Apple @ Work: Apple udostępnia urządzenia do ładowania bocznego w usłudze Apple Business Manager poza programem Apple Configurator


Apple @ Work jest dostarczany przez Mosyle, jedyna ujednolicona platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które w pełni integruje 5 różnych aplikacji na jednej platformie Apple, umożliwiając firmom łatwe i automatyczne wdrażanie, zarządzanie i ochronę wszystkich urządzeń Apple. Ponad 38 000 organizacji wykorzystuje rozwiązania Mosyle do automatyzacji wdrażania, zarządzania i zabezpieczania milionów urządzeń Apple każdego dnia. Poproś o BEZPŁATNE konto już dziś i odkryj, jak możesz uruchomić autopilota swojej floty Apple w cenie, w którą trudno uwierzyć.

Apple od dawna jest znane ze swoich eleganckich i przyjaznych dla użytkownika produktów, ale marka przyciąga nie tylko konsumentów. W ostatnich latach Apple poczynił również znaczące postępy na rynku przedsiębiorstw, a jednym z powodów jego sukcesu była chęć otwarcia swoich platform dla działów IT i dostawców zewnętrznych. Pozwoliło to firmom dostosowywać i integrować urządzenia i oprogramowanie Apple z istniejącymi systemami, ułatwiając pracownikom bezproblemową pracę na różnych urządzeniach i platformach.

O Apple@Work: Bradley Chambers zarządzał korporacyjną siecią IT w latach 2009-2021. Dzięki swojemu doświadczeniu we wdrażaniu i zarządzaniu zaporami ogniowymi, przełącznikami, systemem zarządzania urządzeniami mobilnymi, Wi-Fi klasy korporacyjnej, setkami komputerów Mac i setkami iPadów, Bradley przedstawi sposoby, w jakie Apple Menedżerowie IT wdrażają urządzenia Apple, budują wspierające je sieci, szkolą użytkowników, opowiadają historie z okopów zarządzania IT oraz sposoby, w jakie Apple może ulepszać swoje produkty dla działów IT.

Oferując narzędzia bezpieczeństwa i zarządzania klasy korporacyjnej, a także ściśle współpracując z zewnętrznymi dostawcami w celu opracowania niestandardowych rozwiązań, Apple stał się podstawowym wyborem dla wielu organizacji, które chcą zmodernizować i usprawnić swoje operacje IT. W posunięciu, które pozostało nieco niezauważone, dostawcy mogą teraz tworzyć rozwiązania dla swoich klientów sideload urządzeń do usługi Apple Business Manager i Apple School Manager.

Co to jest Apple Business Manager?

Apple Business Manager umożliwia administratorom IT zarządzanie urządzeniami i aplikacjami Apple oraz wdrażanie ich w organizacji. Został zaprojektowany, aby ułatwić automatyzację rejestracji urządzeń oraz zakup/dystrybucję aplikacji do rozwiązania do zarządzania urządzeniami. Kiedy kierownik IT kupuje urządzenie z portalu biznesowego Apple lub od sprzedawcy autoryzowanego przez Apple, jest ono automatycznie dodawane do usługi Apple Business Manager. Kiedy pracownik uruchamia komputer Mac po raz pierwszy, jest on automatycznie rozpoznawany jako część firmy, a zatem rozpoczyna proces łączenia się z systemem zarządzania urządzeniami, instalowania aplikacji, konfigurowania profili konfiguracyjnych itp. Szczerze mówiąc , to niesamowite rozwiązanie – szczególnie dla organizacji zdalnych.

Dodawanie urządzeń do usługi Apple Business Manager, jeśli zostały zakupione w innym miejscu

Reklama

Jeśli kupisz komputer Mac z Amazon z powodu dobrej sprzedaży lub potrzebujesz czegoś szybciej, niż Apple może ci to dostarczyć, nie pojawi się on w Apple Business Manager. Nie oznacza to, że nie możesz zarejestrować go w swoim rozwiązaniu do zarządzania urządzeniami, ale oznacza to, że nie będzie częścią modelu wdrażania bezdotykowego. Pod koniec 2021 r. Apple wydany Konfigurator Apple dla iPhone’achociaż.

Korzystając z Apple Configurator na iPhonie, stało się możliwe dodawanie komputerów Mac, które nie zostały zakupione bezpośrednio od Apple lub autoryzowanego sprzedawcy, do Apple Business Manager i Apple School Manager za pomocą samego iPhone’a. Tylko komputery Mac z chipami T2 (2018 lub nowszymi) lub Apple Silicon (M1 lub nowszymi) są zgodne z tą metodą konfiguracji za pomocą Apple Configurator na iPhonie.

Nowe opcje bocznego ładowania komputerów Mac do usługi Apple Business Manager

W ciągu ostatnich kilku tygodni na portalu deweloperskim Apple pojawiła się nowa strona z następującymi informacjami:

Zezwalaj użytkownikom aplikacji MDM innych firm na dodawanie urządzeń z systemem macOS i iOS do ich organizacji.

Ta struktura zapewnia interfejs użytkownika dla administratorów urządzeń, który umożliwia dodawanie urządzeń z systemami macOS, iOS i iPadOS do ich organizacji Apple School Manager, Apple Business Manager i Apple Business Essentials. Dostępny widok SwiftUI umożliwia użytkownikowi z uprawnieniami do rejestracji urządzeń logowanie się przy użyciu zarządzanego Apple ID i dodawanie urządzeń do swojej organizacji.

Ta funkcja wymaga dostępu do Bluetooth w celu wykrycia i sparowania urządzeń w pobliżu oraz dostępu do aparatu w celu zeskanowania wizualnych kodów PIN parowania. Aby korzystać z tej funkcji, musisz mieć uprawnienie do automatycznej rejestracji urządzeń. Aby uzyskać pozwolenie na to uprawnienie, zob Zautomatyzowane żądanie uprawnień do rejestracji urządzeń.

Podsumowując, oznacza to, że dostawcy rozwiązań do zarządzania urządzeniami mogą teraz tworzyć własne aplikacje do dodawania komputerów Mac do usług Apple Business Manager i Apple School Manager. Dlaczego to ma znaczenie?

Ponieważ organizacje w coraz większym stopniu polegają na technologii, aby napędzać swoją działalność biznesową, działy IT nieustannie poszukują sposobów na uniknięcie uzależnienia od dostawcy na wiele możliwych sposobów. Otwierając w ten sposób swoją platformę, Apple pokazuje swoje zaangażowanie we współpracę z działami IT i innymi dostawcami w celu stworzenia bardziej elastycznej i dostosowywalnej strategii IT dla przedsiębiorstw. To sprawia, że ​​jest to bardziej atrakcyjna opcja dla organizacji, które chcą zmodernizować i usprawnić swoje operacje IT, i pomaga upewnić się, że nie są one zamknięte na jednego dostawcę. Dostawcy zarządzania urządzeniami mogą zintegrować to z istniejącymi rozwiązaniami w celu usprawnienia obsługi. To zwycięstwo dla dostawców rozwiązań MDM. To wygrana dla klientów. Apple nie generuje przychodów z Apple Configurator, więc nie ma powodu, aby utrzymywać go jako system zamknięty.

Apple @ Work jest dostarczany przez Mosyle, jedyna ujednolicona platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które w pełni integruje 5 różnych aplikacji na jednej platformie Apple, umożliwiając firmom łatwe i automatyczne wdrażanie, zarządzanie i ochronę wszystkich urządzeń Apple. Ponad 38 000 organizacji wykorzystuje rozwiązania Mosyle do automatyzacji wdrażania, zarządzania i zabezpieczania milionów urządzeń Apple każdego dnia. Poproś o BEZPŁATNE konto już dziś i odkryj, jak możesz uruchomić autopilota swojej floty Apple w cenie, w którą trudno uwierzyć.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!