Apple Watch rezygnuje z funkcji pomiaru tlenu we krwi, aby ominąć zakaz importu


Funkcja pomiaru tlenu we krwi wkrótce zniknie z nowych urządzeń Apple Watch Series 9 i Watch Ultra 2. Chociaż sam Apple nie wydał oświadczenia ani nie odpowiedział na naszą prośbę o komentarz, jedno i drugie Bloomberga I 9 do 5Mac zgłaszają, że ta funkcja zostanie wycofana i że amerykański urząd celny i ochrony granic zatwierdził to rozwiązanie, co umożliwi Apple rozważenie sprzedaży obu produktów po tym, jak ich sprzedaż została zakazana w zeszłym roku.

Zarówno Apple Watch Series 9, jak i Watch Ultra 2 zostały zakazane w USA pod koniec ubiegłego roku w wyniku sporu patentowego z producentem urządzeń medycznych Masimo. The Komisja Handlu Międzynarodowego (ITC) wydała orzeczenie że czujniki tlenu we krwi w obu urządzeniach naruszają patenty Masimo.

Od tego czasu Apple próbował wprowadzać zmiany w zegarkach, próbując uniknąć patentów Masimo. Celnicy mieli za zadanie ustalić, czy zaproponowane przez spółkę zmiany były wystarczające, a wg list od prawników Masimo opublikowany przez 9 do 5Mac wydawało się, że wszystkie strony zgodziły się co do nowego planu usunięcia tej funkcji z Apple Watch Series 9 i Watch Ultra 2.

Marka Gurmana przy Bloomberga dodatkowo raportuje że zmodyfikowane zegarki zostały już wysłane do sklepów detalicznych Apple, ale poinstruowano je, aby nie sprzedawały zmodyfikowanych zegarków do czasu otrzymania informacji od firmy.

Na razie wydaje się, że funkcja ta jest nadal aktywna w zegarkach już sprzedanych i nie jest jasne, czy zegarki te stracą tę funkcję w przyszłej aktualizacji oprogramowania, czy też będą mogły nadal korzystać z funkcji pomiaru tlenu we krwi. Naturalnie zwróciliśmy się do Apple z prośbą o wyjaśnienie całej tej kwestii, ponieważ niezwykle rzadko zdarza się, aby potwierdzenie pochodziło nie od urzędu celnego lub Apple, ale od Masimo.

Dopóki Apple nie wyda takiego czy innego oświadczenia, warto dokładnie zapoznać się z notatkami przed zastosowaniem jakiejkolwiek aktualizacji zegarka.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Uzyskaj ograniczoną czasowo zniżkę na ten wielourządzeniowy power bank za 199,99 USD

Grafenowy power bank Flash Pro Plus potrafi po trochu wszystkiego. Ma akumulator o pojemności 25 000 mAh, porty USB-C i USB-A, bezprzewodowe...

Próbkowanie Kioxia Najnowsza generacja UFS Ver. Wbudowane urządzenia pamięci Flash 4.0

Kioxia Corporation, światowy lider w dziedzinie rozwiązań pamięciowych, ogłosiła dzisiaj, że rozpoczęła próbkowanie najnowszej generacji pamięci Universal Flash Storage (UFS) wer. Urządzenia...

Czy Trubbish może być błyszczący w Pokémon Go?

Trubbish, Pokémon w worku na śmieci z Unovy, można znaleźć na wolności w Pokemon Go. Tak, Trubbish może się błyszczeć...
Advertisment