Apple udostępnia najnowszy raport przejrzystości zawierający dane dotyczące wniosków z USA


Apple po raz kolejny wypuściło swoje półroczne sprawozdanie dotyczące przejrzystości obejmujący pierwszą połowę 2022 r. W tym raporcie firma szczegółowo opisuje żądania rządów i innych agencji na całym świecie. W tym raporcie Apple po raz pierwszy informuje o liczbie żądań rządu USA dotyczących konkretnych danych dotyczących współrzędnych długości i szerokości geograficznej.

Najnowszy raport przejrzystości Apple

Przez lata Apple był często pytany o liczbę nakazów dotyczących geofence otrzymanych od amerykańskich organów ścigania oraz o to, czy firma Apple przestrzega takich żądań. Po raz pierwszy i w ramach nowej regularnej praktyki Apple będzie ujawniać całkowitą liczbę wniosków otrzymanych od rządu Stanów Zjednoczonych.

Żądania te dotyczą danych klientów powiązanych z określonymi współrzędnymi szerokości i długości geograficznej w określonych ramach czasowych, powszechnie znanych jako „wnioski o geoogrodzenie”. Według raportu Apple firma nie ma żadnych danych, które mogłaby dostarczyć w odpowiedzi na prośby o geofence.

Apple’s twierdzi, że jego polityka opiera się na zaangażowaniu w ochronę prywatności jako „podstawowego prawa człowieka”. Spółka wstrzymuje się od zbierania takich informacji, uniemożliwiając przekazanie ich organom ścigania, nawet jeśli jest to wymagane prawnie. Takie podejście odróżnia Apple od niektórych innych firm technologicznych, które przestrzegają nakazów dotyczących geofence.

Apple posiada scentralizowany i ustandaryzowany proces otrzymywania, śledzenia, przetwarzania i odpowiadania na wnioski prawne od organów ścigania, organów rządowych i podmiotów prywatnych na całym świecie, począwszy od momentu otrzymania wniosku aż do udzielenia odpowiedzi.

Pełny raport dotyczący przejrzystości znajdziesz poniżej lub na stronie witryna Apple.

Reklama

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowa aktualizacja Gran Turismo 7 w zabawny sposób łamie zasady fizyki

Gran Turismo 7 deweloper Polyphony Digital wypuściło dużą aktualizację do symulatora wyścigów w środę, udostępniając „zaktualizowany model symulacji fizyki” ...

OpenAI ogłasza SearchGPT, swoją wyszukiwarkę opartą na sztucznej inteligencji

OtwórzAI ogłasza długo oczekiwane wejście na rynek wyszukiwarek, WyszukajGPToparta na sztucznej inteligencji wyszukiwarka z dostępem do informacji w czasie rzeczywistym w całym internecie.Wyszukiwarka...

X ujawnia incydent bezpieczeństwa, który spowodował, że Twoje „prywatne” polubienia stały się publiczne

Xserwis społecznościowy Elona Muska, wcześniej znany jako Twitter, niedawno wprowadzono zmianę, która sprawiła, że ​​polubienia stały się prywatnetak aby tylko właściciel konta mógł...
Advertisment