Apple właśnie zabił ostatniego Maca za pomocą paska Touch Bar


Apple w końcu tego dokonało. Po wykonaniu 14-calowego MacBooka Pro bardziej przystępneApple zaprzestało udostępniania ostatniego MacBooka Pro z paskiem dotykowym. Tak dawno niezrozumiany i niedoceniony pasek OLED z dynamicznie zmieniającymi się interfejsami. Pasek dotykowy. 27 października 2016 r. – 30 października 2023 r.

Firma Apple wprowadziła pasek Touch Bar jako zamiennik fizycznych klawiszy funkcyjnych w 2016 roku. Technologia ta została wprowadzona w pierwszych MacBookach Pro ze złączem USB-C. Mniej niezawodna klawiatura, utrata gniazda MagSafe/SD/HDMI i przejście z USB-A na USB-C sprawiły, że życie paska Touch Bar było trudne.

Pasek Touch Bar pozostał ekskluzywnym rozwiązaniem dla MacBooka Pro, pomimo pewnego apetytu na niego na komputerach stacjonarnych MacBook Air i Mac. Brak spójności w zakresie dostępności paska dotykowego sprawił, że wsparcie dla zewnętrznych programistów stało się mniej ważne. Apple również nigdy nie poświęcił temu uwagi w wersjach systemu macOS.

Firma Apple rozpoczęła proces pozbywania się paska Touch Bar, przeprojektowując MacBooka Pro do obecnego wyglądu. Zamiast tego 14-calowe i 16-calowe MacBooki Pro z krzemem Apple przywróciły fizyczny rząd klawiszy funkcyjnych. Apple kontynuowało aktualizację tańszego 13-calowego MacBooka Pro z paskiem Touch Bar, dodając chipy M1 i M2.

Jednak od dzisiejszego wieczoru MacBook Pro z paskiem Touch Bar należy już do przeszłości. Chcesz ostatniego Maca z paskiem dotykowym? The 13-calowy MacBook Pro ze złączem M2 będą dostępne dla zewnętrznych sprzedawców detalicznych przez ograniczony czas.

Reklama

Więcej

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Klasyczny przewodnik z okazji Dnia Społeczności Pokémon Go Cyndaquil

PokemonGo organizuje wydarzenie Klasyczne z okazji Dnia Społeczności Cyndaquil 22 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w...

AT&T nadal nie chce oferować usług telefonii stacjonarnej w Kalifornii

AT&T nie może wyłączyć usługi telefonii stacjonarnej klientom w całej Kalifornii. W orzeczenie w czwartekKalifornijska Komisja ds. Usług Publicznych (CPUC) odrzuciła wniosek...

Redbox przegapił wielomilionową płatność, na którą nie mógł sobie pozwolić

Sytuacja finansowa Redbox w dalszym ciągu wymyka się spod kontroli. W czwartek sąd w Los Angeles wydał wyrok na kwotę 16,7 mln...
Advertisment