Apple zakazuje swoim pracownikom korzystania z ChatGPT w pracy


Dzisiaj wcześniej, OpenAI wydało oficjalną aplikację ChatGPT na iPhone’a. Narzędzie stało się znane z odpowiadania na prośby użytkowników i rozwiązywania problemów od najprostszych do najbardziej złożonych dzięki sztucznej inteligencji. Apple nie chce jednak, aby jego pracownicy korzystali z takich narzędzi. W wewnętrznej notatce firma stwierdziła, że ​​generatywnych AI nie można używać do pracy.

Pracownicy Apple nie mogą już korzystać z ChatGPT

Dziennik Wall Street mógł zobaczyć ten dokument, w którym firma jest zaniepokojona tym, że te platformy AI gromadzą poufne dane od pracowników. Oprócz ChatGPT, Apple zabronił również swoim pracownikom korzystania z Copilot GitHub, który jest własnością Microsoft. Dzięki Copilot programiści mogą zautomatyzować pisanie kodu.

ChatGPT, który jest również wspierany przez Microsoft, wysyła dane do programistów, aby mogli dalej ulepszać modele sztucznej inteligencji używane przez platformę. Jak zauważył o WSJ, błąd w marcu umożliwił użytkownikom przeglądanie historii czatów innych użytkowników ChatGPT. Po tym incydencie ChatGPT dodał opcję pozwalającą użytkownikom wyłączyć historię czatów i nie przyczyniać się do szkolenia modelu AI.

Ale oczywiście, jeśli inżynierowie Apple korzystają z tych platform, nie ma sposobu, aby zapewnić, że kody, które wpisują, nie wyciekną do kogoś innego – lub nawet nie zostaną wykorzystane przez programistów tych aplikacji. To samo dotyczy innych poufnych informacji, ponieważ pracownicy mogą na przykład używać ChatGPT do tworzenia wiadomości e-mail.

Ale Apple nie jest jedyną firmą, która zakazuje swoim pracownikom ChatGPT i innych generatywnych AI. JPMorgan Chase i Verizon również ograniczyły korzystanie z takich platform. Według Amazon poprosił swoich inżynierów, aby korzystali z własnego wewnętrznego narzędzia AI zamiast narzędzi innych firm WSJ źródła. W raporcie wspomniano, że Apple pracuje również nad własnym modelem AI.

Reklama

Siri może wkrótce uzyskać funkcje oparte na sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja zmienia sposób interakcji ludzi z technologią, a Apple pozostaje w tyle za Siri

Nowy projekt AI Apple jest prowadzony przez Johna Giannandrea, który został zatrudniony przez Google w 2018 roku. Podczas niedawnej rozmowy z inwestorami, Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, pochwalił potencjał generatywnej sztucznej inteligencji. Jednak Cook powiedział również, że istnieją „problemy, które należy rozwiązać” ze względu na sposób, w jaki obecnie działa technologia.

9to5Mac niedawno o tym informował Apple potajemnie testuje nową technologię o nazwie kodowej „Bobcat”, która wprowadza generatywny język naturalny do Siri. Nie jest jednak jasne, kiedy firma planuje udostępnić to publicznie.

Na razie nawet Pracownicy Apple narzekają na to, jak słabo działa Siri ze względu na starszą bazę danych opartą na starej technologii.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wywiad z CIO: Adam Warne, CIO, River Island

Doświadczony technolog handlu detalicznego, Adam Warne, dokonał ważnej zmiany, gdy w październiku 2021 r. został dyrektorem ds. informatyki w znanej marce modowej River...

Nowy remaster Etrian Odyssey sprawia, że ​​jeszcze bardziej tęsknię za Nintendo DS

Kiedy Nintendo zaprzestało produkcji 3DS — a wraz z nim istnienie urządzeń przenośnych z dwoma ekranami — Ubolewałem nad dziwnymi grami, których już...

MLS Season Pass obniża cenę w połowie sezonu, Apple twierdzi, że wykorzystanie usług przekroczyło jego własne oczekiwania

Karnet sezonowy MLS na Apple TV obniża swoją cenę, aby uwzględnić fakt, że mniej więcej połowa sezonu dobiegła końca. Subskrypcja karnetu 2023...
Advertisment