Apple wyjaśnia, dlaczego nie wypuściło jeszcze komputera Mac z ekranem dotykowym


Pierwsze recenzje iPada Pro są tutaj i tak jak my zaokrąglone dzisiaj wcześniej, skupiają się głównie na nowych wyświetlaczach OLED, chipie M4 i ograniczeniach iPadOS jako platformy. W wywiadzie z Dziennik Wall Streetdyrektor ds. marketingu Apple, Tom Boger, wyjaśnił porównanie iPada z komputerem Mac i poruszył kwestię, czy Apple może kiedykolwiek wypuścić komputer Mac z ekranem dotykowym.

Boger, który pełni w Apple funkcję wiceprezesa ds. marketingu produktów Mac i iPad, wyjaśnił Joannie Stern, że Apple nie postrzega tych dwóch urządzeń jako konkurentów. Zamiast tego pomysł jest taki, że Mac i iPad uzupełniają się. iPad służy jako „urządzenie dotykowe”, podczas gdy Mac służy do „pośredniej manipulacji”.

„Nie postrzegamy ich jako urządzeń konkurencyjnych. Postrzegamy je jako urządzenia uzupełniające się” – powiedział mi w wywiadzie Tom Boger, wiceprezes Apple ds. marketingu produktów iPad i Mac. Powiedział, że iPad „zawsze był urządzeniem dotykowym”, podczas gdy Mac służy do „pośredniej manipulacji”, czyli używania klawiatury, myszy i/lub gładzika.

To naturalnie rodzi pytanie: czy Apple kiedykolwiek wypuści komputer Mac z ekranem dotykowym? Joanna wielokrotnie próbowała uzyskać odpowiedź – choćby podpowiedź – od Bogera:

Pozostał stanowczy: iPady służą do dotyku, komputery Mac nie. „MacOS reprezentuje zupełnie inny paradygmat przetwarzania danych” – powiedział. Wyjaśnił, że wielu klientów ma oba typy urządzeń i postrzega iPada jako sposób na „przedłużenie” pracy na komputerze Mac. Powiedział, że Apple Continuity pozwala z łatwością pracować na różnych urządzeniach.

Zapytałem Bogera, czy Apple kiedykolwiek zmieni zdanie w sprawie ekranu dotykowego.

„Och, nie mogę powiedzieć, że nigdy nie zmienimy zdania” – powiedział.

Pełną recenzję Joanny można przeczytać powyżej Na Dziennik Wall Street.

Mac z ekranem dotykowym: co mówią plotki?

Bloomberga Marka Gurmana zgłosił to Apple aktywnie rozwija komputery Mac z ekranem dotykowym. Według doniesień firma planuje premierę MacBooka Pro z ekranem dotykowym na rok 2025.

Reklama

Testowana przez Apple modernizacja MacBooka Pro zachowuje „tradycyjną konstrukcję laptopa”, obejmującą standardowy gładzik i klawiaturę. Różnica polega oczywiście na tym, że ekran „obsługiwałby wprowadzanie dotykowe i gesty – podobnie jak iPhone i iPad” – poinformował Gurman.

Czy Apple powinien wypuścić MacBooka Pro z ekranem dotykowym? Daj nam znać, co myślisz w komentarzach.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Saramonic Blink 500 B2+ to mnóstwo bezprzewodowych mikrofonów do iPhone’a w atrakcyjnej cenie

Jeśli szukasz iPhone'a mikrofonu bezprzewodowego, nie brakuje opcji, od tanich i przyjemnych po wyrafinowane. Saramonic Blink 500 B2+ ma na celu wypełnienie...

The best new movies coming in summer 2024

They say it’s a strange summer for movies. Studios are putting all their chips on 2025 being the year that movie...

MONTECH przedstawia płynne chłodnice procesorów AIO z serii HyperFlow ARGB

MONTECH, popularna marka podzespołów i urządzeń peryferyjnych do komputerów PC, wchodzi na rynek chłodzenia wodą procesora ze swoim pierwszym AIO – HyperFlow ARGB....
Advertisment