Apple wypuszcza nowe modele Macbooków Pro z M3


Firma Apple ogłosiła dzisiaj nową linię MacBooków Pro obejmującą zupełnie nową rodzinę chipów M3: M3, M3 Pro i M3 Max. Dzięki architekturze procesora graficznego nowej generacji i szybszemu procesorowi rodzina M3 zapewnia MacBookowi Pro jeszcze większą wydajność i niezwykłe nowe możliwości. Nowy 14-calowy MacBook Pro z M3 doskonale nadaje się nie tylko do codziennych zadań, ale także zapewnia fenomenalną, trwałą wydajność w profesjonalnych aplikacjach i grach. Idealny dla początkujących twórców, studentów i przedsiębiorców, teraz zaczyna się od 1599 USD. 14- i 16-calowy MacBook Pro z M3 Pro zapewnia jeszcze większą wydajność i dodatkową, ujednoliconą obsługę pamięci, umożliwiając bardziej wymagającą pracę użytkownikom, takim jak programiści, twórcy i badacze. 14- i 16-calowy MacBook Pro z procesorem M3 Max zapewnia wydajność i możliwości, które przesuwają granice obliczeń. Dzięki potwornej karcie graficznej i potężnemu procesorowi, a także obsłudze do 128 GB zunifikowanej pamięci, MacBook Pro z M3 Max umożliwia ekstremalną płynność pracy i wielozadaniowość w profesjonalnych aplikacjach dla użytkowników takich jak programiści zajmujący się uczeniem maszynowym, artyści 3D i montażyści wideo. Modele M3 Pro i M3 Max są teraz dostępne także w kolorze kosmicznej czerni i pięknym ciemnym aluminiowym wykończeniu.

Wszystkie modele MacBooka Pro są wyposażone w doskonały wyświetlacz Liquid Retina XDR z o 20 procent jaśniejszą treścią SDR, wbudowaną kamerę 1080p, wciągający system dźwiękowy z sześcioma głośnikami i szeroką gamę opcji łączności. Dzięki czasowi pracy baterii do 22 godzin ta seria zapewnia najwyższą przenośność, zapewniając tę ​​samą wydajność niezależnie od tego, czy jest podłączony do sieci, czy na zasilaniu akumulatorowym, dzięki czemu użytkownicy mogą wykonywać swoją pracę w dowolnym miejscu. Klienci mogą zamawiać nowego MacBooka Pro już dziś, a jego dostępność rozpocznie się 7 listopada.

„Nie ma nic lepszego niż MacBook Pro. Dzięki niezwykłej energooszczędności krzemu Apple, żywotności baterii do 22 godzin, oszałamiającemu wyświetlaczowi Liquid Retina XDR i zaawansowanym funkcjom łączności MacBook Pro umożliwia użytkownikom wykonywanie najlepszej pracy w życiu, powiedział John Ternus, starszy wiceprezes Apple ds. inżynierii sprzętu. „Dzięki nowej generacji chipów M3 po raz kolejny podnosimy poprzeczkę w stosunku do możliwości profesjonalnego laptopa. Jesteśmy podekscytowani możliwością udostępnienia MacBooka Pro i jego najlepszych w swojej klasie możliwości najszerszej jak dotąd grupie użytkowników, a dla osób przechodzących z MacBooka Pro z procesorem Intel jest to doświadczenie zmieniające zasady gry pod każdym względem.”

Nadchodzi rodzina M3
Rodzina chipów M3 kontynuuje ogromne tempo innowacji Apple krzem. M3, M3 Pro i M3 Max to pierwsze chipy do komputerów osobistych zbudowane przy użyciu wiodącej w branży technologii 3 nanometrów. Dzięki szybszemu i wydajniejszemu procesorowi graficznemu nowej generacji chipy te zapewniają największy krok naprzód w architekturze graficznej w historii krzemu Apple. Wyposażony w przełomową technologię o nazwie Dynamic Caching, procesor graficzny przydziela wykorzystanie pamięci lokalnej w sprzęcie w czasie rzeczywistym, dzięki czemu do każdego zadania wykorzystywana jest tylko dokładnie taka ilość pamięci, jaka jest potrzebna. Znacząco zwiększa to wykorzystanie i wydajność procesora graficznego w przypadku najbardziej wymagających profesjonalnych aplikacji i gier.
Procesor graficzny wprowadza także nowe funkcje renderowania do krzemu Apple, w tym przyspieszane sprzętowo cieniowanie siatki, zapewniające większe możliwości i wydajność przetwarzania geometrii, umożliwiając tworzenie bardziej złożonych wizualnie scen. Po raz pierwszy na komputerze Mac dostępna jest sprzętowo przyspieszana technologia ray tracing, która umożliwia grom renderowanie dokładniejszych cieni i odbić, co pozwala na tworzenie bardziej realistycznych środowisk.

14-calowy MacBook Pro ze złączem M3

Dla użytkowników realizujących swoje pasje — od studentów i właścicieli firm po początkujących muzyków i montażystów wideo — MacBook Pro z M3 to idealny laptop. 14-calowy MacBook Pro z M3 jest nawet o 60 procent szybszy niż 13-calowy MacBook Pro z M1, a dzięki zaawansowanemu systemowi termicznemu uwalnia pełny potencjał M3 w celu zapewnienia długotrwałej wydajności. Zaczynając od 1599 dolarów, zapewnia większą wydajność i możliwości niż kiedykolwiek w atrakcyjnej cenie.

Z MacBookiem Pro z M3:

Reklama
  • Wydajność renderowania w Final Cut Pro jest do 7,4 razy większa niż w 13-calowym MacBooku Pro z procesorem Core i7 i do 60 procent większa niż w 13-calowym MacBooku Pro z M1.
  • Kompilacja kodu w Xcode jest do 3,7 razy szybsza niż 13-calowy MacBook Pro z procesorem Core i7 i do 40 procent szybsza niż 13-calowy MacBook Pro z M1.
  • Arkusz kalkulacyjny w programie Microsoft Excel jest do 3,5 razy szybszy niż 13-calowy MacBook Pro z procesorem Core i7 i do 40 procent szybszy niż 13-calowy MacBook Pro z M1.

14-calowy i 16-calowy MacBook Pro z M3 Pro

Użytkownikom wykonującym bardziej wymagające zadania, np. programistom, kreatywnym i badaczom, MacBook Pro z M3 Pro zapewnia jeszcze większą wydajność, obsługuje bardziej ujednoliconą pamięć i jest teraz nawet o 40 procent szybszy niż 16-calowy model z M1 Pro.

Z MacBookiem Pro z M3 Pro:

  • Wydajność filtrów i funkcji w programie Adobe Photoshop jest nawet 3 razy większa niż w najszybszym MacBooku Pro z procesorem Intel i do 40 procent szybsza niż 16-calowy MacBook Pro z M1 Pro.
  • Wywoływanie bazowe do sekwencjonowania DNA w Oxford Nanopore MinKNOW jest do 20 razy szybsze niż najszybszy MacBook Pro z procesorem Intel i do 36 procent szybszy niż 16-calowy MacBook Pro z M1 Pro.
  • Edycja tekstu w programie Adobe Premiere Pro jest do 1,7 razy szybsza niż w 16-calowym MacBooku Pro z procesorem Intel i do 30 procent szybsza niż 16-calowy MacBook Pro z M1 Pro.

14-calowy i 16-calowy MacBook Pro z M3 Max

MacBook Pro z M3 Max zapewnia wydajność i możliwości osobom wykonującym ekstremalne zadania, takim jak programiści zajmujący się uczeniem maszynowym, artyści 3D i montażyści wideo. Jest do 2,5 razy szybszy niż 16-calowy MacBook Pro z M1 Max i do 11 razy szybszy niż najszybszy model MacBooka Pro z procesorem Intel. Obsługuje także do 128 GB zunifikowanej pamięci, umożliwiając twórcom łatwą pracę nad dużymi i złożonymi projektami obejmującymi wiele profesjonalnych aplikacji i wtyczek lub komponowanie ogromnych partytur filmowych, w których całe biblioteki orkiestrowe są natychmiast dostępne z pamięci.

Z MacBookiem Pro z M3 Max:

  • Symulacja układów dynamicznych w programie MathWorks MATLAB jest do 5,5 razy szybsza niż najszybszy MacBook Pro z procesorem Intel i do 2 razy szybszy niż 16-calowy MacBook Pro z M1 Max.
  • Wydajność renderowania w Maxon Redshift jest do 5,3 razy większa niż w najszybszym MacBooku Pro z procesorem Intel i do 2,5 razy większa niż w 16-calowym MacBooku Pro z M1 Max.
  • Redukcja szumów w Blackmagic DaVinci Resolve Studio jest do 2,7 razy szybsza niż w najszybszym MacBooku Pro z procesorem Intel i do 65 procent szybsza niż w 16-calowym

MacBook Pro z M1 Max teraz dostępny w kolorze kosmicznej czerni

Modele MacBooka Pro z M3 Pro i M3 Max są dostępne w kolorze kosmicznej czerni – nowym, oszałamiającym kolorze, który jest niewątpliwie profesjonalny. Wykończenie charakteryzuje się przełomową chemią, która tworzy uszczelnienie anodowe, które znacznie redukuje odciski palców. Modele M3 Pro i M3 Max są również dostępne w kolorze srebrnym, a 14-calowy MacBook Pro z M3 jest dostępny w kolorze srebrnym i gwiezdnej szarości.

Zmiana zasad gry dla aktualizatorów

Nowy MacBook Pro to duże ulepszenie dla każdego użytkownika, zwłaszcza tych, którzy nie przeszli z komputera Mac z procesorem Intel. Model M3 Max jest aż 11 razy szybszy niż najszybszy model MacBooka Pro z procesorem Intel. Dzięki energooszczędności krzemu Apple przy zdecydowanej większości zadań użytkownicy nigdy nie usłyszą szumu wentylatorów. Żywotność baterii również rośnie – aż o 11 dodatkowych godzin w porównaniu z najszybszym modelem MacBooka Pro z procesorem Intel, a w przeciwieństwie do wielu laptopów PC, MacBook Pro zapewnia tę samą niesamowitą wydajność niezależnie od tego, czy jest podłączony do sieci, czy na baterii. Wyświetlacz Liquid Retina XDR to najlepszy na świecie wyświetlacz do laptopów, charakteryzujący się wyjątkową ciągłą jasnością na poziomie 1000 nitów i szczytową jasnością na poziomie 1600 nitów dla treści HDR, imponującym współczynnikiem kontrastu, żywymi kolorami i wyjątkowym kątem widzenia. Treść SDR jest teraz wyświetlana z jasnością do 600 nitów, czyli o 20 procent jaśniejszą niż wcześniej.

macOS Sonoma
macOS Sonoma zapewnia Macowi bogaty zestaw funkcji do pracy i zabawy. Użytkownicy mogą teraz umieszczać widżety bezpośrednio na pulpicie, wchodzić z nimi w interakcję jednym kliknięciem i uzyskiwać dostęp do rozbudowanego ekosystemu widżetów iPhone’a na swoim komputerze Mac dzięki magii Continuity. Wideokonferencje są jeszcze bardziej wciągające dzięki funkcjom ułatwiającym użytkownikom prezentację na odległość, w tym nakładki prezentera, która umieszcza prezentera nad udostępnianą treścią; i Reakcje, które umożliwiają zabawne efekty wideo uruchamiane gestami w kinowej jakości. W przeglądarce Safari profile umożliwiają oddzielne przeglądanie wielu tematów lub projektów, a aplikacje internetowe zapewniają szybszy dostęp do ulubionych witryn. Kolekcja nowych, oszałamiających wygaszaczy ekranu zawiera filmy w zwolnionym tempie przedstawiające lokalizacje na całym świecie.

macOS Sonoma również w pełni wykorzystuje możliwości krzemu Apple, oferując nowe, zaawansowane funkcje dla profesjonalistów. Nowy tryb wysokiej wydajności w udostępnianiu ekranu umożliwia niezwykle szybki zdalny dostęp do innego komputera Mac, dzięki czemu profesjonaliści mogą bezpiecznie pracować nad treściami najwyższej jakości z dowolnego miejsca. Tryb gry nadaje priorytet zadaniom graficznym, aby zapewnić niezmiennie wysoką liczbę klatek na sekundę i drastycznie zmniejszyć opóźnienia dzięki akcesoriom bezprzewodowym, aby zapewnić jeszcze bardziej wciągającą rozgrywkę w takich tytułach jak Baldur’s Gate 3, Lies of P i DEATH STRANDING DIRECTOR’S CUT.

Lepiej dla środowiska
MacBook Pro został zbudowany z myślą o trwałości. Obudowa jest wykonana z niestandardowego stopu, w którym zastosowano w 100% aluminium pochodzące z recyklingu i jest niezwykle trwała. We wszystkich magnesach MacBook Pro zastosowano także pierwiastki ziem rzadkich pochodzące w 100% z recyklingu, a na wielu płytkach drukowanych zastosowano cynę lutowniczą i złocenie pochodzące w 100% z recyklingu. MacBook Pro nie zawiera także wielu szkodliwych substancji, takich jak beryl, bromowane środki zmniejszające palność i rtęć, a 100% włókien drzewnych znajdujących się w opakowaniu pochodzi z recyklingu lub z odpowiedzialnie zarządzanych lasów.

Ceny i dostępność
Klienci mogą zamawiać nowego MacBooka Pro już dziś, w poniedziałek 30 października, na stronie apple.com/store oraz w aplikacji Apple Store w 27 krajach i regionach, w tym w USA. Nowy MacBook Pro zacznie docierać do klientów i będzie dostępny w sklepach Apple Store i autoryzowanych sprzedawców Apple od wtorku, 7 listopada.

Ceny 14-calowego MacBooka Pro z M3 zaczynają się od 1599 dolarów (USA) i 1499 dolarów (USA) w wersji edukacyjnej; ceny 14-calowego MacBooka Pro z M3 Pro w wersji edukacyjnej zaczynają się od 1999 USD (USA) i 1849 USD (USA); a 16-calowy MacBook Pro zaczyna się od 2499 dolarów (USA) i 2299 dolarów (USA) w wersji edukacyjnej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Blizzard twierdzi, że Overwatch 2 może powrócić do trybu 6 na 6, ale nie byłoby to łatwe

Jedną z największych zmian, jakie wprowadziła firma Blizzard, Ostrzeżenia 2 do tej pory było zmiana rozmiaru drużyny w grze z...

SearchGPT, długo oczekiwana wyszukiwarka OpenAI, uruchamia się z listą oczekujących

OpenAI oficjalnie wkracza do branży wyszukiwania. SearchGPT, nowa wyszukiwarka z inteligencją ChatGPT, jest startuje dziś jako „prototyp” w dostępie prywatnym. SearchGPT to wersja wyszukiwarki...

Generator wideo AI Runway’a został przeszkolony na podstawie tysięcy zeskrobanych filmów z YouTube’a

Według Runway, firma szkoliła swój generator tekstu na wideo za pomocą sztucznej inteligencji na tysiącach filmów z YouTube i pirackich filmów raport z...
Advertisment