Apple wycofuje iTunes Movie Store, łącząc go z aplikacją telewizyjną


W iOS 17.2 i tvOS 17.2 firma Apple wprowadziła nowy sposób nawigacji w aplikacji telewizyjnej za pomocą paska bocznego która pozwala użytkownikom szybko przełączać się między różnymi sekcjami, takimi jak Szukaj, Obejrzyj teraz, Kanały, Sklep i Biblioteka. Apple zrobi jednak coś więcej, ponieważ planuje wkrótce wycofać dedykowany sklep iTunes Movie Store, łącząc go z aplikacją telewizyjną.

Dedykowany sklep iTunes Movie Store zostanie wycofany

W oparciu o kod z drugiej wersji beta systemów iOS 17.2 i tvOS 17.2 Apple wkrótce połączy iTunes Movie Store z aplikacją Apple TV. Chociaż użytkownicy mogą już kupować filmy i programy telewizyjne w aplikacji telewizyjnej, urządzenia Apple nadal mają dedykowaną aplikację iTunes Store.

Struny widziane przez 9 do 5Mac potwierdź, że użytkownicy wkrótce zobaczą następujący komunikat: „Filmy iTunes zostały przeniesione do aplikacji Apple TV”. Sekcja programów telewizyjnych zostanie również połączona z aplikacją Apple TV w regionach, w których jest ona dostępna. W wersji beta 2 użytkownicy nadal mogą uzyskać dostęp do sklepu iTunes Movie Store w dedykowanej aplikacji.

Resztki komentarzy inżynierów Apple w kodzie iOS sugerują, że zmiana zostanie wdrożona zdalnie, gdy aktualizacja stanie się publicznie dostępna. Karty Filmy i Programy TV znikną z iTunes Store po włączeniu nowych flag funkcji.

W Apple TV, które ma osobne aplikacje dla każdego segmentu iTunes Store, oczekuje się, że znikną także aplikacje iTunes Movies i iTunes TV Shows. Użytkownicy nadal będą mogli kupować filmy i programy telewizyjne za pomocą aplikacji Apple TV. To posunięcie to kolejny krok w kierunku położenia kresu marce iTunes, ponieważ oprogramowanie iTunes zostało usunięte z komputerów Mac w 2019 roku.

Reklama

Przed wydaniem wersji beta iOS 17.2, Bloomberga Marka Gurmana już to zgłosił Apple pracuje nad udoskonaleniem aplikacji telewizyjnej i zaprzestaniem udostępniania dedykowanego sklepu iTunes Movie Store. Na jego strona wsparciaApple już zaleca użytkownikom kupowanie filmów i programów telewizyjnych za pośrednictwem aplikacji telewizyjnej.

Więcej o iOS 17.2

Aplikacja Apple Journal |  iOS 17.2

iOS 17.2 zawiera nową aplikację Apple Journal, ogłoszoną po raz pierwszy na WWDC. Dostępna jest także obsługa wspólnych list odtwarzania w Apple Music, zmiany w reakcjach na dotknięcie oraz nowe widżety dla Zegara i Pogody. Aktualizacja umożliwia także nagrywanie filmów przestrzennych dla Apple Vision Pro przy użyciu iPhone’a 15 Pro.

Użytkownicy również to zauważyli niektóre filmy w aplikacji Apple TV mają teraz ikonę „3D”. przed wprowadzeniem na rynek Vision Pro na początku przyszłego roku. 9 do 5Mac następnie znalazłem odniesienia do sideloadingu w najnowszej wersji beta.

Oczekuje się, że Apple udostępni publicznie iOS 17.2 do końca roku.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Furiosa, prequel Mad Max: Na drodze gniewu, już wygląda niesamowicie

Czas wrócić na Drogę Furii w poszukiwaniu Walhalli w nowym wydaniu Spinoff Mad Maxa, Furiosa. W czwartek prequel otrzymał swój...

Najlepsza podklasa Druida, atuty i przewodnik budowy BG3

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The druid to klasa rzucająca, która koncentruje...

Najlepsza podklasa myśliwca BG3, osiągnięcia i przewodnik po budowie

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The Wojownik Jest the archetypowa klasa walcząca...
Advertisment