśnie w tym samym czasie dla obu generacji iPhone’a w listopadzie 2025 roku.

Awaryjne SOS umożliwia dotarcie do służb ratunkowych za pośrednictwem łącza satelitarnego na obszarach, gdzie nie jest dostępny Wi-Fi ani zwykły sygnał komórkowy. Apple twierdzi, że ta funkcja „pomogła ratować życie na całym świecie”.

„Od mężczyzny, którego uratowano po tym, jak jego samochód spadł z 400-metrowego klifu w Los Angeles, po zagubionych turystów znalezionych w Apeninach we Włoszech – wciąż słyszymy historie o naszych klientach, którzy mogli skontaktować się ze służbami ratowniczymi, gdy w przeciwnym razie nie byłby w stanie” – powiedziała w notatce prasowej Kaiann Drance z Apple.

Awaryjne SOS za pośrednictwem satelity zostanie przedłużone dla nabywców iPhone’a 14, którzy aktywowali swoje urządzenie w dowolnym momencie przed godziną 12:00 czasu pacyficznego 15 listopada.

Częścią tego może być fakt, że Apple wciąż nie ustaliło ceny subskrypcji, jaką konsumenci byliby faktycznie skłonni zapłacić na dłuższą metę, aby zyskać większy spokój ducha. Teraz czeka go znacznie dłuższy wybieg, aby zaproponować stawkę, która mogłaby jeszcze bardziej przynieść korzyści branży usługowej firmy.

Qualcomm przez krótki czas próbował stworzyć własne satelitarne usługi ratunkowe dla Androida, ale… jego wysiłek Snapdragon Satellite nie został uruchomiony ze względu na bardzo małe zainteresowanie ze strony producentów smartfonów. W zeszłym tygodniu firma zajmująca się komunikacją satelitarną Iridium poinformowała, że ​​Qualcomm „zdecydował się zakończyć” swoją współpracę.

Reklama

Dzięki temu Apple nie będzie musiało w najbliższej przyszłości martwić się konkurencyjną ofertą konkurentów z Androidem i może poświęcić trochę czasu na ustalenie ceny za usługę Emergency SOS. Firma od niedawna wprowadziła pomoc drogową drogą satelitarnąktóra może połączyć użytkowników z AAA, jeśli napotkają problemy z samochodem, takie jak przebita opona, gdy są poza zasięgiem sieci komórkowej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy Apple powinien przywrócić Touch ID na iPhone’a?

Sponsorowane przez Capital One Shopping: Użytkownicy Capital One Shopping zaoszczędzili w zeszłym roku ponad 800 milionów dolarów. Uzyskaj automatyczne darmowe kupony w...

AirTagi użyte do złapania seryjnego złodzieja roślin, policja odzyskuje „sanktuarium skradzionej zieleni”

Kilka miesięcy temu I napisał artykuł o AirTags wykorzystywane do odnajdywania skradzionych roślin doniczkowych. Po raz kolejny wracam z kolejną historią dotyczącą...

Inteligentna wtyczka Eve Energy współpracuje teraz z platformą Samsung SmartThings Energy

W tym tygodniu firma Eve Systems ogłosiła nowe partnerstwo z firmą Samsung, w ramach którego wprowadza wtyczki Eve Energy doskonałe możliwości monitorowania energii...
Advertisment