Apple właśnie zabił ostatniego Maca za pomocą paska Touch Bar


Apple w końcu tego dokonało. Po wykonaniu 14-calowego MacBooka Pro bardziej przystępneApple zaprzestało udostępniania ostatniego MacBooka Pro z paskiem dotykowym. Tak dawno niezrozumiany i niedoceniony pasek OLED z dynamicznie zmieniającymi się interfejsami. Pasek dotykowy. 27 października 2016 r. – 30 października 2023 r.

Firma Apple wprowadziła pasek Touch Bar jako zamiennik fizycznych klawiszy funkcyjnych w 2016 roku. Technologia ta została wprowadzona w pierwszych MacBookach Pro ze złączem USB-C. Mniej niezawodna klawiatura, utrata gniazda MagSafe/SD/HDMI i przejście z USB-A na USB-C sprawiły, że życie paska Touch Bar było trudne.

Pasek Touch Bar pozostał ekskluzywnym rozwiązaniem dla MacBooka Pro, pomimo pewnego apetytu na niego na komputerach stacjonarnych MacBook Air i Mac. Brak spójności w zakresie dostępności paska dotykowego sprawił, że wsparcie dla zewnętrznych programistów stało się mniej ważne. Apple również nigdy nie poświęcił temu uwagi w wersjach systemu macOS.

Firma Apple rozpoczęła proces pozbywania się paska Touch Bar, przeprojektowując MacBooka Pro do obecnego wyglądu. Zamiast tego 14-calowe i 16-calowe MacBooki Pro z krzemem Apple przywróciły fizyczny rząd klawiszy funkcyjnych. Apple kontynuowało aktualizację tańszego 13-calowego MacBooka Pro z paskiem Touch Bar, dodając chipy M1 i M2.

Jednak od dzisiejszego wieczoru MacBook Pro z paskiem Touch Bar należy już do przeszłości. Chcesz ostatniego Maca z paskiem dotykowym? The 13-calowy MacBook Pro ze złączem M2 będą dostępne dla zewnętrznych sprzedawców detalicznych przez ograniczony czas.

Reklama

Więcej

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Na zdjęciu dysk SSD Corsair MP600 Micro M.2-2242

Corsair zaprezentował MP600 Micro, dysk SSD M.2 NVMe w formacie M.2-2242 (o długości 42 mm), który jest nieco większy od dysku MP600 Mini...

Recenzja EcoFlow Glacier: lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu zasilana energią słoneczną

Nie wiem, komu potrzebna jest zasilana bateryjnie lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu na kółkach, które można ładować za pomocą panelu słonecznego, ale...

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...
Advertisment