Apple @ Work: zarządzanie urządzeniami pojawia się w Vision Pro w ciągu kilku dni, a nie lat


Usługa Apple @ Work jest dostarczana wyłącznie przez firmę Mosyle, jedyna zunifikowana platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które integruje w jednej profesjonalnej platformie wszystkie rozwiązania niezbędne do płynnego i automatycznego wdrażania, zarządzania i ochrony urządzeń Apple w pracy. Ponad 45 000 organizacji zaufało firmie Mosyle, dzięki której miliony urządzeń Apple będą gotowe do pracy bez wysiłku i po przystępnej cenie. Poproś o ROZSZERZONY okres próbny już dziś i zrozum, dlaczego Mosyle to wszystko, czego potrzebujesz do pracy z Apple.

Wraz z wydaniem wersji beta wizjaOS 1.1, menedżerów Apple IT spotkała niespodzianka: dostępna będzie teraz obsługa zarządzania urządzeniami. Z ludźmi z Mosyle I Jamf dodając wczesne wsparcie dla swoich klientów, jest dla mnie bardzo jasne, co się tutaj dzieje: Apple oczekuje, że Vision Pro będzie używany w pracy, a wsparcie w zakresie zarządzania urządzeniami jest ich sygnałem dla firm, że Vision Pro oznacza biznes.

Informacje o Apple @ Work: Bradley Chambers zarządzał korporacyjną siecią informatyczną od 2009 do 2021 roku. Dzięki swojemu doświadczeniu we wdrażaniu i zarządzaniu zaporami ogniowymi, przełącznikami, systemem zarządzania urządzeniami mobilnymi, Wi-Fi klasy korporacyjnej, tysiącami komputerów Mac i tysiącami iPadów Bradley pokaże, w jaki sposób Apple Menedżerowie IT wdrażają urządzenia Apple, budują sieci do ich obsługi, szkolą użytkowników, historie z okopów zarządzania IT oraz sposoby, w jakie Apple może ulepszyć swoje produkty dla działów IT.


Wracając do przykładu, Apple Watch został wydany w 2015 roku. Wsparcie w zakresie zarządzania urządzeniami otrzymało dopiero… w 2023 roku. Apple Watch potrzebował 8 lat, aby stać się urządzeniem „pracującym”, podczas gdy Vision Pro potrzebował mniej niż osiem dni.

„Nieustanne innowacje Apple w postaci Apple Vision Pro stwarzają niezliczone możliwości rozwoju i pomogą wytyczyć nową przyszłość pracy, nauki i nie tylko” – powiedział Alcyr Araujo, założyciel i dyrektor generalny Mosyle. „Zaobserwowaliśmy duży wzrost zainteresowania nowym produktem i jesteśmy gotowi pomóc klientom w bezproblemowym testowaniu i wdrażaniu go w przyszłości”.

„Apple Vision Pro oferuje firmom ekscytującą możliwość zmiany sposobu, w jaki pracownicy wykonują pracę” – mówi Matt Vlasach, wiceprezes ds. zarządzania produktami w firmie Jamf. „I co ważne, obsługuje wszystkie podstawowe funkcje urządzenia klasy korporacyjnej, od Secure Enclave, poprzez zarządzanie urządzeniami, uwierzytelnianie biometryczne, aż po sieci o zerowym zaufaniu. Z niecierpliwością czekamy na pomoc naszym wspólnym klientom we wdrażaniu każdego z tych fundamentów w Apple Vision Pro poprzez wykorzystanie natywnych interfejsów API i kompletnej platformy Jamf, umożliwiając organizacjom odkrywanie nowych sposobów pracy przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa, wydajności i prywatności”.

Czy firmy przyjmą Vision Pro?

Firmy mogą, ale nie muszą, zacząć postrzegać Vision Pro jako potencjalne urządzenie do pracy. Bez wsparcia w zakresie zarządzania urządzeniami na pewno tak się nie stanie. Wsparcie w zakresie zarządzania urządzeniami to stawka dla każdego nowego produktu Apple w miejscu pracy. Dlatego Apple TV obsługuje także zdalne zarządzanie.

Reklama

Przy cenie 3500 dolarów nie zastąpi on Macbook Air w najbliższym czasie, ale Ten Vision Pro nie jest rozwiązaniem, które szybko zostanie przyjęte w biznesie. Będzie to przyszła wersja, która waży mniej, ma dłuższą baterię i jest tańsza. Obliczenia przestrzenne to zupełnie nowy świat obliczeń i firmom zajmie trochę czasu, zanim zrozumieją, gdzie będzie to miało wpływ. Tu nie chodzi o Vision Pro pracujący dla niektórych przypadków użycia. Musi być lepiej. Tak jak są zadania, w których Mac przewyższa iPada, nie umniejsza to zalet iPada. Podejrzewam, że zobaczymy mocne przypadki zastosowania w opiece zdrowotnej i produkcji. Używam jednak tylko swojej wyobraźni.

Nie wiem, dokąd stąd pójdziemy. Czy pozostanie produktem niszowym z najwyższej półki? Czy sprowadzenie go do ceny MacBooka Air zajmie dekadę? Czy waga spadnie na tyle, że będziesz mogła ją nosić cały dzień? To wszystko są główne pytania, których nie znamy. Wiem, że kiedy Apple Watch został pierwotnie wypuszczony na rynek, skupiał się wyłącznie na aspekcie połączenia cyfrowego i z czasem przekształcił się w urządzenie zapewniające zdrowie i kondycję. Oryginalny iPhone nie mógł nagrywać wideo ani wysyłać wiadomości obrazkowych, ale obecnie są to prawdopodobnie najczęstsze przypadki użycia.

Moja rada dla każdego, kto zastanawia się nad możliwymi zastosowaniami Vision Pro w pracy, to zachować ciekawość. Nawet jeśli nie chcesz dziś żadnej części Vision Pro, nie oceniaj, jak platforma może ewoluować za 5–10 lat.

Bądź ciekawy, a nie osądzaj

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Aplikacja Threads zapewnia szybki dostęp do aparatu i opcję zapisywania wersji roboczych

Niedawno o tym pisaliśmy Wątkiplatforma mikroblogowa Meta, wdrażamy funkcję Trendy. Chociaż jest to dostępne tylko dla niektórych użytkowników w USA, użytkownicy na...

Concept przewiduje, że Apple może wprowadzić nowe funkcje do systemu VisionOS 2

Chociaż Vision Pro pojawił się w sklepach zaledwie kilka tygodni temu, Apple ogłosiło nowe urządzenie w czerwcu ubiegłego roku na WWDC – i...

Vice porzuca Vice.com i zwalnia setki pracowników

Po niemal trzech dekadach Wice przestanie publikować artykuły na swojej stronie internetowej. Wiceprezes ds. mediów, Bruce Dixon, powiedział dzisiaj, że firma zamierza...
Advertisment