Apple (w pewnym sensie) usuwa wymóg, aby aplikacje oferowały obsługę „Zaloguj się za pomocą Apple”.


W App Store pojawi się kolejna mała, ale zauważalna zmiana. Firma Apple zmieniła swoje wytyczne dotyczące sklepu App Store, usuwając wymóg, zgodnie z którym aplikacje korzystające z opcji logowania innych firm, takich jak Google, Facebook i Twitter, muszą również korzystać z funkcji Zaloguj się przez Apple.

Zmiana ta ma jednak jedną wielką gwiazdkę. Podczas gdy programiści nie technicznie wymagane do korzystania z funkcji Zaloguj się przez Apple, muszą oferować „dodatkową usługę logowania z określonymi funkcjami prywatności”.

Wcześniej wytyczne dotyczące App Store mówiły:

„Aplikacje korzystające z usługi logowania innej firmy lub społecznościowej (takiej jak logowanie przez Facebooka, logowanie przez Google, logowanie przez Twittera, logowanie przez LinkedIn, logowanie przez Amazon lub logowanie przez WeChat) w celu skonfigurowania lub uwierzytelnienia głównego konta użytkownika z aplikacją musi także oferować opcję Zaloguj się przez Apple jako równoważną opcję. Konto główne użytkownika to konto, które zakłada w Twojej aplikacji w celu identyfikacji, logowania się i uzyskiwania dostępu do Twoich funkcji i powiązanych usług.

Dzięki zapowiedziom z tego tygodnia Apple to zrobił zaktualizowano Wytyczne dotyczące App Store stwierdzenie, że aplikacje korzystające z usług logowania stron trzecich lub usług logowania społecznościowego „muszą również oferować jako równoważną opcję inną usługę logowania” z następującymi funkcjami prywatności:

  • usługa logowania ogranicza zbieranie danych do imienia i adresu e-mail użytkownika
  • usługa logowania pozwala użytkownikom zachować prywatność adresu e-mail w ramach konfiguracji konta
  • usługa logowania nie śledzi użytkowników podczas interakcji z Twoją aplikacją

Ta zmiana dotyczy Wytycznych App Store na całym świecie. O zmianach Apple wspomniało także w swoim komunikacie prasowym opublikowany w czwartek.

Reklama

Podobnie jak poprzednio, Apple ma te same cztery wyjątki, gdy programiści nie muszą oferować opcji logowania zorientowanej na prywatność:

  • Twoja aplikacja korzysta wyłącznie z systemów konfiguracji konta i logowania należących do Twojej firmy.
  • Twoja aplikacja to aplikacja edukacyjna, korporacyjna lub biznesowa, która wymaga od użytkownika zalogowania się przy użyciu istniejącego konta edukacyjnego lub korporacyjnego.
  • Twoja aplikacja do uwierzytelniania użytkowników korzysta z systemu identyfikacji obywateli lub identyfikatora elektronicznego wspieranego przez rząd lub branżę.
  • Twoja aplikacja jest klientem określonej usługi strony trzeciej i użytkownicy muszą zalogować się bezpośrednio na swoje konta pocztowe, media społecznościowe lub inne konta strony trzeciej, aby uzyskać dostęp do jej treści.

Czy istnieją inne usługi logowania, które spełniają te wymagania, inne niż Zaloguj się za pomocą konta Apple? Domyślam się, że Apple dokładnie przemyślał treść tych wytycznych, aby mieć pewność, że tak będzie zasadniczo oznacza, że ​​programiści nadal będą musieli korzystać z funkcji Zaloguj się przez Apple, nawet jeśli wytyczne nie mówią tego wprost.

Jak być może pamiętacie, nie jest to pierwszy przypadek dramatu wokół Wytycznych App Store dotyczących logowania się przy użyciu konta Apple. Kiedy w czerwcu 2019 r. zadebiutowało narzędzie Sign in with Apple, Apple początkowo miał ścisłe wytyczne o tym, kiedy i w jaki sposób programiści byli zobowiązani do zaoferowania tego jako opcji. Po odmowie Apple złagodził te wytyczne kilka miesięcy później.

(H/t iPhoneSoft)

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nasze ulubione gry, ubrania i akcesoria dla fanów Elden Ring

Pierścień Eldena jest przez wielu uważana za najlepsze doświadczenie FromSoftware, z mroczną, średniowieczną scenerią i głęboką historią napisaną częściowo przez...

CrossOver 24 jest teraz dostępny dla komputerów Mac z obsługą większej liczby gier

CrossOver to platforma, która umożliwia użytkownikom uruchamianie oprogramowania Windows w systemie macOS tak, jakby było to oprogramowanie natywne, i jest powszechnie używana do...

Zobacz, jak Odyseusz próbował pierwszego lądowania na Księżycu w USA od 1972 roku o 18:24 czasu wschodniego

Misja, oficjalnie znana jako IM-1, niesie ładunek naukowy, który ma pomóc NASA dowiedzieć się więcej o powierzchni Księżyca, zanim program Artemis NASA przyniesie...
Advertisment