Apple twierdzi, że iPhone 15 Pro będzie „najlepszą konsolą do gier”, ponieważ A17 Pro zawiera istotne ulepszenia procesora graficznego


Podczas przemówienie przewodnie dotyczące iPhone’a 15 w tym tygodniu, Apple skupiło się na możliwościach swojego nowego chipa A17 Pro w grach. W nowym wywiadzie z Taylora Lylesa w IGNtrójka dyrektorów Apple podaje więcej szczegółów na temat planów firmy mających na celu przekształcenie iPhone’a 15 w „najlepszą konsolę do gier na świecie”.

iPhone 15 Pro jest napędzany całkowicie nowym chipem A17 Pro, w którym duży nacisk położono na poprawę wydajności procesora graficznego. Nowy procesor graficzny „pro-klasy” oferuje nową 6-rdzeniową konstrukcję, która według Apple nie tylko poprawia wydajność, ale także efektywność energetyczną. Możesz spodziewać się nawet o 20% wyższej wydajności procesora graficznego, a także po raz pierwszy sprzętowo przyspieszanego śledzenia promieni.

Aby bardziej szczegółowo opisać skupienie się iPhone’a 15 Pro na grach, IGN spotkał się z Jeremym Sandmelem, starszym dyrektorem Apple ds. oprogramowania GPU, Timem Milletem, wiceprezesem ds. architektury platform i Kaiann Drance, wiceprezesem ds. ogólnoświatowego marketingu produktów iPhone.

W wywiadzie Millet podkreślił, że celem Apple niekoniecznie jest bezpośrednie konkurowanie z konkretnymi konsolami, takimi jak PlayStation 5 czy Xbox Series S. Zamiast tego skupia się na budowaniu platformy i narzędzi, które będą bezpośrednio przemawiać do twórców gier:

„Myślę, że skupiamy się na twórcach i tytułach gier. Mniej o próbach konkurowania z konsolami. Myślę, że konsola to dla nas po prostu wygodny sposób na rozmowę o klasycznych grach i typach gier, na które skupiają się twórcy, którym udało się je wdrożyć. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zapewnić programistom ten sam zestaw narzędzi i ciężko z nimi pracujemy”.

W odpowiedzi na możliwość przegrzania iPhone’a 15 Pro i nieutrzymania wydajności w grach o dużej intensywności, Drance wyjaśnił:

„Jest to część korzyści płynących z projektowania dla konkretnego modelu iPhone’a. Zatem na poziomie systemu możemy współpracować z różnymi zespołami, aby zrozumieć, w jaki sposób zapewniana przez nas wydajność, jak przełoży się to na rzeczywistą rozgrywkę i czy będziemy w stanie nie tylko osiągnąć te wspaniałe klatki szybkości, maksymalna wydajność i grafika, o których mówił Jeremy, ale także to, czy będziemy w stanie je utrzymać. Wiem, że dużo robimy po stronie SoC, dużo robimy po stronie oprogramowania, aby mieć pewność, że będzie to wspaniałe doświadczenie”.

Reklama

Millet dodał, że część obowiązków spoczywa również na programiście, aby zapewnić idealną równowagę między wydajnością, jakością i nie tylko:

Sam wyświetlacz ma wbudowaną naprawdę niesamowitą technologię skalowania. Procesor graficzny potrafi skalować. Dzięki funkcjom takim jak śledzenie promieni i cieniowanie siatkowe oraz tej naprawdę zaawansowanej architekturze obliczeniowej programista ma dostęp do wszystkich tych algorytmów, aby dowiedzieć się, jaka jest najlepsza równowaga mocy obliczeniowej, jakości, wydajności oraz liczby klatek na sekundę i rozdzielczości. Następnie łączymy to wszystko w jedną całość w oprogramowaniu i na poziomie systemu. Dbamy o to, aby zapewnić zrównoważoną, wysoką wydajność i długi czas pracy baterii, a także wygodę podczas grania w te niesamowite gry. Dlatego zaprojektowaliśmy całość tak, aby zapewnić wspaniałe wrażenia z gry, łącznie z zapewnieniem stabilnej wydajności i żywotności baterii. Wierzymy, że nam się to udało

Sandmel zwraca uwagę na stare powiedzenie, że „najlepsza konsola do gier to ta, którą masz przy sobie”. Ale nie na tym tym razem skupia się Apple. Zamiast tego Sandmel wierzy, że iPhone „będzie najlepszą konsolą do gier” bez wyjątków.

Oprócz samego wywiadu warto zwrócić uwagę na decyzję Apple o udzieleniu konkretnego wywiadu IGN. To przykład wyjścia firmy poza swoje zwykłe kręgi marketingowe w celu dotarcia do nowych odbiorców szczególnie zainteresowanych grami.

The cały wywiad o godz IGN warto przeczytać, aby poznać więcej szczegółów na temat powodów, dla których Apple tak ambitnie podchodzi do gier z iPhonem 15 Pro i chipem A17 Pro.

Widzieliśmy, jak Apple wielokrotnie próbował zdobyć swoją pozycję w świecie gier, ale czy iPhone 15 Pro i nowy A17 Pro osiągną lepsze wyniki niż wcześniej? Daj nam znać, co myślisz w komentarzach.

Dzięki, Jake!

Podążaj za Chancem: Wątki, Świergot, InstagramaI Mastodont.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

W nowym wywiadzie Eddy Cue dzieli się swoimi przemyśleniami na temat rosnących ambicji sportowych Apple

W nowy wywiad dla GQ wraz z Eddym Cue dyrektor Apple dzieli się swoją opinią na temat dotychczasowego sukcesu umowy Apple-MLS oraz komentarzem...

New Microsoft Surface Devices Bring More Value to Business

Today we announced incredible AI experiences from across Microsoft and four new Surface devices. These products have been redesigned to reflect our longstanding...

Wczesny demontaż iPhone’a 15 Pro zagląda do wnętrza nowego flagowego telefonu Apple

Chcesz rzucić okiem na wnętrze iPhone'a 15 Pro? Flagowy handheld nawet nie rozpoczął wysyłki jeszcze, ale ludzie z PBKreviews rozebrali już urządzenie,...
Advertisment