Apple wycofuje WhatsApp i Threads z App Store w Chinach [U: Signal and Telegram]


Aktualizacja: Zarówno Signal, jak i Telegram zostały również usunięte pod naciskiem Chin. Oświadczenie Apple w historii.


Na prośbę chińskiego rządu Apple usunął dwie aplikacje Meta z App Store w Chinach. Zarówno WhatsApp, jak i Threads zostały wyłączone w App Store, co uniemożliwia nowe instalacje aplikacji do przesyłania wiadomości i aplikacji społecznościowych.

Dlaczego Apple usunął dwie aplikacje w Chinach

Najpierw „Wall Street Journal”. zgłoszone rozwój wydarzeń w czwartkowy wieczór w USA. WSJ twierdzi, że najwyższy organ regulacyjny Internetu w Chinach zwrócił się do Apple z prośbą o wycofanie aplikacji Threads i WhatsApp z dostępności dla użytkowników iPhone’ów w Chinach.

Apple opowiada 9 do 5Mac że Chińska Administracja Cyberprzestrzeni w swoim wniosku powołuje się na obawy związane z bezpieczeństwem narodowym.

„Mamy obowiązek przestrzegać przepisów obowiązujących w krajach, w których prowadzimy działalność, nawet jeśli się z nimi nie zgadzamy” – mówi Apple. „Chińska administracja cyberprzestrzeni nakazała usunięcie tych aplikacji z chińskiej witryny sklepowej ze względu na obawy związane z bezpieczeństwem narodowym. Te aplikacje będą nadal dostępne do pobrania we wszystkich innych witrynach sklepowych, w których się pojawią”.

Reklama

Zdaniem Apple bezpośrednim ryzykiem niezastosowania się do żądań prawnych jest możliwość zamknięcia App Store w Chinach.

Wymagany VPN

Threads jest dostępny w Chinach od lipca ubiegłego roku kiedy zadebiutowała w pierwszej piątce aplikacji. Chiny zakazują dostępu do usług Meta, więc nieco zaskakujące jest to, że Threads przetrwały prawie rok. Zaskakujące jest również to, że WhatsApp był dostępny tak długo.

Meta usługi są nadal technicznie dostępne za pośrednictwem narzędzi VPN, które mogą fałszować lokalizacje. Prawdopodobnie użytkownicy iPhone’a nadal będą mogli uzyskać dostęp do usług za pomocą narzędzi VPN, jeśli aplikacje są już zainstalowane.

Apple regularnie spełnia żądania Chin dotyczące usuwania oprogramowania z App Store, w tym VPN, AktualnościI Media społecznościowe aplikacje, jeśli jest to wymagane prawnie.

Czas TikToka

Moment tego rozwoju jest jednak interesujący, jak twierdzi dyrektor generalny Apple Tim Cook był właśnie w regionie podczas regularnie zaplanowanej wizyty. Podczas Rachunek za zbycie TikTok wydaje się, że na razie utknął w Kongresie, a Chiny dzwoniące do Threads i wyrażające obawy dotyczące bezpieczeństwa narodowego WhatsApp brzmią jak odpowiedź.

WhatsApp i wątki może być pierwszą z wielu podobnych aplikacji które mają zostać zakazane przez Chiny od teraz do lata tego roku. Podobno wtedy zacznie obowiązywać ostateczny termin dla niezarejestrowanych aplikacji zagranicznych.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dlaczego zarząd OpenAI zwolnił Sama Altmana

Jesteśmy rozczarowani, że pani Toner w dalszym ciągu powraca do tych kwestii. Niezależna komisja zarządu współpracowała z kancelarią prawniczą Wilmer Hale, aby...

Dzięki uprzejmości FCC wyciekły szczegóły dotyczące nowych Galaxy Z Flip 6 i Galaxy Ring

Według zapisów testów FCC wygląda na to, że niezapowiedziany jeszcze Galaxy Z Flip 6 otrzyma nieznacznie większą pojemność baterii w porównaniu do Z...

Vivek Ramaswamy nie potrafi nawet dobrze wsadzić Buzzfeeda

Dobra, Vivek Ramaswamy, chciałeś mojej uwagi i teraz ją masz. Do tej pory znałem Cię przede wszystkim jako gościa, który tak histerycznie...
Advertisment