Apple uruchamia stronę internetową z tutorialami dotyczącymi programowania w Swift


W związku ze zbliżaniem się WWDC 2024 firma Apple uruchomiła w tym tygodniu nową stronę internetową zawierającą samouczki dla programistów, którzy uczą się pierwszych kroków w zakresie programowania przy użyciu Xcode, Swift i Swift UI. Strona o nazwie „Develop in Swift Tutorials” jest już dostępna i zawiera przewodniki pokazujące nowym programistom, jak zainstalować Xcode i rozpocząć swój pierwszy projekt Swift.

Rozwijaj się w szybkich samouczkach

„Dzisiaj ogłaszamy nowy zestaw samouczków dla studentów stawiających pierwsze kroki w kodowaniu w Swift i SwiftUI! Aby korzystać z tych samouczków, nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie w programowaniu, są więc świetną podstawą” – powiedział Tima Sneathaszef marketingu narzędzi dla programistów w Apple.

Według Apple samouczki dostępne na stronie są „dla każdego”, nawet dla tych, którzy nie mieli wcześniejszego doświadczenia w programowaniu.

Istnieją samouczki krok po kroku pokazujące, jak pobrać i zainstalować Xcode, utworzyć nowy projekt, a nawet zbudować prostą aplikację. Apple zachęca również uczniów do samodzielnej zmiany kodu w celu eksperymentowania z różnymi wynikami. „Tekst i kolory w projekcie to tylko sugestie, więc możesz dostosować go do własnych potrzeb, zmieniając słowa i styl” – czytamy na stronie internetowej.

Treść jest podzielona na różne rozdziały, w tym:

Reklama
  • Poznaj Xcode
  • Widoki, struktury i właściwości
  • Układ i styl
  • Przyciski i stan
  • Listy i pola tekstowe

Znajdują się tu również tutoriale dotyczące modelowania danych oraz dwa rozdziały poświęcone tworzeniu aplikacji dla systemu VisionOS. Możesz uzyskać dostęp do nowego Programowanie na stronie internetowej Swift Tutorials za pośrednictwem portalu Apple Developer.

Przeczytaj także

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Które samochody obsługują kluczyk samochodowy w Apple Wallet?

Na WWDC w 2020 r. Apple ogłosiło nowa funkcja kluczyka samochodowego, która umożliwia kontrolowanie samochodu za pomocą aplikacji Portfel na iPhonie lub zegarku...

Funkcje Galaxy AI będą dostępne w telefonach Samsung ostatniej generacji – w tym w serii S21

Według nich Samsung planuje w przyszłym miesiącu udostępnić wybrane funkcje Galaxy AI kilku starszym flagowym telefonom i tabletom za pośrednictwem aktualizacji One UI...

Apple opowiada się za sprzedażą komputerów Mac wyposażonych jedynie w 8 GB pamięci RAM

Wraz z premierą MacBooka Pro M3 w zeszłym roku wielu recenzentów i klientów skrytykował firmę za w dalszym ciągu sprzedaż komputerów klasy premium...
Advertisment