Apple wypuszcza pierwszy iOS 17.4 RC


Firma Apple wypuściła pierwszy system iOS 17.4 RC (wersja kandydująca do wydania) przed oczekiwaną premierą wersji ostatecznej w przyszłym tygodniu.

iOS 17.4 uwzględnia nowe regulacje w UE wymagane przez ustawę o rynkach cyfrowych. Główna zmiana dotyczy polityki, w związku z czym Apple jest teraz zmuszony pozwolić rynkom aplikacji konkurować z App Store na iPhone’a. iOS 17.4 zapewnia infrastrukturę na poziomie systemu do obsługi alternatywny sklepy z aplikacjami.

Na całym świecie iOS 17.4 zawiera zbiór dodatkowych funkcji, w tym aktualizacje CarPlay, najnowsze znaki emoji i nie tylko.

Streszczenie

Znaki emoji w iOS 17.4 dodaj nowe sposoby wyrażania aprobaty lub odmowy, przełamaj łańcuchy, powstań z popiołów lub po prostu okaż, że limonki są lepsze od cytryn. Jest też grzyb, który mniej przypomina Mario World, a bardziej przypomina sklep spożywczy.

Nowe znaki emoji są także dostępne w systemie macOS 14.4 na komputerze Mac, watchOS 10.4 na Apple Watch i iPadOS 17.4 na iPadzie. W przypadku właścicieli Apple Vision Pro pojawiają się one w systemie VisionOS 1.1.

Reklama

CarPlay w iOS 17.4 zawiera nowy sposób prezentowania danych Apple Maps w samochodach wyposażonych w dodatkowe wyświetlacze zestawu wskaźników.

Przed wersją iOS 17.4 główny wyświetlacz pokazywał wskazówki z poziomu ulicy, a zestaw wskaźników pokazywał przegląd trasy podczas nawigacji.

Począwszy od systemu iOS 17.4, samochody wyposażone w wyświetlacze zestawu wskaźników mogą przełączać główny wyświetlacz między widokiem z poziomu ulicy a widokiem trasy. Przełączanie trybów powoduje zamianę widoku wyświetlanego na którym ekranie.

W praktyce oznacza to, że szczegółowe wskazówki dojazdu mogą teraz pojawiać się za kierownicą, a nie w trybie przeglądu. Większość implementacji CarPlay wykorzystuje pojedynczy wyświetlacz z przełącznikiem do przełączania widoków.

Inne zmiany obejmują automatycznie generowane transkrypcje w Apple Podcasts – nowe ustawienie Ochrona skradzionego urządzeniaustawienie ignorowania podwójnego dotknięcia Apple Watch podczas korzystania z Vision Pro oraz więcej.

Dostępność

Oczekujemy, że iOS 17.4 zostanie udostępniony publicznie o tej porze w przyszłym tygodniu. Dzisiejsza wersja kandydująca do wydania może być tą samą wersją, którą wtedy zobaczymy.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Oto każda postać Hades 2, o której wiemy z testu technicznego

Hades 2 jest wciąż we wczesnej fazie testów, ale gra wygląda dobrze. Naprawdę dobre. W środę deweloper Supergiant Games wypuściło...

Apple wycofuje WhatsApp i Threads z App Store w Chinach [U: Signal and Telegram]

Aktualizacja: Zarówno Signal, jak i Telegram zostały również usunięte pod naciskiem Chin. Oświadczenie Apple w historii. Na prośbę chińskiego rządu Apple usunął dwie...

Kaiju nr 8 jest już pretendentem do jednego z najlepszych anime roku

Kaiju nr 8nowe anime akcji science-fiction oparte na trwającej mandze Shōnen Jump Plus Naoyi Matsumoto, miało swoją premierę w zeszłą sobotę....
Advertisment