Apple WWDC 2024: 13 największych zapowiedzi


Przemówienie przewodnie konferencji Apple Worldwide Developers Conference dobiegło końca — a firma miała wiele do przekazania. Po raz pierwszy przyjrzeliśmy się funkcjom sztucznej inteligencji dostępnym na urządzeniach Apple i kilku głównym aktualizacjom systemów operacyjnych firmy.

Jeśli przegapiłeś możliwość obejrzenia przemówienia na żywo, zebraliśmy wszystkie najważniejsze ogłoszenia, które możesz sprawdzić poniżej.

Pierwszy system sztucznej inteligencji Apple pojawi się na iPhonie, iPadzie i komputerze Mac

Ponieważ prawie wszystkie wielkie technologie włączają się w boom na sztuczną inteligencję, nie jest zaskoczeniem, że Apple wypuszcza własny system sztucznej inteligencji. Apple Intelligence to nowy system inteligencji osobistej firmy, „który umieszcza potężne modele generatywne w samym sercu iPhone’a, iPada i komputera Mac”. Zapewnia to mnóstwo nowych możliwości w natywnych aplikacjach Apple, takich jak możliwość generowania obrazów lub podsumowywania tekstu.

Apple Intelligence kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo, ponieważ system automatycznie podejmie decyzję, czy musi skorzystać z przetwarzania na urządzeniu, czy też skontaktować się z prywatnym serwerem chmury obliczeniowej Apple, aby spełnić Twoje żądanie. System będzie dostępny za darmo oraz na iPhonie 15 Pro, a także na iPadach i Macach z chipem M1 i nowszych.

Duży nacisk Apple na sztuczną inteligencję obejmuje także Siri. Ulepszony asystent głosowy będzie teraz głębiej zintegrowany z iPhonem i będzie wyglądał jako pulsujące światło na krawędzi urządzenia. Zapewni to większą kontrolę nad aplikacjami, umożliwiając poproszenie asystenta głosowego o znalezienie informacji w konkretnym e-mailu lub nawet o wyświetlenie zdjęcia jednego z Twoich znajomych. Apple polega na LLM, aby pomóc Siri lepiej zrozumieć, co mówisz i śledzić dalsze prośby i pytania.

Apple buduje ChatGPT w Siri

Zdjęcie: Allison Johnson / The Verge

Reklama

Duża aktualizacja sztucznej inteligencji Siri obejmuje również integrację z chatbotem ChatGPT OpenAI. Dzięki nowej integracji Siri automatycznie określi, czy zapytanie będzie lepiej dopasowane do ChatGPT. Następnie poprosi o Twoją zgodę przed wysłaniem prośby do ChatGPT. Będziesz mógł korzystać z ChatGPT poprzez Siri za darmo i bez konta.

Nowe funkcje AI w poczcie, wiadomościach, zdjęciach i nie tylko

Apple wprowadza szereg nowych funkcji sztucznej inteligencji w swoich aplikacjach w systemie iOS 18, w tym możliwość podsumowywania wiadomości e-mail i generowania odpowiedzi. Firma pokazała swoją nowość Funkcja Genmojiumożliwiając tworzenie niestandardowych emoji na podstawie podpowiedzi tekstowych, wraz z nowym generatorem obrazów AI o nazwie Image Playground.

Apple wprowadza sztuczną inteligencję także do aplikacji Zdjęcia, umożliwiając wyszukiwanie zdjęć przy użyciu języka naturalnego. Możesz także wyczyścić obiekty w tle zdjęć, podobnie jak Magiczna gumka Google. Ponadto Apple dodaje transkrypcje i podsumowania oparte na sztucznej inteligencji do aplikacji Notatki i Telefon.

iPhone staje się bardziej konfigurowalny w iOS 18

Oprócz całej sztucznej inteligencji Apple wprowadza nowe, bardziej konfigurowalne Centrum sterowania w iOS 18. Wprowadza także możliwość swobodnego umieszczania ikon aplikacji na ekranie głównym. Wraz z nadchodzącą aktualizacją firma umożliwi także zablokowanie niektórych aplikacji, uniemożliwiając innym osobom korzystanie z nich, gdy oddasz im telefon.

Inne ważne zmiany obejmują przeprojektowanie aplikacji Zdjęcia i nowy tryb gry dla iPhone’a co minimalizuje aktywność w tle, aby zoptymalizować rozgrywkę.

iPhone w końcu otrzymuje wsparcie RCS

Po ogłoszeniu wsparcie dla RCS w zeszłym rokuJabłko potwierdził, że nadchodzi z iOS 18. Nie rozszerzono jednak żadnych innych szczegółów.

iMessage otrzyma także inne ulepszenia, w tym możliwość planowania SMS-ów i obsługę Wysyłanie wiadomości SMS przez satelitę. Apple wprowadza także kolorowe opcje Tapback, które umożliwiają pogrubianie, podkreślanie i pochylanie tekstu.

Apple TV Plus dodaje funkcję „inSights”, która informuje, który aktor występuje na ekranie

Apple TV Plus otrzymuje nową funkcję, która pozwala przesunąć palcem w dół na pilocie, aby wyświetlić aktorów i ich postacie z oglądanego filmu lub programu telewizyjnego. Możesz także sprawdzić aktualnie odtwarzany utwór i dodać go do listy odtwarzania Apple Music. Apple TV Plus automatycznie wyświetli napisy, gdy wyciszysz program i będzie obsługiwać projektory 21:9.

Aplikacja Hasła do śledzenia Twoich loginów

Jak głoszono w zeszłym tygodniuApple udostępniło nową aplikację Hasła, która umożliwia śledzenie danych logowania na różnych urządzeniach. Aplikacja umożliwia generowanie i przechowywanie haseł podobnych do innych menedżerów haseł, takich jak LastPass i 1Password. Hasła będą dostępne na iOS, iPadOS, macOS, VisionOS, a nawet Windows.

iPadOS 18 dodaje aplikację Kalkulator z obsługą Apple Pencil

Zdjęcie: Allison Johnson / The Verge

Ponad dziesięć lat po wydaniu iPad wreszcie otrzymuje aplikację Kalkulator. Zawiera nową funkcję o nazwie Math Notes, która pozwala używać Apple Pencil do pisania równań na iPadzie, a aplikacja rozwiązuje je za Ciebie.

Jabłko wprowadza funkcję Smart Script która wykorzystuje uczenie maszynowe do poprawy wyglądu pisma odręcznego i sprawdzania pisowni w notatkach.

macOS 15 pozwoli Ci wykonać kopię lustrzaną iPhone’a

Następna aktualizacja systemu macOS firmy Apple umożliwi wykonanie kopii lustrzanej iPhone’a na komputerze Mac. Będziesz mógł wchodzić w interakcję ze swoim iPhonem bezpośrednio z komputera Mac, umożliwiając przeglądanie powiadomień i słuchanie dźwięku odtwarzanego z urządzenia mobilnego.

W przeglądarce Safari pojawi się także nowa funkcja Najciekawsze, która wykorzystuje uczenie maszynowe do wybierania interesujących części strony.

Apple automatycznie wyświetli widżety w systemie watchOS 11

Zdjęcie: Allison Johnson / The Verge

W systemie watchOS 11 pojawi się także mnóstwo nowych funkcji, w tym nowa funkcja, która automatycznie dodaje widżety w zależności od tego, kiedy ich potrzebujesz. Apple wprowadza nową aplikację Vitals, która pozwoli Ci „jednym spojrzeniem poznać najważniejsze wskaźniki zdrowotne”, a także nowe funkcje śledzenia cyklu, aktywności na żywo i obsługę funkcji Check In, dzięki której Twoi bliscy będą mogli śledzić Cię podczas treningu .

VisionOS 2 dodaje zdjęcia przestrzenne i ultraszeroki wyświetlacz Mac

Firma Apple ogłosiła VisionOS 2, pierwszą dużą aktualizację systemu operacyjnego. Jedna z nowych funkcji dostępnych w Vision Pro wykorzystuje uczenie maszynowe, aby nadać głębi istniejącemu zdjęciu. Aktualizacja wprowadzi także obsługę ultraszerokiego wirtualnego wyświetlacza Mac, bardziej intuicyjne gesty oraz obsługę trybu podróżowania w pociągach.

Apple również planuje wprowadzić Vision Pro do większej liczby krajów, w tym do Chin, Singapuru, Australii, Kanady, Francji i Wielkiej Brytanii.

Następna aktualizacja AirPods Pro pozwoli Ci cicho odpowiadać na Siri

W kolejnej aktualizacji oprogramowania słuchawek AirPods Pro Apple wprowadza funkcję Siri Interactions, dzięki której możesz kręcić głową na tak lub nie, aby odpowiedzieć na ogłoszenia Siri. AirPods Pro są również wyposażone w izolację głosu, która poprawia jakość głosu i redukuje hałas w tle.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Gwiezdne Wojny: Największym i najdziwniejszym jajkiem wielkanocnym Akolity jest Jedi Plo Koon

Nowa seria Gwiezdnych Wojen od Lucasfilm Akolita ma zasłużył na pochwałę za zwykłe istnienie poza sagą Skywalker – po 47...

Oto, jak przygotować komputer Mac na system macOS Sequoia za pomocą narzędzia CleanMyMac X

Obraz: CleanMyMac X Nowy system MacOS Sequoia firmy Apple oficjalnie pojawi się jesienią, więc Wyczyść MyMaca X udzielił nam świetnych rad, jak najlepiej przygotować...

Tożsamość Mistrza Sithów z „Akolity” jest już całkiem jasna

Akolita utrzymuje w tajemnicy tożsamość tajemniczego Mistrza Sithów, ale – naszym skromnym zdaniem – nie może być to jaśniejsze. Przez...
Advertisment