Apple twierdzi, że pozew DOJ jest próbą przekształcenia iPhone’a w Androida


Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych złożył dziś pozew antymonopolowy przeciwko Apple, którego rzekomym celem jest „uwolnienie rynków smartfonów od antykonkurencyjnego i wykluczającego postępowania Apple oraz przywrócenie konkurencji”.

Apple ma inne zdanie, twierdząc, że celem pozwu jest przekształcenie iPhone’a w telefon z Androidem.

Przedstawiciel Apple wyjaśnił dziś, że pozew Departamentu Sprawiedliwości zasadniczo ma na celu sprawienie, aby iPhone wyglądał i działał jak urządzenie z Androidem, co w rzeczywistości zaszkodziłoby konkurencji.

Częścią argumentu Apple jest to, że wprowadzenie do iPhone’a większej liczby funkcji przypominających Androida w rzeczywistości wyeliminowałoby wybór konsumencki. Apple wyjaśnia, że ​​jedną z zalet iPhone’a jest to, że jest prywatny i bezpieczny, więc w przypadku zwycięstwa Departamentu Sprawiedliwości będzie musiał pójść w tej sprawie znaczący kompromis.

Pozew DOJ, który możesz przeczytaj w całości tutaj, celuje w iPhone’a praktycznie pod każdym względem. Obejmuje to App Store, iMessages, CarPlay, FaceTime, iCloud i wiele innych.

Reklama

Wersja 9to5Mac

Kiedy spojrzysz na to w tym kontekście, z pewnością wydaje się, że doprowadzi to do pożądanego wyniku Departamentu Sprawiedliwości mniej konkurencję, a nie więcej.

Więcej na temat pozwu USA przeciwko Apple:

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Emulator iPhone’a „iGBA” został usunięty z App Store, ale nie jesteśmy pewni dlaczego

W weekend pierwszy emulator gier na konsolę przenośną trafić do App Storepo złagodzeniu wytycznych dotyczących recenzji App Store tydzień wcześniej. Przewiń do przodu o...

MSI prezentuje serwery GPU dla branży mediów i rozrywki na targach NAB Show 2024

MSI, wiodący światowy dostawca serwerów, zaprezentuje swoje najnowsze serwery GPU wyposażone w procesory AMD podczas targów NAB Show 2024 na stoisku nr SL9137...

KingSpec przedstawia 2,5-calowe dyski SSD Yansen dla przedsiębiorstw

Na targach Embedded World 2024 w Norymberdze w Niemczech firma KingSpec (znana również jako YANSEN) zaprezentowała swój 2,5-calowy dysk SSD specjalizujący się w...
Advertisment